Σελίδα 21 από 22 ΠρώτηΠρώτη ... 1119202122 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων σε εξέλιξη 201 έως 210 από 213

Θέμα: Παντάνασσα [Pantanassa, Πρέβεζα]

  1. #201
    Εγγραφή
    Dec 2007
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    10.510

    Προεπιλογή

    Η μόνη σκέψη που μπορώ να κάνω για την παντοφλίτσα στη γραμμή των Σποράδων είναι να μεταφέρει φορτηγά και άλλα βαριά οχήματα σε πιο οικονομικές τιμές. Για επιβάτες δεν χωράει στο φτωχό μυαλό μου... όσο και πιο φθηνά να είναι τα εισιτήρια της δεν θα είναι ανταγωνιστική ούτε σε χρόνους, ούτε βέβαια σε αίσθηση ταξιδιού.

  2. #202

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από avvachrist Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν κατακρίνω την κίνηση της ΑΝΕΣ, αλλά από την στιγμή που κάνει κίνηση, ας την κάνει με το σωστό πλοίο...
    "Σωστό πλοίο" από ποιά άποψη, με ποιά κριτήρια, και ποιά ακριβώς είναι η κίνηση που κάνει η ΑΝΕΣ ??? Γνωρίζουμε μήπως τι ακριβώς επιδιώκει, για τι ακριβώς προορίζει το πλοίο, τι δρομολόγια θα εκτελεί, προς ποιούς προορισμούς, τι ώρες αφιξοαναχωρήσεων θα έχει και με τι τιμολόγια ώστε να μπορέσουμε να βγάλουμε από τώρα συμπεράσματα για το επιτυχές ή μη του εγχειρήματος ??? Ο φίλος Ellinis ήδη παρέθεσε μία σκέψη του που δεν ακούγεται καθόλου απίθανη.

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από Ellinis Εμφάνιση μηνυμάτων
    Η μόνη σκέψη που μπορώ να κάνω για την παντοφλίτσα στη γραμμή των Σποράδων είναι να μεταφέρει φορτηγά και άλλα βαριά οχήματα σε πιο οικονομικές τιμές.
    Από το να επισημαίνουμε λοιπόν τα απολύτως ευνόητα και αυτονόητα, ότι δηλαδή το ΠΑΝΤΑΝΑΣΣΑ δεν είναι .....ανταγωνιστικό ως προς τα ΠΡΩΤΕΥΣ και ΕΞΠΡΕΣ ΣΚΙΑΘΟΣ, μήπως είναι καλύτερα να περιμένουμε να δούμε πώς στην πράξη θα χρησιμοποιηθεί ??? Υποθέτω, για να μην πω πως είμαι απόλυτα βέβαιος, πως οι πλοιοκτήτες του για να το παίρνουν από την γραμμή του Ρίου για να το δρομολογήσουν σε κάποια άλλη, κααααααααααάτι βρε παιδί μου περισσότερο από εμάς θα γνωρίζουν, κάτι θα έχουν στο μυαλό τους, και πέραν πάσης αμφιβολίας θα γνωρίζουν πολύ καλύτερα από εμάς τον ανταγωνισμό που θα αντιμετωπίσουν.

  3. #203
    Εγγραφή
    Sep 2009
    Περιοχή
    ΣΑΛΑΜΙΝΑ
    Μηνύματα
    21.605

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από apost Εμφάνιση μηνυμάτων
    Tελευταια μερα δρομολογιων για το παντανασσα στο ριο ειναι η 10.02.2019 με τις πληροφοριες να λενε πως το πλοιο θα φυγει για δεξαμενισμο στον βολο.
    Ας δούμε το Παντάνασσα σε ένα του δρομολόγιο το Σάββατο 09/02/2019 στη γραμμή Ρίου - Αντιρρίου . Τώρα έχει δέσει και κάνει την ακινησία του, να δούμε πότε και αν ...θα φύγει για την συντήρηση του στο ναυπηγείο Κουρή στην Αμαλιάπολη - Βόλου και σε πια γραμμή θα κάνει τελικά δρομολόγια. Καλή συνέχεια.

    ΠΑΝΤΑΝΑΣΣΑ-96-09-02-2019.jpg

  4. #204

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από pantelis2009 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ας δούμε το Παντάνασσα σε ένα του δρομολόγιο το Σάββατο 09/02/2019 στη γραμμή Ρίου - Αντιρρίου . Τώρα έχει δέσει και κάνει την ακινησία του, να δούμε πότε και αν ...θα φύγει για την συντήρηση του στο ναυπηγείο Κουρή στην Αμαλιάπολη - Βόλου και σε πια γραμμή θα κάνει τελικά δρομολόγια. Καλή συνέχεια.

    ΠΑΝΤΑΝΑΣΣΑ-96-09-02-2019.jpg
    Ακούγετε ότι θα ξεκινηση τα δρομολόγια του από Βόλο για Σκιάθο κ αγνωντα Σκοπέλου το κ το καρνάγιο θα πραγματοποιηθεί αργότερα.

  5. #205
    Εγγραφή
    Sep 2009
    Περιοχή
    ΣΑΛΑΜΙΝΑ
    Μηνύματα
    21.605

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από γλυφα Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ακούγετε ότι θα ξεκινηση τα δρομολόγια του από Βόλο για Σκιάθο κ αγνωντα Σκοπέλου το κ το καρνάγιο θα πραγματοποιηθεί αργότερα.
    Εγώ πάλι άκουσα ότι θα έρθει να κάνει εργασίες για να γίνει φορτηγό και έτσι θα δουλέψει. Ίδωμεν.

  6. #206
    Εγγραφή
    Sep 2006
    Περιοχή
    Ναυπακτος
    Μηνύματα
    262

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από pantelis2009 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εγώ πάλι άκουσα ότι θα έρθει να κάνει εργασίες για να γίνει φορτηγό και έτσι θα δουλέψει. Ίδωμεν.
    οριστικη αποδρομολογηση του παντανασσα μετα απο 9 χρονια απο την γραμμη ριο-αντιρριο.επομενος προορισμος συμφωνα με πληροφοριες ειναι ο βολος με πιθανη χρηση του ως φορτηγο βολος-σποραδες.

  7. #207

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από pantelis2009 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εγώ πάλι άκουσα ότι θα έρθει να κάνει εργασίες για να γίνει φορτηγό και έτσι θα δουλέψει. Ίδωμεν.
    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από apost Εμφάνιση μηνυμάτων
    ...............επομενος προορισμος συμφωνα με πληροφοριες ειναι ο βολος με πιθανη χρηση του ως φορτηγο βολος-σποραδες.
    Όπως δηλαδή το είχε υποθέσει ο φίλος Ellinis πριν τρεις εβδομάδες όταν ακόμα κανείς δεν γνώριζε τίποτα.

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από Ellinis Εμφάνιση μηνυμάτων
    Η μόνη σκέψη που μπορώ να κάνω για την παντοφλίτσα στη γραμμή των Σποράδων είναι να μεταφέρει φορτηγά και άλλα βαριά οχήματα σε πιο οικονομικές τιμές. Για επιβάτες δεν χωράει στο φτωχό μυαλό μου... όσο και πιο φθηνά να είναι τα εισιτήρια της δεν θα είναι ανταγωνιστική ούτε σε χρόνους, ούτε βέβαια σε αίσθηση ταξιδιού.
    Και για να ευλογήσω και τα γένια μου :

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από Espresso Venezia Εμφάνιση μηνυμάτων
    Από το να επισημαίνουμε λοιπόν τα απολύτως ευνόητα και αυτονόητα, ότι δηλαδή το ΠΑΝΤΑΝΑΣΣΑ δεν είναι .....ανταγωνιστικό ως προς τα ΠΡΩΤΕΥΣ και ΕΞΠΡΕΣ ΣΚΙΑΘΟΣ, μήπως είναι καλύτερα να περιμένουμε να δούμε πώς στην πράξη θα χρησιμοποιηθεί ??? Υποθέτω, για να μην πω πως είμαι απόλυτα βέβαιος, πως οι πλοιοκτήτες του για να το παίρνουν από την γραμμή του Ρίου για να το δρομολογήσουν σε κάποια άλλη, κααααααααααάτι βρε παιδί μου περισσότερο από εμάς θα γνωρίζουν, κάτι θα έχουν στο μυαλό τους, και πέραν πάσης αμφιβολίας θα γνωρίζουν πολύ καλύτερα από εμάς τον ανταγωνισμό που θα αντιμετωπίσουν.

  8. #208
    Εγγραφή
    Sep 2006
    Περιοχή
    Ναυπακτος
    Μηνύματα
    262

    Προεπιλογή

    Το παντανασσα 20 μερες μετα συνεχιζει να ειναι δεμενο στο ριο με τις πληροφοριες λενε πως στο τελος του μηνα θα μπει ξανα στα δρομολογια ριο-αντιρριο.

  9. #209
    Εγγραφή
    Sep 2009
    Περιοχή
    ΣΑΛΑΜΙΝΑ
    Μηνύματα
    21.605

    Προεπιλογή

    Δηλαδή χάλασε η ναύλωση του???

  10. #210

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από pantelis2009 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δηλαδή χάλασε η ναύλωση του???
    απο οτι ακουγετε Ναι χαλασε.αποχωρισε η ΑΝΕΣ κ αναλαμβανει η προηγουμενη διοικηση.λογικα ηταν παρα πολυ δυσκολο το συγκεκριμενο ΦΕΡΡΥ να δουλεψει στο Αιγαιο κ σε μια Διαδρομη 5 ωρων.

Σελίδα 21 από 22 ΠρώτηΠρώτη ... 1119202122 ΤελευταίαΤελευταία

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε απαντήσεις
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τις αναρτήσεις σας
  •  
  • BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας