Σελίδα 3 από 3 ΠρώτηΠρώτη 123
Εμφάνιση αποτελεσμάτων σε εξέλιξη 21 έως 24 από 24

Θέμα: Άγιος Νικόλαος [Agios Nikolaos, Νικόλαος Μ, Μιχαλάκης]

  1. #21
    Εγγραφή
    Dec 2007
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    10.509

    Προεπιλογή

    Δυο φωτογραφίες του ΜΙΧΑΛΑΛΚΗΣ όταν ταξίδευε στην Πρέβεζα που ανέβασε ο Φ.Γκαβανόζης, υιός του τότε ιδιοκτήτη εδώ, με το παρακάτω σχόλιο: 1962 απο Άκτιο για Πρεβεζα με το Ε/Γ-Ο/Γ Μιχαλακης το πρώτο φέρρυ στην Πρεβεζα τους πατέρα μου Ναυπηγήθηκε 1961 στο Ναυπηγείο του Σαββα στο Ικόνιο Περαματος.
    mihalakis 1960.jpg
    μιχαλακης.jpg

    Ενδιαφέρουσα και η παρακάτω στιχομυθία αναφορικά με προγενέστερο οχηματαγωγό στη γραμμή:
    Θ.K. το πρώτο που έκανε την γραμμή που ήταν τριών ή τεσσάρων ιδιοκτητών και άραζε στην πλατεία που φτιάχνονταν τότε...πιό ήταν...
    Fanourios Gkavanozis Ήταν του Καρνεση και το φέρανε ο πατέρας μου και κάποιοι άλλοι απο το Μεσσολογι και πρέπει να λεγόταν και αυτό Μιχαλακης μάλλον το1955

  2. #22

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από Ellinis Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ενδιαφέρουσα και η παρακάτω στιχομυθία αναφορικά με προγενέστερο οχηματαγωγό στη γραμμή:

    Θ.K. το πρώτο που έκανε την γραμμή που ήταν τριών ή τεσσάρων ιδιοκτητών και άραζε στην πλατεία που φτιάχνονταν τότε...πιό ήταν...
    Fanourios Gkavanozis Ήταν του Καρνεση και το φέρανε ο πατέρας μου και κάποιοι άλλοι απο το Μεσσολογι και πρέπει να λεγόταν και αυτό Μιχαλακης μάλλον το1955
    Μήπως την λύση για το προγενέστερο (του ΜΙΧΑΛΑΚΗΣ) οχηματαγωγό στη γραμμή της Πρέβεζας την έχουμε ήδη ???

  3. #23

    Προεπιλογή

    Φωτογραφία μίας άλλης εποχής (κυριολεκτικά) από εορτασμό των Θεοφανίων στην Πρέβεζα, κάπου στην δεκαετία '60.

    Από το facebook (Παλιές εικόνες και φωτογραφίες της Ελλάδας).

    03.jpg

  4. #24
    Εγγραφή
    Dec 2007
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    10.509

    Προεπιλογή

    Η εξηντάχρονη παντοφλίτσα σε ώρα περιποίησης στο καρνάγιο της Χαλκίδας.

    IMG_1963.jpg

Σελίδα 3 από 3 ΠρώτηΠρώτη 123

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε απαντήσεις
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τις αναρτήσεις σας
  •  
  • BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας