Σελίδα 41 από 45 ΠρώτηΠρώτη ... 313940414243 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων σε εξέλιξη 401 έως 410 από 441

Θέμα: ΕΓ/ΟΓ Ωρωπού - Ερέτριας (Ferries in Oropos - Eretria route)

  1. #401

    Προεπιλογή

    Μάλλον πρέπει να είναι το ΑΡΓΟΝΑΥΤΗΣ.

  2. #402

    Προεπιλογή

    Σοβαρή η υποψηφιότητα και του ΑΡΓΟΝΑΥΤΗΣ, μαζί με τα ΕΥΑΓΓΕΛΙΣΤΡΙΑ, ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ Β, ΠΡΟΚΟΠΙΟΣ Β, αλλά ακόμα και του ΑΡΗΣ (και πιθανόν να ξεχνάμε και κάποιο ακόμα !!!). Γι αυτό και έγραψα :

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από Espresso Venezia Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πολλές από τις παντόφλες μας που κατασκευάστηκαν ειδικά την δεκαετία του '60 είχαν μεγάλες ομοιότητες μεταξύ τους (προ μετασκευής-ων βέβαια), με αποτέλεσμα να είναι δύσκολο να ξεχωρίσουν σε παλιές τους φωτό.
    Θυμάμαι μάλιστα τώρα μία συζήτηση που είχα πριν καιρό με τον κ. Δημήτρη Σάββα (των γνωστών ναυπηγείων), που μου είχε πει ότι την δεκαετία του "60, ο πατέρας του Νικόλαος Σάββας δεν περίμενε παραγγελίες για να κατασκευάσει παντόφλες. Έφτιαχνε μόνος του 4-5 πλοία πάνω στα ίδια ακριβώς σχέδια και πήγαιναν οι πελάτες στα ναυπηγεία του (Νέο Ικόνιο και Ελευσίνα) και .....διαλέγανε !!!

  3. #403

    Προεπιλογή

    Μετά την αναχώρηση του ΑΡΗΣ ΙΙΙ και επιστροφή του στην Σαλαμίνα, πλέον στην γραμμή δύο αμφίπλωρα, τα ΑΙΟΛΟΣ ΙΙ και ΠΡΩΤΟΠΟΡΟΣ ΧΙΙΙ. Να δούμε και αυτά για πόσο ακόμα.....

  4. #404
    Εγγραφή
    Dec 2007
    Μηνύματα
    1.089

    Προεπιλογή

    Λογικά μέχρι τέλος Οκτωβρίου όπως τα τελευταία 2-3 χρόνια.

  5. #405
    Εγγραφή
    Sep 2017
    Μηνύματα
    179

    Προεπιλογή

    Εγω που ρωτησα μου ειπαν οτι το αιολοσ ιι υπαρχει μεγαλη πιθανοτητα κανει την ακινησια του στο λιμανι της ερετριας και οταν την ολοκληρωσει να φυγει για σαλαμινα

  6. #406

    Προεπιλογή

    Την Κυριακή πρωί πέρασα από Ωρωπό - Ερέτρια και επέστρεψα το απόγευμα.

    Στο εκδοτήριο εισιτηρίων άκουσα να λένε ότι δεν θα κλείσει η γραμμή, αλλά από τον Νοέμβριο θα έρθει και το ΑΝΝΑ -ΜΑΡΙΑ και το καινούριο και τα δρομολόγια θα είναι ανά ώρα.

    Στο πλοίο μου είπαν μόνο για το καινούριο.

    Από κίνηση, αρκετά καλά νομίζω. το πρωί 15 ΙΧΕ ανά δρομολόγιο και το απόγευμα 25 ΙΧΕ περίπου.
    Φοβερή θέα έξω από τη γέφυρα του ΠΡΩΤΟΠΟΡΟΣ XIII και η γέφυρα πολύ άνετη. Μου φάνηκε ότι είμασταν πολύ ψηλά.

  7. #407

    Προεπιλογή

    Λέγοντας "καινούριο" εννοείς προφανώς το ΠΑΝΑΓΙΑ ΠΑΡΑΒΟΥΝΙΩΤΙΣΣΑ. Θα είναι έτοιμο μέχρι τον Νοέμβρη ??? Ακόμα, τέτοια μεγαλεία η ιστορική γραμμή της Ερέτριας ??? Από τρία φέρρυ το κατακαλόκαιρο και δύο το φθινόπωρο, όχι μόνο θα δουλέψει όλον τον χειμώνα μετά από τα τελευταία χρόνια αλλά και με τέσσερα φέρρυ ??? Να το δω και να μην το πιστέψω !!!

  8. #408

    Προεπιλογή

    Το ΑΙΟΛΟΣ ΙΙ θα σταματήσει 31/10. Για το ΠΡΩΤΟΠΟΡΟΣ δεν ξέρω.

  9. #409

    Προεπιλογή

    Τώρα φίλε μου GST ήσουν περισσότερο σαφής. Άρα λοιπόν δεν θα υπάρχουν από τον Νοέμβρη τέσσερα φέρρυ στην γραμμή, όπως θα μπορούσε ο καθένας να υποθέσει διαβάζοντας το : "από τον Νοέμβριο θα έρθει και το ΑΝΝΑ -ΜΑΡΙΑ και το καινούριο", αλλά..... θα δούμε τι θα γίνει.

    Το ΑΙΟΛΟΣ ΙΙ όπως λες θα σταματήσει 31/10ου, για το ΠΡΩΤΟΠΟΡΟΣ XIII δεν γνωρίζουμε αν θα συνεχίσει και τον χειμώνα, για το ΑΝΝΑ ΜΑΡΙΑ έχει κατατέθει αίτημα στο ΣΑΣ για δρομολόγηση από 1/11ου και όσο για το ΠΑΝΑΓΙΑ ΠΑΡΑΒΟΥΝΙΩΤΙΣΣΑ θα πρέπει να περιμένουμε πρώτα να δούμε πότε θα είναι έτοιμο προς δρομολόγηση.

  10. #410
    Εγγραφή
    Dec 2007
    Μηνύματα
    1.089

    Προεπιλογή

    Και εγώ έμαθα ότι η γραμμή θα μείνει ανοιχτή τον χειμώνα, αλλά δεν είμαι σίγουρος αν θα είναι 1 ή 2 τα πλοία.

Σελίδα 41 από 45 ΠρώτηΠρώτη ... 313940414243 ... ΤελευταίαΤελευταία

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε απαντήσεις
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τις αναρτήσεις σας
  •  
  • BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας