Σελίδα 2 από 7 ΠρώτηΠρώτη 1234 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων σε εξέλιξη 11 έως 20 από 63

Θέμα: Poseidon [Suzuran Maru, Utopia]

  1. #11
    Εγγραφή
    Dec 2005
    Μηνύματα
    1.374

    Προεπιλογή

    Ωραίος ο Εφοπλιστής, ακόμα πιο ωραίος ο Vinman

  2. #12
    Εγγραφή
    Jan 2005
    Μηνύματα
    1.957

    Προεπιλογή

    sea_serenade ωραιος ο ΕΦΟΠΛΙΣΤΗΣ καλος και ο vinman αλλα δεν εχει αφησει τευχος για τευχος ολα τα εσκισε... κι εγω τα λυπαμαι που τα εχω στην αποθηκη

  3. #13

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από dimitris Εμφάνιση μηνυμάτων
    sea_serenade ωραιος ο ΕΦΟΠΛΙΣΤΗΣ καλος και ο vinman αλλα δεν εχει αφησει τευχος για τευχος ολα τα εσκισε... κι εγω τα λυπαμαι που τα εχω στην αποθηκη
    Η πλακα ειναι οτι εχει σκισει/χαλασει μερικα απο τα καλυτερα τευχη του περιοδικου, απο αυτα που αξιζαν, τα οποια οχι μονο τα προσεχες σαν τα ματια σου, αλλα ρουφουσες κυριολεκτικα την καθε σελιδα του...

  4. #14
    Εγγραφή
    Jan 2005
    Μηνύματα
    1.957

    Προεπιλογή

    Ειδικα αυτα που ειναι εικονισμα σκετο φιλε nautikos και ισως να μην υπαρχουν ουτε στο περιοδικο

  5. #15

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από dimitris Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ειδικα αυτα που ειναι εικονισμα σκετο φιλε nautikos και ισως να μην υπαρχουν ουτε στο περιοδικο
    Τι εννοεις ακριβως (συγγνωμη για το εκτος θεματος...)

  6. #16

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από nautikos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Η πλακα ειναι οτι εχει σκισει/χαλασει μερικα απο τα καλυτερα τευχη του περιοδικου, απο αυτα που αξιζαν, τα οποια οχι μονο τα προσεχες σαν τα ματια σου, αλλα ρουφουσες κυριολεκτικα την καθε σελιδα του...

    Eκείνες τις εποχές λόγω έλλειψης αποθηκευτικού χώρου και αφού ρουφούσα όπως λέτε την κάθε του σελίδα, ήμουν αναγκασμένος να κόβω απο τα τεύχη του εφοπλιστή ή απο τα φυλλάδια των ναυτιλιακών εταιρείών όποιες φωτογραφίες με ενδιέφεραν και να φτιάχνω τα κολάζ που έπιαναν πολύ λιγότερο χωρο απο ότι όλα τα υπόλοιπα...
    Δεν είχα σκάνερ για να μπορώ να απομωνώνω ότι χρειάζομαι απο φωτογραφίες....έτσι έχω χαλάσει πάρα πολλά τευχη....Τουλάχιστον όμως έχω κρατήσει τις φωτογραφίες....Κάτι είναι και αυτό...
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη vinman : 05-09-2008 στις 06:54

  7. #17

    Προεπιλογή

    mhn τον στεναχωρειτε ρε παιδια τον ανθρωπονα χα κ εγω το υλικο σου κ τπτ αλλο

  8. #18
    Εγγραφή
    Nov 2007
    Περιοχή
    Ραφήνα
    Μηνύματα
    2.215

    Προεπιλογή Περασμένα μεγαλεία

    Φίλε vinman, τα τεύχη τα οποία έχεις σκίσει είναι κατά κύριο λόγο τα παλιά καλά τεύχη, όπως επισημαίνει και ο φίλος Ναυτικός.
    Μέχρι ενός σημείου το περιοδικό ήταν θησαυρός.
    Όμως, εδώ και πολλά χρόνια μοιάζει σαν να έχει προσανατολιστεί σε άλλους τομείς. Είναι σαν να μεταλλάχτηκε σε κάτι άλλο, κάτι διαφορετικό σε σχέση με αυτό που ξεκίνησε.

    Στη σημερινή εποχή θα έλεγε κανείς ότι τη θέση του την πήραν τα forum.
    Για το λόγο αυτό ανεβάζουμε, πια, τόσες φωτογραφίες εδώ θέλοντας να μοιραστούμε με άλλους αυτά που έτυχε να φωτογραφήσουμε.
    Κάποια φορά, λοιπόν, έτυχε να βεθώ στην Πάτρα και εκείνη την ώρα έμπαινε στο λιμάνι το "Ποσειδών".
    Τη συνέχεια θα τη δείτε σύντομα .....

  9. #19
    Εγγραφή
    Nov 2007
    Περιοχή
    Ραφήνα
    Μηνύματα
    2.215

    Προεπιλογή Το "Ποσειδών" στην Πάτρα

    Το "Ποσειδών", λοιπόν μπαίνει στην Πάτρα το φθινόπωρο του 1999.
    Εκείνη την ημέρα πήγαμε με το ΚΤΕΛ στην Πάτρα και γυρίσαμε το ίδιο βράδυ.
    Είμασταν τυχεροί που πετύχαμε το ρεμέτζο του "Ποσειδών".
    Αν υπάρχει ενδιαφέρον, μπορούμε να βάλουμε καικάποιες από τις υπόλοιπες φωτογραφίες.
    Εκτός, όμως, από το ξαδελφάκι του "Λισσός", πετύχαμε ακόμα ένα όμορφο πλοίο.
    Για τους λάτρεις των πλοίων του καναλιού θα είναι μια μια ευχάριστη έκπληξη.

    Το Ποσειδών στην Πάτρα.jpg



  10. #20

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από Roi Baudoin Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το "Ποσειδών", λοιπόν μπαίνει στην Πάτρα το φθινόπωρο του 1999.
    Εκείνη την ημέρα πήγαμε με το ΚΤΕΛ στην Πάτρα και γυρίσαμε το ίδιο βράδυ.
    Είμασταν τυχεροί που πετύχαμε το ρεμέτζο του "Ποσειδών".
    Αν υπάρχει ενδιαφέρον, μπορούμε να βάλουμε καικάποιες από τις υπόλοιπες φωτογραφίες.
    Εκτός, όμως, από το ξαδελφάκι του "Λισσός", πετύχαμε ακόμα ένα όμορφο πλοίο.
    Για τους λάτρεις των πλοίων του καναλιού θα είναι μια μια ευχάριστη έκπληξη.

    Το Ποσειδών στην Πάτρα.jpg

    Εκπληκτική φωτογραφία φίλε Αντώνη...
    Πολύ θα ήθελα να μας ανεβάσεις και τις υπόλοιπες...
    Είμαι σίγουρος πως και οι άλλοι καλοί μας φίλοι θα ήθελαν να τις θαυμάσουν...

Σελίδα 2 από 7 ΠρώτηΠρώτη 1234 ... ΤελευταίαΤελευταία

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε απαντήσεις
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τις αναρτήσεις σας
  •  
  • BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας