Σελίδα 42 από 55 ΠρώτηΠρώτη ... 32404142434452 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων σε εξέλιξη 411 έως 420 από 547

Θέμα: Med Star [Vastervik, Princess T, New Sea World Express Ferry, Queen Diamond]

  1. #411
    Εγγραφή
    Feb 2008
    Μηνύματα
    2.846

    Προεπιλογή

    Τι ωραίο δείχνει το πλοίο κάτασπρο. Αυτό το μπλέ τι το θέλουν πιά ;;;;

  2. #412
    Εγγραφή
    Oct 2010
    Περιοχή
    ΠΕΙΡΑΙΑΣ
    Μηνύματα
    10.126

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από despo Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τι ωραίο δείχνει το πλοίο κάτασπρο. Αυτό το μπλέ τι το θέλουν πιά ;;;;
    Πολύς μιμητισμός!

  3. #413

    Προεπιλογή

    Oλα στο μπλε

    DSCN4070.JPG

  4. #414
    Εγγραφή
    Oct 2010
    Περιοχή
    ΠΕΙΡΑΙΑΣ
    Μηνύματα
    10.126

    Προεπιλογή

    Πολύ ψηλά το μπλε αλά ΝΗΣΟΣ ΚΕΦΑΛΟΝΙΑ κ είναι χάλια.

  5. #415
    Εγγραφή
    Sep 2009
    Περιοχή
    ΣΑΛΑΜΙΝΑ
    Μηνύματα
    21.605

    Προεπιλογή

    Φωτογραφημένο όπως είναι σήμερα, από το εκκλησάκι στην Κυνόσουρα, δεν ξέρω αν έχει βαφεί και από την άλλη πλευρά.
    Μαύρη μαυρίλα πλάκωσε, μαύρη σαν καλιακούδα.
    Ευχαριστώ τη φίλη Καλυψώ που με πήγε.

    VASTERVIK 58 27-04-2015.jpg

  6. #416
    Εγγραφή
    Aug 2008
    Περιοχή
    κυψελη-Βαθυ Ιθακης
    Μηνύματα
    2.413

    Προεπιλογή

    εμένα πάλι μου αρέσει αρκετά. Είναι ποιό καλό από το Νήσος γιατί έχει το άσπρο στην πλώρη, και μου θυμίζει το superspeed....
    Όλους τους ξέμπαρκους τους τρώει το σαράκι
    μα όσοι ταξίδεψαν ζηλεύουν την ΙΘΑΚΗ

  7. #417

    Προεπιλογή

    Αν και φαν του μπλε χρώματος, και γενικότερα του χρώματος στα πλοία (το λευκό δεν είναι χρώμα και είναι ιδανικό μόνο για ....ασθενοφόρα) πρέπει να ομολογήσω ότι ανάμεσα στο πως ήταν πριν με το πως έγινε, σαφώς προτιμούσα το πριν.

    Δεν είναι μόνο ότι βάφτηκε μπλε σε πολύ μεγάλη έκταση των επιφανειών του, αλλά και ότι αυτή η απόχρωση του μπλε (black blue) είναι σκέτη απελπισία (συγκρίνετε με το μπλε του ΙΟΝΙΑΝ ΣΚΑΙ δίπλα του). Σαν λαθρεμπορικό τσιγαράδικο έγινε.........

    Απορία. Δεν θα μετονομαστεί το πλοίο ??? Με το σουηδικό "VASTERVIK" θα δουλέψει σε Αδριατική και Ιόνιο ???

  8. #418
    Εγγραφή
    Oct 2010
    Περιοχή
    ΠΕΙΡΑΙΑΣ
    Μηνύματα
    10.126

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από Espresso Venezia Εμφάνιση μηνυμάτων
    Απορία. Δεν θα μετονομαστεί το πλοίο ??? Με το σουηδικό "VASTERVIK" θα δουλέψει σε Αδριατική και Ιόνιο ???
    Διόλου απίθανο αφού 50 κ χρόνια καραβολάτρης έχω δει βαπόρια με άσχετα ονόματα σε άσχετες γραμμές τα οποία συνήθως είναι ειδικές περιπτώσεις όπως αυτό εδώ.

  9. #419

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από Espresso Venezia Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αν και φαν του μπλε χρώματος, και γενικότερα του χρώματος στα πλοία (το λευκό δεν είναι χρώμα και είναι ιδανικό μόνο για ....ασθενοφόρα) πρέπει να ομολογήσω ότι ανάμεσα στο πως ήταν πριν με το πως έγινε, σαφώς προτιμούσα το πριν.

    Δεν είναι μόνο ότι βάφτηκε μπλε σε πολύ μεγάλη έκταση των επιφανειών του, αλλά και ότι αυτή η απόχρωση του μπλε (black blue) είναι σκέτη απελπισία (συγκρίνετε με το μπλε του ΙΟΝΙΑΝ ΣΚΑΙ δίπλα του). Σαν λαθρεμπορικό τσιγαράδικο έγινε.........

    Απορία. Δεν θα μετονομαστεί το πλοίο ??? Με το σουηδικό "VASTERVIK" θα δουλέψει σε Αδριατική και Ιόνιο ???
    Κατά την ταπεινή μου γνώμη η μπλε φορεσιά είναι πολύ ψηλά καλύπτοντας μέρος της υπερκατασκευής και αν ήταν ένα κατάστρωμα χαμηλότερα θα υπήρχε καλύτερη ισορροπία με την υπόλοιπη υπερκατασκευή η οποία τώρα πνίγεται. Επίσης, τα πολλά και υπερμεγέθη φινιστρίνια αλά Διαγόρας που είναι σε όλο το μήκος της υπερκατασκευής δεν κολακεύουν τις γραμμές του καραβιού και το κάνουν να φαίνεται αλλόκοτο.
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη TSS QUEEN ANNA MARIA : 28-04-2015 στις 13:26

  10. #420

    Προεπιλογή

    Μόνο η σημαία μένει να υψωθει

Σελίδα 42 από 55 ΠρώτηΠρώτη ... 32404142434452 ... ΤελευταίαΤελευταία

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε απαντήσεις
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τις αναρτήσεις σας
  •  
  • BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας