Σελίδα 7 από 10 ΠρώτηΠρώτη ... 56789 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων σε εξέλιξη 61 έως 70 από 91

Θέμα: Duchess M. [Balbek, Breizh Izel, Ηνίοχος Εξπρές, Rata Hills, Wanaka]

  1. #61
    Εγγραφή
    Apr 2008
    Περιοχή
    Καρδάμυλα Χίος
    Μηνύματα
    494

    Προεπιλογή

    Λίγη έως καθόλου τρεξίματα από σκουριά μετά από τόσα χρόνια. Κούκλα η δούκισσα.

  2. #62

    Προεπιλογή

    Και σε μενα μου φαινεται αρκετα καλη η κατασταση της.Να υποθεσω οτι δεν θα δραστηριοποιηθει καθολου φετος????

  3. #63

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από tomcat Εμφάνιση μηνυμάτων
    Να υποθεσω οτι δεν θα δραστηριοποιηθει καθολου φετος????
    Προφανώς (ή καλύτερα προφανέστατα) καθόλου. Όπως βέβαια και τα προηγούμενα πέντε χρόνια και πιθανότατα και τα επόμενα (αν βέβαια συνεχίσει να παραμένει στη ντάνα και δεν σαλπάρει για το στερνό ταξίδι).

  4. #64

    Προεπιλογή

    Πειτε με και ρομαντικο αν θελετε αλλα ακομα και ετσι θα ηθελα να το βλεπω διοτι το σινιαλο του με την αποχωρηση του δεν θα το ξαναδουμε οντας ο τελευταιος των μοικανων....

  5. #65
    Εγγραφή
    Apr 2008
    Περιοχή
    Καρδάμυλα Χίος
    Μηνύματα
    494

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από tomcat Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πειτε με και ρομαντικο αν θελετε αλλα ακομα και ετσι θα ηθελα να το βλεπω διοτι το σινιαλο του με την αποχωρηση του δεν θα το ξαναδουμε οντας ο τελευταιος των μοικανων....
    Όντως... Το θέμα ήταν κάποτε να ξανα-ξεκινούσε αλλά πλέον είναι αργά...
    Είχε άνετο γκαράζ, πολλές καμπίνες, ωραία σαλόνια και καλοτάξιδο. Αν είχαμε κάποιες φωτογραφίες από το εσωτερικό του θα καταλάβαινες... Πραγματικά ωραίο πλοίο. Το μόνο θέμα του (γνώμη μου) ήταν οι λίγοι εξωτερικοί χώροι του.
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Nautilia News : 13-05-2014 στις 00:30

  6. #66

    Προεπιλογή

    Απο περιγραφες γνωστων μου ειχα ακουσει οτι οντως τα καλα χρονια της εταιρειας του Μαραγκοπουλου ολα τα βαπορια του ηταν πολυ καλα συντηρημενα.Τωρα οσον αφορα το θεμα των εσωτερικων χωρων εδω ειναι το ευαισθητο σημειο του και θα ειμουν και εγω με την σειρα μου ευγνωμων εαν καποιος φιλος/η ειχε φωτο με το εσωτερικο του. Ας ειναι εμεις θα την ταξιδευουμε παντα την ¨Δουκισσα¨ με τα δρομολογια του νου και της ψυχης μας στα λιμανια της καρδιας μας.

  7. #67
    Εγγραφή
    Oct 2010
    Περιοχή
    ΠΕΙΡΑΙΑΣ
    Μηνύματα
    10.127

    Προεπιλογή

    Σαν ΗΝΙΟΧΟΣ ΕΞΠΡΕΣ,το πρώτο σοβαρό ΦΓ/ΟΓ στην ακτοπλοϊα.INIOCHOS EXPRESS.jpgIniochos express- rethimnon.jpg

  8. #68

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από Espresso Venezia Εμφάνιση μηνυμάτων
    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από andria salamis Εμφάνιση μηνυμάτων
    το Christos XIII βγήκε απο Ελευσίνα,με προορισμό aliaga,και ταχ 4,8,αρα κάνει ρυμούλκηση,αλλά δεν το πρόλαβα,οταν πέρασε το δίαυλο,
    μήπως κάποιος γνωρίζει.
    Αν παρατηρήσουμε την πορεία του στο AIS, διακρίνεται ξεκάθαρα και πέραν πάσης αμφιβολίας ότι παρέλαβε από την γνωστή ντάνα της ημιβυθισμένης δεξαμενής στη θέση Βλύχα Ελευσίνας.

    Συνημμένο Αρχείο 162128

    Αν στην συνέχεια μεγενθύνουμε και γυρίσουμε από απλό χάρτη σε δορυφορικό, τότε διακρίνουμε (τουλάχιστον οι γνωρίζοντες) ότι κατά 99,9% παρέλαβε το DUCHESS M.

    Συνημμένο Αρχείο 162127

    Ζωή σε μας........................
    Ρυμουλκούμενο και ρυμουλκό έφτασαν σήμερα το πρωί, πριν λίγη ώρα, στο Aliaga. Να δούμε το DUCHESS M στο τελευταίο του ταξίδι, μετονομασμένο σε CHES, να περνάει από τα στενά Περάματος - Σαλαμίνας με φόντο το RASA SAYANG.

    ShipSpotting.com

    © DIMENG

  9. #69
    Εγγραφή
    Dec 2007
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    10.510

    Προεπιλογή

    Δεν νομίζω οτι περίμενε κανείς να ξαναταξιδέψει το 45 πια σκαρί αλλά ακόμη και έτσι δεν παύει να με στεναχωρεί το πέρασμα του στην απέναντι όχθη του Αιγαίου

    Να το δούμε εδώ γύρω στο 1992 κάπου στα ανοιχτά της Κέρκυρας με τον ήλιο να δύει, όπως έδυσε οριστικά και αυτό.

    duchess M 2.jpg

  10. #70

    Προεπιλογή

    ¶σχημη είδηση αν και αναμενόμενη. Ακόμα ένα σκαρί που πλέον θα κάνει δρομολόγια στις αναμνήσεις μας....

Σελίδα 7 από 10 ΠρώτηΠρώτη ... 56789 ... ΤελευταίαΤελευταία

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε απαντήσεις
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τις αναρτήσεις σας
  •  
  • BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας