Σελίδα 5 από 11 ΠρώτηΠρώτη ... 34567 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων σε εξέλιξη 41 έως 50 από 109

Θέμα: ΕΓ/ΟΓ Ληξούρι - Αργοστόλι (Ferries in Lixouri - Argostoli route)

  1. #41
    Εγγραφή
    Sep 2009
    Περιοχή
    ΣΑΛΑΜΙΝΑ
    Μηνύματα
    21.605

    Προεπιλογή

    Καλησπέρα σε όλους τους φίλους. Είπατε και ANGELA όρίστε. Φωτο απο τον 05/2008 στο ναυπηγείο Παναγιωτάκη

    ANGELA 14.jpg

    ANGELA 15.jpg

    ANGELA 16.jpg

    ANGELA 17.jpg

    ANGELA 18.jpg
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Leo : 18-02-2010 στις 06:54

  2. #42

    Προεπιλογή

    Μεγάλο μέρος του Αυγούστου του 1992 το είχα βγάλει σε ένα μπαλκονάκι με θέα το λιμάνι του Αργοστολίου. Έβλεπα τη Μανα Βαρβάρα και τον ¶γιο Γεράσιμο να πηγαινοέρχονται εναλλάξ, και το βράδυ βέβαια το "μεγάλο" Μύρτο να δένει.
    Το Μανα βαρβάρα ήταν πολύ χαμηλό, καθώς το κομοδέσιο στην πρύμη δεν ήταν υπερυψωμένο, οπότε δεν έπαιρνε και αμάξια από κάτω του. Φαινόταν παλιό μπροστά στον Αγ. Γεράσιμο και κουρασμένο.
    Θυμάμαι μια μέρα με αέρα, ο "ψηλός" Αγ. Γεράσιμος ξεφόρτωνε στο αργοστόλι και κρατιόταν μόνο με τον καταπέλτη και τις μηχανές. Ξαφνικά, προφανώς λόγω κάποιου συντονισμού του αέρα και του κυματισμού, αρχίζει να ταλαντώνεται όλο και περισσότερο, καταλήγοντας στο τέλος να γέρνει γύρω στις 15 μοίρες δεξιά-αριστερά ενώ ο καταπέλτης του χτυπιόταν με θόρυβο στο τσιμέντο!
    Όμως, τη στιγμή μου η ταλάντωση μεγιστοποιήθηκε κι εγώ περίμενα με χαρά να δω κάποιο "ατύχημα", ο καπετάνιος (που διέγραφε αρκετά μεγάλα τόξα πάνω στη ταλαντευόμενη γέφυρα!) κάτι έκανε (ποτέ δεν κατάλαβα τι) και η ταλάντωση αποσβέστηκε μέσα σε ελάχιστα δευτερόλεπτα :neutral:

  3. #43
    Εγγραφή
    Dec 2009
    Περιοχή
    Νέα Ιωνία
    Μηνύματα
    20

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από Appia_1978 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σας ευχαριστώ πολύ παιδιά για τις όμορφες εικόνες!
    Τέσσερα πλοία μαζεμένα στο Ληξούρι, ποιος θα το φανταζόταν ...
    Υπάρχει μήπως καμία γενική όλου του λιμανιού και με τα τέσσερα;
    Βρήκα μία στην οποία φαίνονται από αριστερά το ¶γιος Γεράσιμος,Αίνος και ¶ντζελα.Δυστυχώς δεν έχει και το Βάσος Κ. μέσα.

    @harlek πολύ ωραία και παραστατική η περιγραφή σου.Πολύ θα ήθελα να ξαναδώ το μικρό και χαμηλό Μάνα Βαρβάρα.
    Συνημένες Εικόνες Συνημένες Εικόνες

  4. #44
    Εγγραφή
    Mar 2008
    Περιοχή
    Κεφαλλονιά
    Μηνύματα
    3.180

    Προεπιλογή

    Ευχαριστούμε!!!

  5. #45

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από pantelis2009 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Φίλε Appia 1978 το Βάσος Κ ήταν της Σαλαμίνας. Η φωτο του είναι απο τα Στύρα τον 06/2009.
    Το Αγ.Γεράσιμος βγαλμένο για διρτία τον 02/2008 στου Παναγιωτάκη στη Σαλαμίνα.
    Το Μάνα Βαρβάρα δεν το έχω. Ποιό άλλο είναι στη γραμμή;
    Ο γριφος της φωτογραφιας ειναι το αυτοκινητο που ειναι στο γκαραζ κατα το δεξαμενισμο!!! Ας του περασουν καμια μοραβια επι την ευκαιρια!

  6. #46

    Προεπιλογή Mana Varvara

    Edw mia apo to Mana Varvara pou vrika sto net.Oxi kalh poiotita to xerw... Kai mia kai einai to prwto mou post kalws sas vrika

  7. #47
    Εγγραφή
    Aug 2007
    Περιοχή
    Ωρωπός - Ρέθυμνο
    Μηνύματα
    3.081

    Προεπιλογή

    Καλώς όρισες φίλε μου ! Η Φωτογραφία παρά το μικρό της μέγεθος δείχνει πολύ ωραία. Σ' Ευχαριστούμε πολύ ! Ελπίζουμε στην ενεργή συμμετοχή σου.

  8. #48
    Εγγραφή
    Mar 2008
    Περιοχή
    Κεφαλλονιά
    Μηνύματα
    3.180

    Προεπιλογή

    Καλώς μας ήρθες, φίλε Anicko

    Είμαι σίγουρος, ότι θα απολαύσεις κάθε σου στιγμή στο φόρουμ!!!

  9. #49

    Προεπιλογή

    Euxaristw poly paidia! To forum to apolamvanw edw kai ena peripoy mhna! Kapoies fores noitheis oti pragmatika taxideyeis kai sy mesa apo tis selides toy! Oso gia ti symetoxh tha prospathisw to kata dynamhn!

  10. #50
    Εγγραφή
    Dec 2009
    Περιοχή
    Νέα Ιωνία
    Μηνύματα
    20

    Προεπιλογή

    Ωραία η φωτό του Μάνα Βαρβάρα φίλε Anicko,ευχαριστούμε!

    Ορίστε άλλες δύο και από εμένα του Βασος Κ καθώς έχει ολοκληρώσει την μανούβρα και περνάει τον κυματοθράστη του Ληξουρίου και η δεύτερη λίγο πριν προσεγγίσει και αποβιβάσει.
    Συνημένες Εικόνες Συνημένες Εικόνες

Σελίδα 5 από 11 ΠρώτηΠρώτη ... 34567 ... ΤελευταίαΤελευταία

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε απαντήσεις
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τις αναρτήσεις σας
  •  
  • BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας