Σελίδα 12 από 14 ΠρώτηΠρώτη ... 21011121314 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων σε εξέλιξη 111 έως 120 από 134

Θέμα: Aegean Star [Union Lyttelton, Seaway Melbourne, Fast Trader]

  1. #111
    Εγγραφή
    Dec 2009
    Μηνύματα
    320

    Προεπιλογή

    10 χαρακτηρες
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη minoan : 15-08-2013 στις 10:30

  2. #112
    Εγγραφή
    Apr 2008
    Περιοχή
    Καρδάμυλα Χίος
    Μηνύματα
    494

    Προεπιλογή #1

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από minoan Εμφάνιση μηνυμάτων
    Απ'ότι βλέπω και το Αρχάγγελος στα ίδια χάλια είναι αλλά αυτό εδώ είναι υπό διάλυση με τόση σκουριά άρα και μηδενική συντήρηση...
    ΜΑΚΑΡΙ ΝΑ ΣΥΝΕΧΙΣΕΙ ΤΑ ΤΑΞΙΔΙΑ ΚΑΙ ΑΣ ΜΗΝ ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΣΚΟΥΡΙΑ.
    Η ΠΡΟΠΕΛΑ ΝΑ ΓΥΡΙΖΕΙ ΚΑΙ ΝΑ ΔΟΥΛΕΥΕΙ Ο ΚΟΣΜΟΣ. Η ΣΚΟΥΡΙΑ ΦΤΙΑΧΝΕΤΑΙ...

  3. #113
    Εγγραφή
    Sep 2009
    Περιοχή
    ΣΑΛΑΜΙΝΑ
    Μηνύματα
    21.605

    Προεπιλογή

    To Aegean Star στις 13/01/2011 στο ΝΜΔ. Υπήρχε μία κινητικότητα στο γκαράζ (εκτός του σκύλου) και ήταν μέσα και ένα βυτίο. Χαρισμένη σε cpt. mimis, minoan, Εργης, Apostolos και όλους ους φίλους του πλοίου.

    AEGEAN STAR 03 13-01-2011.jpg

  4. #114
    Εγγραφή
    Apr 2008
    Περιοχή
    Καρδάμυλα Χίος
    Μηνύματα
    494

    Post #1

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από pantelis2009 Εμφάνιση μηνυμάτων
    To Aegean Star στις 13/01/2011 στο ΝΜΔ. Υπήρχε μία κινητικότητα στο γκαράζ (εκτός του σκύλου) και ήταν μέσα και ένα βυτίο. Χαρισμένη σε cpt. mimis, minoan, Εργης, Apostolos και όλους ους φίλους του πλοίου.

    AEGEAN STAR 03 13-01-2011.jpg
    ΤΟ ΒΥΤΙΟ ΕΙΝΑΙ ΣΛΟΠΑΔΙΚΟ - ΠΙΘΑΝΟΝ ΝΑ ΑΔΕΙΑΖΟΥΝ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΔΕΞΑΜΕΝΕΣ ΓΙΑ ΑΝΕΒΕΙ ΔΕΞΑΜΕΝΗ. ΜΑΚΑΡΙ. ΟΝΤΩΣ ΜΕΓΑΛΗ ΚΙΝΗΤΙΚΟΤΗΤΑ.

  5. #115

    Thumbs down

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από cpt. mimis Εμφάνιση μηνυμάτων
    ΜΑΚΑΡΙ ΝΑ ΣΥΝΕΧΙΣΕΙ ΤΑ ΤΑΞΙΔΙΑ ΚΑΙ ΑΣ ΜΗΝ ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΣΚΟΥΡΙΑ.
    Η ΠΡΟΠΕΛΑ ΝΑ ΓΥΡΙΖΕΙ ΚΑΙ ΝΑ ΔΟΥΛΕΥΕΙ Ο ΚΟΣΜΟΣ. Η ΣΚΟΥΡΙΑ ΦΤΙΑΧΝΕΤΑΙ...
    Αυτή την λογική πάλι εγώ φίλε c.mimis δεν μπορώ να την καταλάβω !!! Τι θα πεί δηλ ας είναι το πλοίο μέσα στην σκουριά και ας γυρίζει η προπέλα να κυκλοφορεί και να δουλεύει ο κόσμος ???Γιατί δηλ να δουλέυουν οι άνθρωποι σε ένα ασυντήρητο σκαρί υπό διάλυση, το βρίσκεις σωστό εσύ αυτό ???? Δεν θα ήταν καλύτερα να υπήρχαν πλοία να δούλευε ο κόσμος αλλά να ήταν συντηρημένα όπως πρέπει να είναι? Πώς θα σου φαινόταν εσένα να σε στέλναν να δούλευες σε ένα τέτοιο πλοίο για ένα κομμάτι ψωμί και να μην μπορούσες να μιλήσεις για να μην χάσεις την θέση και να σου λέγαν αν δεν σου αρέσει σήκω και φύγε?? Θα σου άρεσε αυτό ?Δέν το νομίζω!!! ¶νθρωποι φίλε μου τα κυβερνάν τα ταξιδέυουν και διαμένουν στα βαπόρια όχι ζώα και η ασφάλεια της ανθρώπινης ζωής και γενικά η διαβίωση προπάντων είναι πολύ πιο σημαντική από το να μην υπάρχει μεροκάματο.. Ας τα συντηρούν όσο πρέπει ώστε να είναι αξιόπλοα και ασφαλές για τον κόσμο που δουλέυει με καλές συνθήκες διαβίωσης και μετά ας υπάρχουν άφθονα πλοία ώστε να δουλεύει ο κόσμος !!
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη vaggos_saos : 29-01-2011 στις 19:34

  6. #116
    Εγγραφή
    Apr 2008
    Περιοχή
    Καρδάμυλα Χίος
    Μηνύματα
    494

    Προεπιλογή #1

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από vaggos_saos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αυτή την λογική πάλι εγώ φίλε c.mimis δεν μπορώ να την καταλάβω !!! Τι θα πεί δηλ ας είναι το πλοίο μέσα στην σκουριά και ας γυρίζει η προπέλα να κυκλοφορεί και να δουλεύει ο κόσμος ???Γιατί δηλ να δουλέυουν οι άνθρωποι σε ένα ασυντήρητο σκαρί υπό διάλυση, το βρίσκεις σωστό εσύ αυτό ???? Δεν θα ήταν καλύτερα να υπήρχαν πλοία να δούλευε ο κόσμος αλλά να ήταν συντηρημένα όπως πρέπει να είναι? Πώς θα σου φαινόταν εσένα να σε στέλναν να δούλευες σε ένα τέτοιο πλοίο για ένα κομμάτι ψωμί και να μην μπορούσες να μιλήσεις για να μην χάσεις την θέση και να σου λέγαν αν δεν σου αρέσει σήκω και φύγε?? Θα σου άρεσε αυτό ?Δέν το νομίζω!!! ¶νθρωποι φίλε μου τα κυβερνάν τα ταξιδέυουν και διαμένουν στα βαπόρια όχι ζώα και η ασφάλεια της ανθρώπινης ζωής και γενικά η διαβίωση προπάντων είναι πολύ πιο σημαντική από το να μην υπάρχει μεροκάματο.. Ας τα συντηρούν όσο πρέπει ώστε να είναι αξιόπλοα και ασφαλές για τον κόσμο που δουλέυει με καλές συνθήκες διαβίωσης και μετά ας υπάρχουν άφθονα πλοία ώστε να δουλεύει ο κόσμος !!
    Ο ΕΚΣΙΧΡΟΝΙΣΜΟΣ ΕΦΕΡΕ ΛΙΓΟΤΕΡΑ ΠΛΟΙΑ - ΛΙΓΟΤΕΡΕΣ ΘΕΣΕΙΣ ΕΡΓΑΣΙΑΣ - ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΗ ΑΝΕΡΓΙΑ. ΒΟΗΘΑΜΕ ΜΙΑ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΕΤΣΙ ΩΣΤΕ Η ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΝΑ ΜΑΣ ΒΟΗΘΗΣΕΙ. ΔΕΝ ΚΑΝΕΙ Η ΣΚΟΥΡΙΑ ΕΝΑ ΠΛΟΙΟ ΑΞΙΟΠΛΟΟ Ή ΟΧΙ. Η ΣΚΟΥΡΙΑ ΔΕΙΧΝΕΙ ΑΔΥΝΑΜΙΕΣ ΟΧΙ ΑΝΑΞΙΟΠΛΟΪΑ. ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΞΙΟΠΛΟΪΑ ΕΙΝΑΙ ΑΡΜΟΔΙΟΙ ΑΛΛΟΙ ΦΟΡΕΙΣ. ΛΕΣ ΓΙΑ ΕΝΑ ΚΟΜΜΑΤΙ ΨΩΜΙ ΚΑΙ ΑΝ ΜΟΥ ΑΡΕΣΕ ΕΜΕΝΑ ΑΥΤΗ Η ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ.
    -ΝΑΙ ΑΝ ΔΕΝ ΕΙΧΑ ΤΟ ΚΟΜΜΑΤΙ ΨΩΜΙ ΘΑ ΕΚΑΝΑ ΠΟΛΛΕΣ ΥΠΟΧΩΡΗΣΕΙΣ ΓΙΑ ΝΑ ΤΟ ΕΧΩ. ΣΕ ΕΝΑ ΔΑΣΟΣ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΤΑ "ΑΗΔΟΝΙΑ" ΑΛΛΑ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΚΑΙ ΤΑ "ΚΟΡΑΚΙΑ".

  7. #117
    Εγγραφή
    Sep 2009
    Περιοχή
    ΣΑΛΑΜΙΝΑ
    Μηνύματα
    21.605

    Προεπιλογή

    AEGEAN STAR στις 11-02-2011 δηλ. ένα μήνα μετά και ουδεμία κίνηση υπάρχει και το πλοίο συνεχίζει να σκουριάζει.
    Χαριμένες σε όλους εσάς τους φίλους του θέματος.


    AEGEAN STAR 04 11-02-2011.jpgAEGEAN STAR 05 11-02-2011.jpg

  8. #118
    Εγγραφή
    Apr 2008
    Περιοχή
    Καρδάμυλα Χίος
    Μηνύματα
    494

    Προεπιλογή

    ΜΑΚΑΡΙ ΝΑ ΒΓΩ ΨΕΥΤΗΣ... ΤΟ ΒΛΕΠΩ ΓΙΑ ΣΚΡΑΠ ΟΜΩΣ. ΕΚΤΟΣ ΑΝ Η ΝΑΥΛΑΓΟΡΑ ΚΑΝΕΙ ΕΝΑ ΜΕΓΑΛΟ ΜΠΑΜ ΠΡΟΣ ΤΑ ΠΑΝΩ ΚΑΙ ΑΝΟΙΞΟΥΝ ΟΙ ΔΟΥΛΕΙΕΣ ΣΑΝ ΤΡΕΛΕΣ... ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΛΥΠΑΜΑΙ ΝΑ ΤΟ ΒΛΕΠΩ ΠΑΡΑΤΗΜΕΝΟ ΣΤΟ ΝΜΔ ΕΤΣΙ.

  9. #119
    Εγγραφή
    Sep 2009
    Περιοχή
    ΣΑΛΑΜΙΝΑ
    Μηνύματα
    21.605

    Προεπιλογή

    ¶λλος ένας μήνας πέρασε απο την τελευταία μου φωτο και το πλοίο είναι ακόμη εκεί. Ακόμα και οι λέντιες έχουν λασκάρει, αλλά κανείς δεν κάνει τίποτε.
    Φωτο στις 18/03/2011. Χαριμένη σε όλους εσάς τους φίλους του θέματος.


    AEGEAN STAR 06 18-03-2011.jpg

  10. #120
    Εγγραφή
    Apr 2008
    Περιοχή
    Καρδάμυλα Χίος
    Μηνύματα
    494

    Cool

    Μια λυση υπαρχει μονο...

    Ενα ακομη ταξιδι για τη γειτονο χωρα. Μακαρι να χω αδικο.

Σελίδα 12 από 14 ΠρώτηΠρώτη ... 21011121314 ΤελευταίαΤελευταία

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε απαντήσεις
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τις αναρτήσεις σας
  •  
  • BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας