Σελίδα 22 από 24 ΠρώτηΠρώτη ... 122021222324 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων σε εξέλιξη 211 έως 220 από 238

Θέμα: Flyingcat 4 [Sea Speed 1]

  1. #211
    Εγγραφή
    Aug 2008
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη!!!
    Μηνύματα
    2.239

    Arrow

    Απ'ότι ξέρω και έχω ακούσει, υπάρχει ζήτηση και για οχηματαγωγό.
    Αυτό ΑΝ γίνει θα είναι και με προέκταση προς τις Κυκλάδες. Πάντως το μικρό "γατί" πάει πολύ καλά...

  2. #212
    Εγγραφή
    Aug 2008
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη!!!
    Μηνύματα
    2.239

    Thumbs up

    Ήρθε, τάραξε για τα καλά τα νερά του Θερμαϊκού και τη Δευτέρα 05 Σεπτεμβρίου με τη μικρή μπουρού του να ξεσηκώνει το λιμάνι μας άφησε για φέτος.
    Δούλεψε πάρα πολύ καλά, αφού σχεδόν σε κάθε του δρομολόγιο 300+ επιβάτες τους είχε σίγουρους.
    Ουκ ολίγες φορές έπιασε μέχρι και πρωτόκολλο !!!
    Εννοείται ότι προς τα τέλη του Αυγούστου η κίνηση άρχισε να πέφτει σιγά σιγά.
    Λίγες φωτογραφίες από την άφιξή του τη πρώτη μέρα στη Θεσσαλονίκη [παραμονή έναρξης δρομολογίων] και
    από την τελευταία αναχώρησή του από Θεσσαλονίκη.
    Θέλω να πιστεύω ότι η HELLENIC έμεινε ευχαριστημένη από την επιβατική κίνησης των Θεσσαλονικέων και όχι μόνο!
    Αν όλα πάνε καλά, ίσως το ξαναδούμε και του χρόνου...

    DSC_0064HellenicSeaways[1] copy.jpg DSC_0080HellenicSeaways[1] copy.jpg DSC_0017FlyingCat4Bye[1], copy.jpg DSC_0044FlyingCat4Bye[1] copy.jpg DSC_0051FlyingCat4Bye[1] copy.jpg

  3. #213
    Εγγραφή
    Jan 2009
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    622

    Προεπιλογή

    Το θέμα είναι πώς πήγε και από ¶γιο Κωνσταντίνο.. Χωρίς να έχω στοιχεία για την κίνησή του, εγώ θεωρώ πως θα ταίριαζε περισσότερο στη γραμμή το Flyingcat 3, ώστε το 4 να έμπαινε στις Κυκλάδες (εφόσον υπάρχει γραμμή βέβαια). Από την άλλη, με την πώληση του Flyingcat 1 και εάν δεν αγοραστεί άλλο, χρειάζεται οπωσδήποτε το 3 στο Σαρωνικό.. Θα έχει ενδιαφέρον να δούμε τι θα γίνει του χρόνου.
    [SIGPIC][/SIGPIC]

  4. #214
    Εγγραφή
    Sep 2008
    Μηνύματα
    1.498

    Προεπιλογή

    Ένα σύντομο drone video του όμορφου καταμαραν από ένα κατάπλου του στον Πειραιά πριν από λίγες μέρες κατά τον οποίο πέρασε κοντά από το εξερχόμενο Costa neoRiviera


  5. #215
    Εγγραφή
    Sep 2009
    Περιοχή
    ΣΑΛΑΜΙΝΑ
    Μηνύματα
    21.605

    Προεπιλογή

    Μετά από ένα δοκιμαστικό που έκανε στον Αργοσαρωνικό, πήγε στο ναυπηγείο Σπανόπουλου στη Σαλαμίνα.

  6. #216

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από hsw Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το θέμα είναι πώς πήγε και από ¶γιο Κωνσταντίνο.. Χωρίς να έχω στοιχεία για την κίνησή του, εγώ θεωρώ πως θα ταίριαζε περισσότερο στη γραμμή το Flyingcat 3, ώστε το 4 να έμπαινε στις Κυκλάδες (εφόσον υπάρχει γραμμή βέβαια). Από την άλλη, με την πώληση του Flyingcat 1 και εάν δεν αγοραστεί άλλο, χρειάζεται οπωσδήποτε το 3 στο Σαρωνικό.. Θα έχει ενδιαφέρον να δούμε τι θα γίνει του χρόνου.
    Αυτό που είχε πεί ο φίλος τον Σεπτέμβριο ίσως γίνει και πραγματικότητα...FC3 στις Σποράδες-Θεσ/νίκη και FC4 Ραφήνα στη θέση του Hellenic Highspeed. Βέβαια όλα είναι ρευστά ακόμα...

  7. #217
    Εγγραφή
    Aug 2008
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη!!!
    Μηνύματα
    2.239

    Arrow

    Από Θεσσαλονίκη έφευγε πάντα με 300++ άτομα. Ακούστηκε μία φήμη μέχρι και για κάποιο Ε/Γ-Ο/Γ.
    Δεν έχω ιδέα τη θα παίξει στο μέλλον και ποια ή ποιες θα είναι οι καλοκαιρινές ακτοπλοϊκές συνδέσεις της Θεσσαλονίκης.
    Εάν το ΝΗΣΟΣ ΣΑΜΟΣ μπει ΠαροΝαξιά άγνωστο τι θα γίνει το καλοκαιρι του 2017.
    Εν αναμονή παιδιά....

  8. #218
    Εγγραφή
    Sep 2009
    Περιοχή
    ΣΑΛΑΜΙΝΑ
    Μηνύματα
    21.605

    Προεπιλογή

    Το πλοίο τελείωσε με τις εργασίες του στο ναυπηγείο Σπανόπουλου στη Σαλαμίνα και έχει πάει στη ΝΑΥΣΙ, κοντά στα αμφίπλωρα της Σαλαμίνας.

  9. #219
    Εγγραφή
    Aug 2008
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη!!!
    Μηνύματα
    2.239

    Arrow

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από pantelis2009 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το πλοίο τελείωσε με τις εργασίες του στο ναυπηγείο Σπανόπουλου στη Σαλαμίνα και έχει πάει στη ΝΑΥΣΙ, κοντά στα αμφίπλωρα της Σαλαμίνας.

    Ετοιμάζεται για Μακεδονία πλευρά...

  10. #220
    Εγγραφή
    Sep 2009
    Περιοχή
    ΣΑΛΑΜΙΝΑ
    Μηνύματα
    21.605

    Προεπιλογή

    Σήμερα έφυγε από τη ΝΑΥΣΙ και πήγε στην Ακτή Τσελέπη. Σύντομα θα αναχωρήσει για Θεσσαλονίκη.

Σελίδα 22 από 24 ΠρώτηΠρώτη ... 122021222324 ΤελευταίαΤελευταία

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε απαντήσεις
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τις αναρτήσεις σας
  •  
  • BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας