Σύμφωνο απόλυτα με όλα τα παραπάνω που γραφή ο κύριος μαγκος. Όμως θέλω να προσθέσω κάτι μήπως δεν φταίνε μόνον η καρεκλοκενταυρη δημόσιοι υπάλληλοι? αλλά και ίσως η γενικότερη πολιτική κατάσταση τα τελευταία 20 χρόνια και δεν λέω για την διαφθορά κ.τ.λ. αλλά για την επικρατούσα (μειοψηφική ) πολιτική άποψη , και συνοψίζω εδώ και μια εικοσαετία για το ελληνικό γενικότερα κατεστημένο εάν ασχολείσαι με την ναυτιλία είσαι εφοπλιστής, άρα <<κακός >> αφού είσαι το κεφάλαιο, εάν ασχολείσαι με τον θαλάσσιο τουρισμό είσαι σκαφατος, άρα πάλι είσαι <<κακός>> γιατί είσαι το κεφαλαίο. η καλοί στην Ελλάδα είναι η αγρότες (που είναι δημόσιοι υπάλληλοι ζουν από επιδοτήσεις ), η δημόσιοι υπάλληλοι (ζουν από μισθό και της κράτησης τους της ονομάζουν φόρο προς το κράτος!!!) επίσης είναι και οι βιοτέχνες φασών στην βόρεια Ελλάδα κυρίως (ζουν από επιδοτήσεις και και φτιάχνουν εργοστάσια στο εξωτερικό με αυτά τα χρήματα). Έχω να δηλώσω ότι δουλεύω στην ναυτιλία και δεν είμαι εφοπλιστής!!! ασχολούμαι με τον θαλάσσιο τουρισμό και δεν είμαι σκαφατος!!! επίσης πληρώνω φόρους δηλαδή παράγω πλούτο στο εξωτερικό και τα φέρνω στην χώρα μας η παίρνω χρήματα από τουρισμό που φέρνει πλούτο και πάλι από το εξωτερικό.