Σελίδα 1 από 45 12311 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων σε εξέλιξη 1 έως 10 από 441

Θέμα: ΕΓ/ΟΓ Ωρωπού - Ερέτριας (Ferries in Oropos - Eretria route)

  1. #1
    Εγγραφή
    Apr 2005
    Περιοχή
    Πατήσια
    Μηνύματα
    1.834

    Προεπιλογή ΕΓ/ΟΓ Ωρωπού - Ερέτριας (Ferries in Oropos - Eretria route)

    Μετά την δρομολόγηση των 3 ταχύτατων ΕΓ/ΟΓ στη γραμμή Ωρωπός-Ερέτρια (ΘΕΟΛΟΓΟΣ-ΕΛΕΝΗ, ΠΡΩΤΟΠΟΡΟΣ, ΠΡΩΤΟΠΟΡΟΣ ΙΙ), το Ερέτρια, παροπλίστηκε στο λιμάνι της Ερέτριας και κατά πληροφορίες ή θα συνεχίσει σαν ρο/ρο ή, που είναι και πιο πιθανό, θα πωληθεί.
    Συνημένες Εικόνες Συνημένες Εικόνες
    [I]"Δύο πράγματα είναι αιώνια, το σύμπαν και η ανθρώπινη βλακεία, αν και δεν είμαι σίγουρος για το πρώτο."[/I]
    [B]Αινστάιν[/B]

    [IMG]http://smiley-msn.com/Gif-Anime/Vehicules/Bateaux//38-Smiley-msn.com-Bateaux.gif[/IMG]

  2. #2
    Εγγραφή
    Aug 2007
    Περιοχή
    Ωρωπός - Ρέθυμνο
    Μηνύματα
    3.081

    Προεπιλογή Αρης

    Γεια σας παιδιά από Ωρωπό. Λάτρης κι εγώ της παντόφλας. ¶ρης ΙΙ το νέο καράβι της γραμμής Ωρωπός - Ερέτρια. Κινητήρες Daewoo 600 ή 700 ίππων. Χωρητικότητα 80 οχημάτων. Ιδιοκτήτες του, αυτοί που είχαν το Αρης Ι στην ίδια γραμμή.

  3. #3
    Εγγραφή
    Aug 2007
    Περιοχή
    Ωρωπός - Ρέθυμνο
    Μηνύματα
    3.081

    Προεπιλογή Πρωτοπόρος

    Πωλείται το Πρωτοπόρος. Τιμή 3.400.000

    http://www.maritimeequipment.com/ShowAd.aspx?id=101050

  4. #4
    Εγγραφή
    Dec 2007
    Μηνύματα
    1.089

    Προεπιλογή

    Χθες πέρασα από Ωρωπό για Ερέτρια και έχουν αρεώσει τα δρομολόγια παρόλο που παραμένουν και τα 4 πλοία. Επίσης μου φάνηκε ότι έχουν κόψει και ταχύτητα. Χειμώνας!
    Επίσης το ατομικό εισιτήριο αυξήθηκε στα 2 ευρώ (από 1,40) ενώ του ΙΧ έμεινε στα 8.

  5. #5
    Εγγραφή
    Aug 2007
    Περιοχή
    Ωρωπός - Ρέθυμνο
    Μηνύματα
    3.081

    Thumbs up

    Αυτό είναι αλήθεια. Μετά από ένα μεγάλο διάστημα στην Κρήτη και στο Ρέθυμνο πήγα στα μέρη μου και δεν θα μπορούσα να μην πάω μια βόλτα με μία "παντοφλίτσα". Συνάντησα τον φίλο μου τον καπετάνιο του "Αίολος" και πρόσεξα ότι δύο από τις τέσσερις μηχανές (μία μπρος, μία πίσω). Αλλά τα δρομολόγια αραίωσαν μιας και το κάθε καράβι μένει 20 λεπτά στο λιμάνι της Ερέτριας. Αξίζει να σημειωθεί ότι όταν κάθονται εκεί σβήνουν τις μηχανές. Τους χτύπησε η ακρίβεια !

  6. #6
    Εγγραφή
    Apr 2005
    Περιοχή
    Πατήσια
    Μηνύματα
    1.834

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από noulos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Χθες πέρασα από Ωρωπό για Ερέτρια και έχουν αρεώσει τα δρομολόγια παρόλο που παραμένουν και τα 4 πλοία. Επίσης μου φάνηκε ότι έχουν κόψει και ταχύτητα. Χειμώνας!
    Επίσης το ατομικό εισιτήριο αυξήθηκε στα 2 ευρώ (από 1,40) ενώ του ΙΧ έμεινε στα 8.
    Το ΑΙΟΛΟΣ τις πρώτες του μέρες στη γραμμή, έκανε 15' περίπου, λύσε-δέσε, όπως και οι ΠΡΩΤΟΠΟΡΟΙ. Το ΘΕΟΛΟΓΟΣ ήταν πάντα σταθερό στα 20'.
    Τώρα για την αύξηση στις τιμές, τί μπορείς να πείς; Το κόστος συντήρησης και εκμετάλευσης είναι υψηλότερο. Ακολουθούν την αγορά.
    [I]"Δύο πράγματα είναι αιώνια, το σύμπαν και η ανθρώπινη βλακεία, αν και δεν είμαι σίγουρος για το πρώτο."[/I]
    [B]Αινστάιν[/B]

    [IMG]http://smiley-msn.com/Gif-Anime/Vehicules/Bateaux//38-Smiley-msn.com-Bateaux.gif[/IMG]

  7. #7
    Εγγραφή
    Aug 2007
    Περιοχή
    Ωρωπός - Ρέθυμνο
    Μηνύματα
    3.081

    Unhappy

    Δυστυχώς, αυτά είναι τα αρνητικά της όλης ιστορίας. Αλλά πάντα υπάρχει η αντίθετη άποψη. Και αυτοί είναι μπλεγμένοι σε ένα κύκλο εξόδων και ανατιμήσεων. Αλλά σε καμία περίπτωση δεν δικαιολογώ τις αυξήσεις αυτές. (αλλά και στα μπαρ των πλοίων οι τιμές πήραν την "ανηφόρα").

  8. #8
    Εγγραφή
    Dec 2007
    Μηνύματα
    1.089

    Προεπιλογή

    Πιθανότατα είναι μεγαλύτερα τα έξοδα, αλλά μια αύξηση περίπου 45% χτυπάει μάλλον άσχημα όταν συνδυάζεται με μικρή εστω αύξηση του χρόνου ταξιδιού και αναμονής.

  9. #9
    Εγγραφή
    Dec 2007
    Μηνύματα
    1.089

    Προεπιλογή

    Αν δεν κάνω λάθος το Μιχαλάκης ΙΙ έκανε και Ερέτρια Ωρωπό.

  10. #10
    Εγγραφή
    Apr 2005
    Περιοχή
    Πατήσια
    Μηνύματα
    1.834

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από noulos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αν δεν κάνω λάθος το Μιχαλάκης ΙΙ έκανε και Ερέτρια Ωρωπό.
    Σωστά και είναι ίδιας πλοιοκτησίας με τα ΘΕΟΛΟΓΟΣ ΕΛΕΝΗ & ΑΙΟΛΟΣ
    [I]"Δύο πράγματα είναι αιώνια, το σύμπαν και η ανθρώπινη βλακεία, αν και δεν είμαι σίγουρος για το πρώτο."[/I]
    [B]Αινστάιν[/B]

    [IMG]http://smiley-msn.com/Gif-Anime/Vehicules/Bateaux//38-Smiley-msn.com-Bateaux.gif[/IMG]

Σελίδα 1 από 45 12311 ... ΤελευταίαΤελευταία

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε απαντήσεις
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τις αναρτήσεις σας
  •  
  • BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας