Σελίδα 52 από 55 ΠρώτηΠρώτη ... 2425051525354 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων σε εξέλιξη 511 έως 520 από 547

Θέμα: Med Star [Vastervik, Princess T, New Sea World Express Ferry, Queen Diamond]

  1. #511
    Εγγραφή
    Oct 2010
    Περιοχή
    ΠΕΙΡΑΙΑΣ
    Μηνύματα
    10.126

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από seajets Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αναρωτιέμαι αν θέλουν να το δρομολογήσουν εκτάκτως στην Ανδροτηνομυκονιά. Εξ' άλλου έχουν ήδη πάρει έγκρηση για δρομολόγηση του Εξ. Πήγασος, ενώ το τελευταίο δεν μπορεί να αφήσει την άγονη χωρίς εξυπηρέτηση...
    Στο Γαύριο όμως πώς θα έμπαινε;

  2. #512
    Εγγραφή
    Feb 2008
    Μηνύματα
    2.846

    Προεπιλογή

    Δεν νομίζω οτι χωράει και άλλο ακόμα πλοίο με τα σημερινά δεδομένα στη γραμμή Ανδρου - Τήνου - Μυκόνου. Αν τελικά το πλοίο καταλήξει στην Ελλένικ, το ιδανικό για μένα θα ήταν να πάει στη θέση του Ν. Σάμος και βέβαια αυτό με τη σειρά του να αναζητήσει την τύχη του κάπου αλλού...

  3. #513
    Εγγραφή
    Dec 2007
    Μηνύματα
    1.089

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από ΒΙΚΤΩΡ ΧΙΩΤΗΣ Εμφάνιση μηνυμάτων
    Στο Γαύριο όμως πώς θα έμπαινε;
    Δε νομίζω να είχε ιδιαίτερη δυσκολία στο Γαύριο.
    Αλλά δε νομίζω και ότι η HSW ενδιαφέρεται πραγματικά για την συγκεκριμένη γραμμή.

  4. #514
    Εγγραφή
    Oct 2010
    Περιοχή
    ΠΕΙΡΑΙΑΣ
    Μηνύματα
    10.126

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από noulos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δε νομίζω να είχε ιδιαίτερη δυσκολία στο Γαύριο.
    Αλλά δε νομίζω και ότι η HSW ενδιαφέρεται πραγματικά για την συγκεκριμένη γραμμή.
    Έλεγαν ότι θα είχε πρόβλημα το ΟΟSADO MARU με τα 130 μ. κ δεν θα είχε αυτό;
    Θεωρητικά συζητάμε βέβαια...

  5. #515

    Προεπιλογή

    Στην επίσημη ιστοσελίδα της HSW εμφανίζονται αναρτήσεις σχετικές με ¶νδρο και Τήνο αυτές τις ημέρες! Ας αγοραστεί πρώτα το πλοίο όμως και βλέπουμε γιατί το συγκεκριμένο βαπόρι παίζει να έχει σπάσει κάθε ρεκόρ γκαντεμιάς με τα 8 χρόνια παροπλισμού και μετασκευών και την ανεπιτυχή περσινή δρομολόγηση.
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη CAPTAIN PICARD : 17-03-2017 στις 16:20

  6. #516
    Εγγραφή
    Feb 2009
    Περιοχή
    ΡΑΦΗΝΑ / ΒΟΛΟΣ ΚΑΙ ΟΧΙ ΜΟΝΟ....
    Μηνύματα
    1.996

    Προεπιλογή

    Στο Γαύριο με 6.3 μετρα βύθισμα και 150 μέτρα μήκος δε μπαίνει.

    Επισης μιλάμε για μονοτίμονο γιαπωνέζικο 150μετρο - δεν είναι ούτε για Τήνο........
    http://www.rafinavessels.webs.com

  7. #517
    Εγγραφή
    Aug 2008
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη!!!
    Μηνύματα
    2.239

    Arrow

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από ΒΙΚΤΩΡ ΧΙΩΤΗΣ Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αφού άργησε η μετασκευή...
    Δε ξέρω κατά πόσο αληθεύει,
    αλλά κάπου είχα διαβάσει ότι μέχρι κάποια στιγμή, η μετασκευή πήγαινε με γρήγορους ρυθμούς δεδομένου ότι ακόμα ήταν στα σκαριά αυτή η δρομολόγηση του Θεσσαλονίκη-Σμύρνη-Θεσσαλονίκη, ανεξάρτητα που είχαν ανακοινωθεί τα δρομολόγια στο Πειραιάς-Μεστά-Μυτιλήνη-Λήμνος-Θεσσαλονίκη.
    Εφόσον δεν θα δρομολογούνταν στη γραμμή της Σμύρνης, οι εργασίες της μετασκευής πήγαιναν με ποιο αργούς ρυθμούς κτλ και γι'αυτό και δρομολογήθηκε όταν δρομολογήθηκε.
    Επαναλαμβάνω για να μη παρεξηγηθώ, ότι δε ξέρω κατά πόσο αληθεύει αυτό που προανέφερα...

  8. #518
    Εγγραφή
    Oct 2010
    Περιοχή
    ΠΕΙΡΑΙΑΣ
    Μηνύματα
    10.126

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από giorgos_249 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Στο Γαύριο με 6.3 μετρα βύθισμα και 150 μέτρα μήκος δε μπαίνει.

    Επισης μιλάμε για μονοτίμονο γιαπωνέζικο 150μετρο - δεν είναι ούτε για Τήνο........
    Με την αλλαγή πλώρης-πρύμης είναι παραπάνω σε μήκος.

  9. Προεπιλογή

    163,22μ το δίνει το marinetraffic (που νομίζω το δηλώνει το ίδιο το πλήρωμα). Απο κει και έπειτα, θα βοηθούσε να μας έλεγε κάποιος που ξέρει, τι ακριβώς interiors έχει και πόσα kn βγάζει (πρόσφατες επιδόσεις φυσικά, όχι "κάπου-κάποτε-στα νιάτα του"). Από εξωτερικές προφίλ φωτό φαντάζομαι διπλό γκαραζ α'λα μεγάλα BS, ενα ντεκ κοινόχρηστοι και μισό καμπίνες. Η μόνη μετασκευή που θα μου κόλλαγε θα ήταν σκεπαστοί ανεμοθώρακες πίσω από το ντεκ με τις καμπίνες μέχρι τέρμα πίσω (μετασκευή στην οποία αρέσκεται ούτως η άλλων η HSW) για αύξηση του θερινού πρωτοκόλλου, μια μικρή αύξηση στα αεροπορικά αν είναι λίγα και δρομολόγηση Π-Ν-(Ι)-Θ αντί του ΝΣ. Σε ένα πλοίο 30 χρονών τι άλλο να κάνεις; (μακάρι βέβαια να το έκανε όσο πιο καλό μπορεί απλώς πάμε με τη λογική)....

  10. #520
    Εγγραφή
    Aug 2013
    Περιοχή
    ΠΕΙΡΑΙΑΣ
    Μηνύματα
    56

    Προεπιλογή Στα γνωστά λημέρια...

    Πάντως το βαπόρι παραμένει και περιμένει στην Ηγουμενίτσα...vastervik 1.jpgvastervik 2.jpgvastervik 3.jpgvastervik 4.jpg

Σελίδα 52 από 55 ΠρώτηΠρώτη ... 2425051525354 ... ΤελευταίαΤελευταία

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε απαντήσεις
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τις αναρτήσεις σας
  •  
  • BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας