Σελίδα 3 από 45 ΠρώτηΠρώτη 1234513 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων σε εξέλιξη 21 έως 30 από 441

Θέμα: ΕΓ/ΟΓ Ωρωπού - Ερέτριας (Ferries in Oropos - Eretria route)

  1. #21
    Εγγραφή
    Apr 2007
    Περιοχή
    Παντα κοντα στην θαλασσα
    Μηνύματα
    4.510

    Προεπιλογή

    Και όλες ήταν απελπιστικά αργές !Έφευγες από Ερέτρια και ήσουν τριάντα χρονών και όταν έφτανες Ωρωπό κατέθετες τα χαρτιά για σύνταξη.
    Στο ¶ρης ήταν φίλος μου ο καπετάνιος του,γι αυτό και περνούσα από εκεί κάποιες φορές .

  2. #22
    Εγγραφή
    Aug 2007
    Περιοχή
    Ωρωπός - Ρέθυμνο
    Μηνύματα
    3.081

    Smile

    Χαχαχα ωραίος ο Mastrokostas... Σωστός...

  3. #23
    Εγγραφή
    Aug 2007
    Περιοχή
    Ωρωπός - Ρέθυμνο
    Μηνύματα
    3.081

    Προεπιλογή

    Παιδιά να σας πω κι εγώ τα νέα μου, δεν είναι πολλά αλλά είναι σημαντικά. Μια βόλτα στα λημέρια μου και έχουμε μια νέα δρομολόγηση σε λίγο καιρό επ' ονόματι Πρωτοπόρος ΙΙΙ (όπως ήδη γνωρίζετε) και μία νέα κατασκευή για το επόμενο διάστημα. Και το όνομα αυτού κατά πάσα πιθανότητα ή Άννα - Μαρία ή Αίολος ΙΙ στη θέση που βρίσκεται το ΙΙΙ στο Πέραμα. Πληροφορίες το θέλουν λίγο μικρότερο από το Αίολος με αρκετά έντονες σχεδιαστικές διαφορές. Τα σχέδια, αν έχουν σε τελικό στάδιο τη μορφή αυτή, το θέλουν ένα ημίκλειστου τύπου καράβι με κύκλους σε όλο το μήκος της γάστρας και έντονες καμπύλες.
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Thanasis89 : 18-04-2008 στις 23:41

  4. #24
    Εγγραφή
    Dec 2007
    Μηνύματα
    1.089

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από Theologos Eleni Εμφάνιση μηνυμάτων
    Παιδιά να σας πω κι εγώ τα νέα μου, δεν είναι πολλά αλλά είναι σημαντικά. Μια βόλτα στα λημέρια μου και έχουμε μια νέα δρομολόγηση σε λίγο καιρό επ' ονόματι Πρωτοπόρος ΙΙΙ (όπως ήδη γνωρίζετε) και μία νέα κατασκευή για το επόμενο διάστημα. Και το όνομα αυτού κατά πάσα πιθανότητα ή ¶ννα - Μαρία ή Αίολος ΙΙ στη θέση που βρίσκεται το ΙΙΙ στο Πέραμα. Πληροφορίες το θέλουν λίγο μικρότερο από το Αίολος με αρκετά έντονες σχεδιαστικές διαφορές. Τα σχέδια, αν έχουν σε τελικό στάδιο τη μορφή αυτή, το θέλουν ένα ημίκλειστου τύπου καράβι με κύκλους σε όλο το μήκος της γάστρας και έντονες καμπύλες.
    Πολλά δεν μαζεύονται; Μήπως θα έχουμε και αποχωρήσεις;

  5. #25
    Εγγραφή
    Aug 2007
    Περιοχή
    Ωρωπός - Ρέθυμνο
    Μηνύματα
    3.081

    Προεπιλογή

    Φίλε μου σίγουρα. Ήδη το ΙΙΙ είναι αρκετά μεγάλο για την γραμμή και τα υφιστάμενα μια χαρά καλύπτουν την κίνηση. Το Αίολος ΙΙ ή ¶ννα - Μαρία (ανάλογα πως θα το πουν) θα στριμώξει τα πράγματα. Πάντως πληροφορίες θέλουν το Θεολόγος Ελένη στα Στύρα. Τι να πω ; Ίδομεν...

  6. #26
    Εγγραφή
    Dec 2007
    Μηνύματα
    1.089

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από mastrokostas Εμφάνιση μηνυμάτων
    Και όλες ήταν απελπιστικά αργές !Έφευγες από Ερέτρια και ήσουν τριάντα χρονών και όταν έφτανες Ωρωπό κατέθετες τα χαρτιά για σύνταξη....
    Υπερβολές! Επέτιδες έκαναν τόση ώρα για να προλαβαίνεις να πιεις το καφεδάκι σου! Τώρα μέχρι να μπεις βγήκες! :mrgreen:

  7. #27
    Εγγραφή
    Dec 2007
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    10.509

    Προεπιλογή

    Ξερει κανείς τίποτα παραπάνω για το ΠΡΟΚΟΠΙΟΣ που έκανε τη γραμμή νομίζω ως τη δεκαετία 90? μήπως και τι απέγινε?

  8. #28
    Εγγραφή
    Apr 2005
    Περιοχή
    Πατήσια
    Μηνύματα
    1.834

    Προεπιλογή ΠΡΟΚΟΠΙΟΣ

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από Ellinis Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ξερει κανείς τίποτα παραπάνω για το ΠΡΟΚΟΠΙΟΣ που έκανε τη γραμμή νομίζω ως τη δεκαετία 90? μήπως και τι απέγινε?
    Αχ! Αξέχαστο, με το σαλονάκι πίσω απο τη γέφυρα και τις καμπίνες και το μεγάλο (βοηθητικό) πρυμνιό ξύλινο τιμόνι...
    Το ΠΡΟΚΟΠΙΟΣ λοιπόν, μετονομάσθηκε σε ΠΑΝΤΕΛΗΣ Α.Κ. όνομα των νέων ιδιοκτητών του και το κράτησε, μέχρι που έφυγε απο τη γραμμή. Μεταδρομολογήθηκε Αίγιο-Αγ.Νικόλαος και έκτοτε η τύχη του αγνοείται.
    [I]"Δύο πράγματα είναι αιώνια, το σύμπαν και η ανθρώπινη βλακεία, αν και δεν είμαι σίγουρος για το πρώτο."[/I]
    [B]Αινστάιν[/B]

    [IMG]http://smiley-msn.com/Gif-Anime/Vehicules/Bateaux//38-Smiley-msn.com-Bateaux.gif[/IMG]

  9. #29
    Εγγραφή
    Apr 2007
    Περιοχή
    Παντα κοντα στην θαλασσα
    Μηνύματα
    4.510

    Προεπιλογή

    Για τους φιλους της παντοφλας.
    IMG_0731.jpg
    IMG_0732.jpg
    IMG_0733.jpg

  10. #30

    Προεπιλογή

    Γειά σου ρε Κώστα καλλιτέχνη !!!

    Ωραίες φωτογραφίες, με άποψη, που σαφώς δηλώνουν ότι ο φωτογράφος το ''έψαξε'' κάπως περισσότερο το πράγμα !!!

Σελίδα 3 από 45 ΠρώτηΠρώτη 1234513 ... ΤελευταίαΤελευταία

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε απαντήσεις
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τις αναρτήσεις σας
  •  
  • BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας