Σελίδα 1 από 7 123 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων σε εξέλιξη 1 έως 10 από 69

Θέμα: Βλάβη Κρήτη Ι

  1. #1
    Εγγραφή
    Sep 2007
    Περιοχή
    chalkida
    Μηνύματα
    1.267

    Προεπιλογή Βλάβη Κρήτη Ι

    Με μεγάλη καθυστέρηση αναμένεται η αυριανή άφιξη του πλοίου Κρήτη Ι στο λιμάνι του Πειραιά,καθώς σημειώθηκε βλάβη και ανεβαίνει με μία κύρια μηχανή!!!

  2. #2

    Προεπιλογή

    Φίλη Kalypso σε ευχαριστούμε για την άμεση ενημέρωση.

    Ατυχία πάντως για το πλοίο αμέσως μάλιστα μετά την ετήσια του. Και ατυχές γεγονός για την ΑΝΕΚ.
    Να θυμήσουμε εδώ παρόμοιο (???) περιστατικό που είχε τύχει και στο Λατώ τον Δεκέμβρη που μας πέρασε, που του είχε παρουσιαστεί βλάβη
    μόλις στο δεύτερο ταξίδι του μετά από την τρίμηνη σχεδόν παραμονή - επισκευή του στο Πέραμα.

  3. #3
    Εγγραφή
    Sep 2007
    Περιοχή
    chalkida
    Μηνύματα
    1.267

    Προεπιλογή

    Από όσο γνωρίζω το καράβι ήταν να βγεί κανονικά αύριο και υπήρχε η περίπτωση να αντικαταστήσει το Λευκά Ορη.Την Δευτέρα που πέρασε και επιθεώρηση δεν είχαν ακόμα τελειώσει με τις μηχανές....Δεν ξέρω γιατί το έβγαλαν άρον άρον....Όποιος βιάζεται.....!!!

  4. #4

    Προεπιλογή

    kanena neotero mathame???
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη El Greco : 08-05-2008 στις 11:48
    [SIZE=5][/SIZE]

  5. #5
    Εγγραφή
    Nov 2007
    Περιοχή
    Athens, Syros-Tinos
    Μηνύματα
    9.162

    Προεπιλογή

    Στον Πειραιά στη θέση του είναι το πλοίο σύμφωνα με το ais.

  6. #6

    Προεπιλογή

    to vradi tha figi to lissos stin thesi tou Ariadni kai to teleyteo stin thesi Tou Kriti I.
    [SIZE=5][/SIZE]

  7. #7
    Εγγραφή
    Dec 2007
    Περιοχή
    Πάτρα
    Μηνύματα
    2.771

    Προεπιλογή

    Χαρά που θα πάρουν οι Χανιώτες...

  8. #8

    Προεπιλογή

    Καλημέρα,

    Η ΑΝΕΚ τελικά με αυτες τισ συνεχεις βλάβες δεν θα δει ασπρη μέρα. Μπορε'ί να μας ενημερώσει κανείς πόσο σοβαρή είναι η ζημια και πότε υπολογίζουμε να είναι έτοιμο το πλοίο.

    Μου αρέσει πάντως που κατηγορούσαμε ( πρώτος και καλύτερος εγώ) το Λισσος και λέγαμε ότι πρεπει να αποσυρθεί . να τελικα που το χρειάστηκαν

    [FONT=Comic Sans MS]Βασίλης Α. CHQ[/FONT]

  9. #9
    Εγγραφή
    Nov 2007
    Περιοχή
    Athens, Syros-Tinos
    Μηνύματα
    9.162

    Προεπιλογή

    Ενα "Spare" καράβι είναι πάντα χρήσιμο. Ο δάσκαλος καπετάν Μάκης ξέρει τι κάνει και πάντα έχει ένα πλοίο στην καβάτζα για την "κακιά στιγμή "

  10. #10
    Εγγραφή
    Sep 2007
    Περιοχή
    chalkida
    Μηνύματα
    1.267

    Προεπιλογή

    από ότι έμαθα ήταν το κουζινέτο....(ελπίζω να το είπα σωστά δεν είμαι μηχανικός) και για το συγκεκριμένο είχε αναλάβει συνεργείο κατά την επισκευή στο Πέραμα.Χτες έγινε και το δοκιμαστικό.Ισως αναχωρήσει απόψε κανονικά αλλά από ότι έμαθα έχουν παρουσιαστεί πολλά προβλήματα...όπως είχα πει και παλιότερα για το Κρήτη Ι το καράβι είναι εντελώς παρατημένο και είναι αναμενόμενο να παρουσιάζονται προβλήματα κάποια στιγμή....και μετα λύπης μου διαπίστωσα πως τελικά η ΑΝΕΚ της ακτοπλοίας,με την ΑΝΕΚ της Αδριατικής είναι 2 διαφορετικές εταιρίες!!!

Σελίδα 1 από 7 123 ... ΤελευταίαΤελευταία

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε απαντήσεις
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τις αναρτήσεις σας
  •  
  • BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας