Σελίδα 13 από 28 ΠρώτηΠρώτη ... 3111213141523 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων σε εξέλιξη 121 έως 130 από 274

Θέμα: Αγ. Αντώνιος [Αντώνιος Κ, Άλβι Ελλάς]

  1. #121
    Εγγραφή
    Sep 2009
    Περιοχή
    ΣΑΛΑΜΙΝΑ
    Μηνύματα
    21.605

    Προεπιλογή

    Τι σύμπτωση. Εχθές μου έστειλε e-mail ο πλοιοκτήτης, αλλά........περίμενα να το γράψεις αφού βρήκαμε....την πηγή.
    Τελικά καλά έκανα και δεν το ανέφερα γιατί μάλλον τα ....τότε χαρτιά έχουν χαθεί και αυτό που μου αναφέρει ... είναι άλλο.
    Ίσως είναι ο κατασκευαστής της επιμήκυνσης που έγινε σαν Αντώνιος Κ, ίσως και να έχει δίκιο. Ποιος ξέρει!!!!!!!!!
    Πάντως το πλοίο έχει γίνει κουκλί και μπράβο σε όλους, από πλοιοκτήτη έως πλήρωμα.
    Φωτογραφία τραβηγμένη στην όμορφη Κάλυμνο πριν από περίπου ένα μήνα, που μου έστειλε ο πλοιοκτήτης .
    Για όλους τους φίλους του πλοίου.

    ΑΓ. ΑΝΤΩΝΙΟΣ 218 (ΚΑΛΥΜΝΟ).jpg

  2. #122
    Εγγραφή
    Sep 2009
    Περιοχή
    ΣΑΛΑΜΙΝΑ
    Μηνύματα
    21.605

    Προεπιλογή

    Πριν από λίγο έφυγε από τη Βλύχα και πάει στο Καλυμπάκι Ελευσίνας προφανώς για να φορτώσει.

  3. #123
    Εγγραφή
    Sep 2009
    Περιοχή
    ΣΑΛΑΜΙΝΑ
    Μηνύματα
    21.605

    Προεπιλογή

    Όπως τα είπα έτσι και έγιναν . Σήμερα στις 11.45 π.μ. και ενώ βρισκόμουν στο ναυπηγείο Τσαγκαρινού με καλή παρέα το είδα να περνά τη δίαυλο κάργα φορτωμένο, χάρηκα και το αποθανάτισα.
    Τώρα είναι στο νότιο μέρος της Κύθνου με προορισμό την πανέμορφη Πάρο. Καλή συνέχεια στον Cpt. Δημήτρη και το πλήρωμα του.

    ΑΓ. ΑΝΤΩΝΙΟΣ 221 18-12-2014.jpg

  4. #124

    Προεπιλογή

    IMG_0632.jpg

    Να δούμε το πλοίο σε σημερινές φωτό από την Βλύχα Ελευσίνας, δεμένο στον μώλο μπροστά από το ναυπηγείο Σάββα,

    IMG_0643.jpg

    όπου από ότι φαίνεται θα παραμένει όταν θα βρίσκεται στην Ελευσίνα, και όχι στο Καλυμπάκι μαζί με τις άλλες παντόφλες - φορτηγά.

    IMG_0646.jpg

    Από ότι έμαθα, επρόκειτο να φύγει σύντομα για ταξίδι στο Αιγαίο, αλλά είναι πιθανό να παραμείνει στην Ελευσίνα μιας και η πρόβλεψη του καιρού για τις επόμενες ημέρες είναι δυσοίωνη.

    IMG_0588.jpg

  5. #125
    Εγγραφή
    Sep 2009
    Περιοχή
    ΣΑΛΑΜΙΝΑ
    Μηνύματα
    21.605

    Προεπιλογή

    Απ' ότι βλέπω το πλοίο έχει .....σχεδόν βαφτεί όλο και έχει γίνει κουκλί. Στον δεξί διάδρομο (αριστερό όπως βλέπουμε στη φωτο) θέλει βάψιμο και δεν ξέρω τι άλλο τους έχει μείνει, αλλά επειδή πλησιάζουν και τα εγκαίνια του θα είναι έτοιμο.
    Μακάρι Γιώργο να με είχες πάρει μαζί σου να το δω.

  6. #126

    Προεπιλογή

    Παντελή δεν πέρασα καθόλου απέναντι στη Σαλαμίνα. Από Αθήνα πήγα κατευθείαν Ελευσίνα, και στην επιστροφή πέρασα (μέσω Σχιστού) αστραπή από το Πέραμα, όπου βέβαια όλα τα ναυπηγεία ήταν κλειστά λόγω της ημέρας.

  7. #127
    Εγγραφή
    Sep 2009
    Περιοχή
    ΣΑΛΑΜΙΝΑ
    Μηνύματα
    21.605

    Προεπιλογή

    Κανονικά σήμερα το Άγιος Αντώνιος θα ήταν στην όμορφη Κάλυμνο σημαιοστολισμένο και γεμάτο κόσμο γιατί σε μισή ώρα θα ξεκίναγαν τα εγκαίνια του, αλλά ο καιρός με τα μποφόρ τους τα χάλασε.....λίγο και τα εγκαίνια μετατέθηκαν.
    Πριν μισή ώρα έφυγε φορτωμένο από την Ελευσίνα με πρώτο προορισμό τη Σύρο περνώντας ανάμεσα Κυνόσουρα - Αταλάντη με ταχύτητα 10,5 μίλια. Εύχομαι στο πλήρωμα Καλή Χρονιά, Καλά ταξίδια και ο Αι Νικόλας πάντα μαζί τους.
    Ευχαριστώ τους πλοιοκτήτες που με καλέσανε στα εγκαίνια στέλνοντας μου την πρόσκληση, ......αλλά για μένα ακόμη τα πράγματα είναι δύσκολα για ....ταξιδάκια.

    ΑΓ. ΑΝΤΩΝΙΟΣ 224 19-12-2014 ΠΡΟΣΚΛΗΣΗ ΕΓΚΑIΝΙΩΝ.jpg
    Αναμένω νέα τους και τα ξανά λέμε.

  8. #128
    Εγγραφή
    Mar 2010
    Περιοχή
    πετραλωνα
    Μηνύματα
    2.121

    Προεπιλογή

    Εύχομαι στους πλοιοκτήτες και στο πλήρωμα καλά ταξίδια.

  9. #129
    Εγγραφή
    Sep 2009
    Περιοχή
    ΣΑΛΑΜΙΝΑ
    Μηνύματα
    21.605

    Προεπιλογή

    Σήμερα το πλοίο γιορτάζει και πρέπει ο Cpt. Δημήτρης και το πλήρωμα του να το έχουν σημαιοστολισμένο στην Ελευσίνα που βρίσκεται.
    Όπως φαίνεται και στην πρόσκληση τα εγκαίνια έγιναν το περασμένο Σάββατο 10/01 στην ωραία Κάλυμνο. Ακόμη βέβαια φωτογραφίες από το ευχάριστο γεγονός δεν μου ήλθαν, αλλά πιστεύω ότι κάποια στιγμή θα έλθουν. Ας δούμε το πλοίο στην Κάλυμνο σε παλαιότερη φωτο του.
    Εύχομαι λόγο ημέρας καλά ταξίδια και καλές δουλειές σε όλους.

    ΑΓ. ΑΝΤΩΝΙΟΣ 217 (ΚΑΛΥΜΝΟ).jpg ΑΓ. ΑΝΤΩΝΙΟΣ 225 19-12-2014 ΠΡΟΣΚΛΗΣΗ ΕΓΚΑIΝΙΩΝ (ΝΕΑ).jpg

  10. #130
    Εγγραφή
    Sep 2009
    Περιοχή
    ΣΑΛΑΜΙΝΑ
    Μηνύματα
    21.605

    Προεπιλογή

    Και όντως ήλθαν. Δεν με ξέχασαν οι πλοιοκτήτες και τους ευχαριστώ.
    Απ' ότι μου είπαν κάποια στιγμή θα στείλουν και DVD που τράβηξε φωτογράφος από τα εγκαίνια.
    Εδώ το πλοίο σημαιοστολισμένο στην Κάλυμνο για τα εγκαίνια και όπως βλέπετε ....πέρασαν καλά.
    Κρίμα που δεν μπόρεσα να παρευρεθώ.

    ΑΓ. ΑΝΤΩΝΙΟΣ 226 10-01-2015.jpg ΑΓ. ΑΝΤΩΝΙΟΣ 229 10-01-2015.jpg

Σελίδα 13 από 28 ΠρώτηΠρώτη ... 3111213141523 ... ΤελευταίαΤελευταία

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε απαντήσεις
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τις αναρτήσεις σας
  •  
  • BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας