Σελίδα 1 από 19 12311 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων σε εξέλιξη 1 έως 10 από 186

Θέμα: Καπετάν Αριστείδης [Kapetan Aristidis]

  1. #1
    Εγγραφή
    Aug 2007
    Περιοχή
    Ωρωπός - Ρέθυμνο
    Μηνύματα
    3.081

    Προεπιλογή Καπετάν Αριστείδης [Kapetan Aristidis]

    Θα συμφωνήσω με την xara στο ό,τι είναι το πιο όμορφο. Όμως το Θεολόγος Ελένη έχει ένα μικρότερο αδελφάκι το Καπετάν Αριστείδης που βρίσκεται στην Αιδηψό (ακριβώς το ίδιο). Το Καπετάν Αριστείδης είναι της ίδιας έταιρείας αλλά είναι μικρότερο σε μέγεθος και πιο παλιό από το Θεολόγος Ελένη. Το Καπετάν Αριστείδης απ' ότι έμαθα έκανε στο Ρίο - Αντίριο δρομολόγια και είχε δουλέψει ώς φορτηγό στις Κυκλάδες. Το Θεολόγος Ελένη είναι κατασκευής 2002 ή 2003 δεν θυμάμαι ακριβώς. Είχε ξεκινήσει για λίγο καιρό στα Στύρα και τώρα βρίσκεται στον Ωρωπό από τότε.

  2. #2
    Εγγραφή
    Aug 2007
    Περιοχή
    Ωρωπός - Ρέθυμνο
    Μηνύματα
    3.081

    Προεπιλογή

    Xara θα ήθελα πάρα πολύ να δω αυτή την φωτογραφία... Για να μάθω όσο περισσότερα μπορώ για την παντοφλίτσα που μου αρέσει τόσο πολύ...

  3. #3

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από Theologos Eleni Εμφάνιση μηνυμάτων
    Όμως το Θεολόγος Ελένη έχει ένα μικρότερο αδελφάκι το Καπετάν Αριστείδης που βρίσκεται στην Αιδηψό (ακριβώς το ίδιο).
    Δεν νομιζω οτι εχουν καμια σχεση τα δυο παραπανω πλοια. Επισης απο οσο γνωριζω το Καπεταν Αριστειδης εχει δουλεψει παρα πολλα χρονια στο Ιονιο (Κεφαλονια, Ιθακη, Λευκαδα) και οχι Αιδηψο. Μηπως το μπερδευεις με το Καπεταν Σταυρος? Τελος το Θεολογος Ελενη κατασκευαστηκε στα ναυπηγεια Παναγιωτακη το 2002.

  4. #4
    Εγγραφή
    Aug 2007
    Περιοχή
    Ωρωπός - Ρέθυμνο
    Μηνύματα
    3.081

    Προεπιλογή

    Naytike εργάστηκα στην εταιρεία και γνωρίζω ότι το Θεολόγος Ελένη έχει ένα όμοιο, αλλά μικρότερο και παλαιότερο αδελφάκι το Καπετάν Αριστείδης το οποίο κατασκευάστηκε το 2000. Εκτελεί δρομολόγια στην γραμμή Αρκίτσας - Αιδηψού. Και αυτό ακριβώς ήταν που είχε κάνει Ριο - Αντίριο και είμαι σίγουρος ότι αυτό έκανε ενδοκυκλαδικά παλαιότερα. Λόγω του ότι το Θεολόγος Ελένη ήρθε το 2003 στην γραμμή Ωρωπός - Ερέτρια και προηγουμένως είχε δρομολογηθεί Νεα Στύρα - Αγία Μαρίνα.
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Thanasis89 : 06-03-2008 στις 21:05 Αιτία: επιβεβαίωση πληροφοριών

  5. #5
    Εγγραφή
    May 2007
    Μηνύματα
    727

    Προεπιλογή

    Μήπως συγχέουμε το Καπετάν Αριστείδης Ν.Π. 10657 που δούλευε Ρίο-Αντίρριο και μετά Αιδηψό-Αρκίτσα με το Κάπταιν Αριστείδης Ν.Π. 10003που δούλευε στο Ιόνιο;

  6. #6
    Εγγραφή
    Aug 2007
    Περιοχή
    Ωρωπός - Ρέθυμνο
    Μηνύματα
    3.081

    Προεπιλογή

    Captain83 αναφέρομαι στο πρώτο. Και ήταν λάθος μου από την αρχή που δεν ανέφερα αυτό το σημαντικό στοιχείο ώστε να βοηθήσω την κουβέντα. Ζητώ συγνώμη για την παράληψη μου...

  7. #7

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από captain 83 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μήπως συγχέουμε το Καπετάν Αριστείδης Ν.Π. 10657 που δούλευε Ρίο-Αντίρριο και μετά Αιδηψό-Αρκίτσα με το Κάπταιν Αριστείδης Ν.Π. 10003που δούλευε στο Ιόνιο;
    Παντως ρε παιδια αυτο το Καπεταν Αριστειδης με ΝΠ 10657 δεν το εχω ξανακουσει. Εχω την υποψια οτι ειναι μια απο τις μοντερνες συμβατικες παντοφλες της Σαλαμινας. Μπορειτε μηπως να δωσετε το παλιο ονομα, ενα IMO κτλ για να καταλαβουμε ποιο ειναι αυτο?

  8. #8
    Εγγραφή
    Aug 2007
    Περιοχή
    Ωρωπός - Ρέθυμνο
    Μηνύματα
    3.081

    Προεπιλογή

    Naytike το Καπετάν Αριστείδης κατασκευάστηκε το 2000 και έχω την εντύπωση ότι ξεκίνησε την ζωή του με αυτό το όνομα, αν δεν κάνω λάθος. Το Καπετάν Αριστείδης είναι μονόπλωρη παντόφλα ίδιο με το Θεολόγος Ελένη αλλά μικρότερο. Θα προσπαθήσω να βρω περισσότερες πληροφορίες για το βαποράκι.

  9. #9

    Προεπιλογή

    Δεν νομιζω να ξεκινησε με το ιδιο ονομα, παντως σε κανενα database δεν υπαρχει αυτο το ονομα και νηολογιο... Εχω μια υποψια οτι ειναι το Κυριακος της Σαλαμινας. Περιμενω πληροφοριες φιλε.

  10. #10
    Εγγραφή
    May 2007
    Μηνύματα
    727

    Προεπιλογή

    Το Καπετάν Αριστείδης ανήκει στην Ν.Ε. Πρέβεζας και κάνει δρομολόγια Αιδηψό-Αρκίτσα. Αυτό ξέρω, αυτό λένε τα χαρτιά μου και αυτό σας λέω. Δεν έχω στην διάθεσή μου ΙΜΟ. Το Κάπταιν Αριστείδης ανήκει στην εταιρεία WEST FERRY N.E. Ο Κυριάκος έχει αριθμό νηολογίου 10578.

Σελίδα 1 από 19 12311 ... ΤελευταίαΤελευταία

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε απαντήσεις
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τις αναρτήσεις σας
  •  
  • BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας