Σελίδα 21 από 23 ΠρώτηΠρώτη ... 111920212223 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων σε εξέλιξη 201 έως 210 από 222

Θέμα: Μαριώ [Μεγαλόχαρη - Mario, Megalohari] & Σαρωνίς [Δάφνη, Ρόδος ΙΙ - Daphne, Saronis]

  1. #201

    Προεπιλογή

    Φίλε TSS QUEEN ANNA MARIA είχα την εντύπωση ότι στο αρχικό σας ποστ ρωτάγατε αν εννοεί το ΣΑΡΩΝΙΣ και κατόπιν κάνατε edit και ρωτήσατε αν εννοεί το ΜΑΡΙΩ (συγχωρέστε με αν κάνω λάθος), γι αυτό συμπεριέλαβα και τα δύο στην απάντηση μου.

    Σε κάθε περίπτωση πάντως, νομίζω πως είναι απόλυτα ξεκάθαρο το ότι ο φίλος SYMIAKOS γράφοντας το όνομα ΡΟΔΟΣ 1 αναφερόταν στο πρώην ΕΠΤΑΝΗΣΟΣ και οπωσδήποτε όχι στο ΜΑΡΙΩ ή στο ΣΑΡΩΝΙΣ. Μας έδειξε πέντε φωτό με διαφορετικά πλοία και έγραψε : "Το ΜΑΡΙΩ και το ΡΟΔΟΣ 2 σε μία φαίνεται και το ΡΟΔΟΣ 1". Γι αυτό και του απάντησα ότι το ΕΠΤΑΝΗΣΟΣ (στην τελευταία φωτό) λεγόταν ΡΟΔΟΣ (σκέτο) και όχι ΡΟΔΟΣ 1.

    Αν έκανα κάποιο λάθος στις απαντήσεις μου είτε προς εσάς είτε προς τον φίλο SYMIAKOS, να επαναλάβω ότι ζητώ συγγνώμη.

  2. #202

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από Espresso Venezia Εμφάνιση μηνυμάτων
    Φίλε TSS QUEEN ANNA MARIA είχα την εντύπωση ότι στο αρχικό σας ποστ ρωτάγατε αν εννοεί το ΣΑΡΩΝΙΣ και κατόπιν κάνατε edit και ρωτήσατε αν εννοεί το ΜΑΡΙΩ (συγχωρέστε με αν κάνω λάθος), γι αυτό συμπεριέλαβα και τα δύο στην απάντηση μου.

    Σε κάθε περίπτωση πάντως, νομίζω πως είναι απόλυτα ξεκάθαρο το ότι ο φίλος SYMIAKOS γράφοντας το όνομα ΡΟΔΟΣ 1 αναφερόταν στο πρώην ΕΠΤΑΝΗΣΟΣ και οπωσδήποτε όχι στο ΜΑΡΙΩ ή στο ΣΑΡΩΝΙΣ. Μας έδειξε πέντε φωτό με διαφορετικά πλοία και έγραψε : "Το ΜΑΡΙΩ και το ΡΟΔΟΣ 2 σε μία φαίνεται και το ΡΟΔΟΣ 1". Γι αυτό και του απάντησα ότι το ΕΠΤΑΝΗΣΟΣ (στην τελευταία φωτό) λεγόταν ΡΟΔΟΣ (σκέτο) και όχι ΡΟΔΟΣ 1.

    Αν έκανα κάποιο λάθος στις απαντήσεις μου είτε προς εσάς είτε προς τον φίλο SYMIAKOS, να επαναλάβω ότι ζητώ συγγνώμη.
    ΕΧΕΤΕ ΔΙΚΙΟ ΚΑΙ ΕΓΩ ΕΝΝΟΟΥΣΑ ΤΟ ΡΟΔΟΣ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΠΡΩΗΝ ΕΠΤΑΝΗΣΟΣ.

  3. #203

    Προεπιλογή

    ΜΑΡΙΩ στην Αιγινα

    MArio sthn Aigina.jpg

  4. #204

    Προεπιλογή

    Μία όμορφη, σπάνια φωτό (και σε μεγαλύτερες αναλύσεις) του ΜΑΡΙΩ στην Λίνδο της Ρόδου, η οποία αποτελεί συγχρόνως ακόμα μία απόδειξη στο ότι είχε κατέβει στην Ρόδο πριν το 1982 όταν και νηολογήθηκε εκεί, μιας και είναι τραβηγμένη το 1978. Να παρατηρήσουμε ότι δεν είχε κατασκευαστεί ακόμα η προβλήτα πρόσδεσης των τουριστικών πλοιαρίων, στον μώλο με τα βράχια πίσω από το πλοίο.

  5. #205
    Εγγραφή
    Dec 2007
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    10.510

    Προεπιλογή

    Μια φωτογραφία του ΡΟΔΟΣ ΙΙ στον Πανορμίτη της Σύμης, μάλλον τραβηγμένη το 1979 και με ολίγον ΛΙΝΔΟΣ δίπλα του

    rodos II at symi konrad helbing.jpg
    πηγή (c) Konrad Helbing

  6. #206
    Εγγραφή
    Dec 2007
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    10.510

    Προεπιλογή

    Ένα από τα δυο αδελφακια στις Σπέτσες. Ολόκληρη η φωτογραφία υπάρχει εδώ.

    spetses.png

  7. #207

    Προεπιλογή

    Εξαιρετικη φωτο τo ΣΑΡΩΝΙΣ αμετασκευαστο!

  8. #208

    Προεπιλογή

    ...επισης στα αριστερα της φωτο βλεπουμε και ολιγον απο την πλωρη του ΜΑΧΗ

  9. #209

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από T.S.S. APOLLON Εμφάνιση μηνυμάτων
    ...επισης στα αριστερα της φωτο βλεπουμε και ολιγον απο την πλωρη του ΜΑΧΗ
    Όντως Γιώργο, πρέπει να είναι την πρώτη του χρονιά στην Ελλάδα πριν κατασκευαστεί το πλωριό μπαλκόνι.

  10. #210
    Εγγραφή
    Dec 2007
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    10.510

    Προεπιλογή

    Μια φωτογραφια - νομίζω του ΣΑΡΩΝΙΣ - να αποπλέει από τα Μέθανα

    saronis or mario at methana.jpg

Σελίδα 21 από 23 ΠρώτηΠρώτη ... 111920212223 ΤελευταίαΤελευταία

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε απαντήσεις
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τις αναρτήσεις σας
  •  
  • BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας