Σελίδα 31 από 41 ΠρώτηΠρώτη ... 212930313233 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων σε εξέλιξη 301 έως 310 από 407

Θέμα: Θεολόγος Ελένη [Theologos Eleni]

  1. #301

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από mastrokostas Εμφάνιση μηνυμάτων
    Στις 17/9 σταματά απο την γραμμή Αγίας Μαρίνας ,παει για 3μηνη ακινησία ,και μετά στο Ριο-Αντιριο !
    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από pantelis2009 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Την Κυριακή 14/09 σταματά τα δρομολόγια από Στύρα. Μετά θα έλθει μάλλον στου Παναγιωτάκη για να μεγαλώσει (σε μήκος) τον καταπέλτη του και μετά .......θα σας έλθει. Άρα υπολόγιζε το κατά το τέλος του μήνα.
    Αν το ΘΕΟΛΟΓΟΣ ΕΛΕΝΗ πάει τόσο γρήγορα στο Ρίο, δηλαδή στα τέλη Σεπτεμβρίου (ο Κώστας είχε γράψει για μετά από την τρίμηνη ακινησία του), αυτό κατά πάσα πιθανότητα θα σημαίνει ότι σταματάει άμεσα κάποια ή κάποιες από τις τρεις παντόφλες που έχουμε αναφέρει. Διότι και σε σεζόν με χαμηλότερη κίνηση μπαίνουμε αλλά και στη γραμμή του Ρίου υπάρχει ήδη ένα παραπάνω πλοίο, το ΠΡΩΤΟΠΟΡΟΣ IV.

  2. #302
    Εγγραφή
    Sep 2009
    Περιοχή
    ΣΑΛΑΜΙΝΑ
    Μηνύματα
    21.605

    Προεπιλογή

    Γιώργο θα υπήρχε τρίμηνη ακινησία ....αν καθόταν στα Στύρα. Τώρα δεν νομίζω να γίνει κάτι τέτοιο. Αύριο πάντως θα μάθω σίγουρα και τα ξανά λέμε.

  3. #303

    Προεπιλογή Καλημέρα

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από pantelis2009 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Την Κυριακή 14/09 σταματά τα δρομολόγια από Στύρα. Μετά θα έλθει μάλλον στου Παναγιωτάκη για να μεγαλώσει (σε μήκος) τον καταπέλτη του και μετά .......θα σας έλθει. Άρα υπολόγιζε το κατά το τέλος του μήνα.



    17/09/2014 θα ειναι στο ριο και θα δουλεύει

  4. #304
    Εγγραφή
    Jul 2009
    Περιοχή
    ΑΛΙΜΟΣ
    Μηνύματα
    461

    Προεπιλογή

    Σίγουρα θα μας λείψει

  5. #305
    Εγγραφή
    Sep 2009
    Περιοχή
    ΣΑΛΑΜΙΝΑ
    Μηνύματα
    21.605

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από nautis Εμφάνιση μηνυμάτων
    17/09/2014 θα ειναι στο ριο και θα δουλεύει
    Δεν θέλω να ακούω πράγματα που δεν στέκουν (κατά την ταπεινή μου γνώμη βέβαια, για να μην παρεξηγηθώ) . Δεν μπορεί να είναι στο Ρίο και να δουλεύει στις 17/09 γιατί την Κυριακή 14/09 στις 14.00 μ.μ θα σταματήσει τα δρομολόγια. Άντε να φύγει αμέσως και να κατέβει Σαλαμίνα ή Πέραμα (δεν ξέρω που θα πάει ακόμη) για να μεγαλώσει τον καταπέλτη. Όπου και να πάει θα φτάσει αργά το απόγευμα 19-20.00 μ.μ, ο καταπέλτης θα μεγαλώσει περίπου 1,5 μέτρο επί 9 που είναι το φάρδος, δεν νομίζω να προλάβει στις 17/09 να είναι στο Ρίο.........και να δουλεύει, εκτός αν το έχουν ήδη παραγγείλει το κομμάτι και έχει προκατασκευαστεί.
    Βέβαια οι πλοιοκτήτες είναι γνώστες των θεμάτων αυτών και κάνουν ότι το καλύτερο για το όμορφο πλοίο τους. Ίδωμεν.

  6. #306
    Εγγραφή
    Nov 2009
    Περιοχή
    Εν πλω!
    Μηνύματα
    3.094

    Προεπιλογή

    Στα θέματα του ΣΑΣ αναφέρεται έναρξη δρομολογίων από 20/9.

  7. #307
    Εγγραφή
    Sep 2009
    Περιοχή
    ΣΑΛΑΜΙΝΑ
    Μηνύματα
    21.605

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από karavofanatikos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Στα θέματα του ΣΑΣ αναφέρεται έναρξη δρομολογίων από 20/9.
    Αυτό το ξέρω Νεκτάριε, αλλά και άλλα με τελευταίο το Στέλιος Φιλιάγκος (αν δεν κάνω λάθος) που δεν ήταν στην ώρα του, δουλειά έπιασε.
    Είναι ένα πλοίο που αγαπώ ιδιαίτερα και εύχομαι να τα καταφέρει. Όπως έγραψα.......ίδωμεν.

  8. #308
    Εγγραφή
    Sep 2009
    Περιοχή
    ΣΑΛΑΜΙΝΑ
    Μηνύματα
    21.605

    Προεπιλογή

    Το υπέροχο Θεολόγος Ελένη ξεκίνησε στις 14.15 μ.μ από τα Στύρα και αυτή την ώρα με 12 knots παρακαλώ πλησιάζει στο Πόρτο Ράφτη.
    Απ' ότι έμαθα την επιμήκυνση του καταπέλτη θα την κάνει στο ναυπηγείο Ατσαλάκη. Κατά τις 20.00 μ.μ που θα φτάσει θα το επιβεβαιώσουμε .....αν η πηγή μου ήταν σωστή.

    ΘΕΟΛΟΓΟΣ ΕΛΕΝΗ 59 18-05-2013.jpg
    Εδώ φωτογραφημένο στις 18/05/2013 όταν έκανε δρομολόγια Παλούκια-Πέραμα.

  9. #309
    Εγγραφή
    Mar 2010
    Περιοχή
    πετραλωνα
    Μηνύματα
    2.121

    Προεπιλογή

    Αυτή την ώρα στο ύψος του πόρτο Ράφτη με 12 knots.

  10. #310

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από pantelis2009 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το υπέροχο Θεολόγος Ελένη ξεκίνησε στις 14.15 μ.μ από τα Στύρα και αυτή την ώρα με 12 knots παρακαλώ πλησιάζει στο Πόρτο Ράφτη.
    Απ' ότι έμαθα την επιμήκυνση του καταπέλτη θα την κάνει στο ναυπηγείο Ατσαλάκη. Κατά τις 20.00 μ.μ που θα φτάσει θα το επιβεβαιώσουμε .....αν η πηγή μου ήταν σωστή.
    Όπως μας τα είπε ο Παντελής. Αυτήν την ώρα το πλοίο δένει κάβους στο ναυπηγείο Ατσαλάκη του Περάματος. Όσο για το σημερινό του ταξίδι, χαλαρά έξι ωρίτσες Στύρα - Πέραμα. Καθόλου μα καθόλου άσχημα.

Σελίδα 31 από 41 ΠρώτηΠρώτη ... 212930313233 ... ΤελευταίαΤελευταία

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε απαντήσεις
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τις αναρτήσεις σας
  •  
  • BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας