Σελίδα 13 από 23 ΠρώτηΠρώτη ... 31112131415 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων σε εξέλιξη 121 έως 130 από 222

Θέμα: Μαριώ [Μεγαλόχαρη - Mario, Megalohari] & Σαρωνίς [Δάφνη, Ρόδος ΙΙ - Daphne, Saronis]

  1. #121

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από nikitas Εμφάνιση μηνυμάτων
    ΑΠΟΡΩ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΣΧΕΔΙΑΖΟΝΤΑΙ ΠΙΑ ΤΕΤΟΙΑ ΠΛΟΙΑ!!!

    Kαρτποσταλ του πλοιου ΛΙΝΔΟΣ (αριστερα, κατασκευης 1969) στο λιμανι της Μαρμαριδος στην Τουρκια. Δεξια το ΡΟΔΟΣ ΙΙ (ΣΑΡΩΝΙΣ)...

    Απο μια απιθανη πηγη, το http://koleksiyon.gittigidiyor.com/K...al_W0QQkatZZfo που ειναι ενα ειδος E-bay της Τουρκιας

    Lindos Rodos.jpg

  2. #122
    Εγγραφή
    Dec 2007
    Μηνύματα
    536

    Προεπιλογή

    Exw mia aporia:Stis foto tou Esperou to MARIO ferei to arxiko tou onoma sti Rodo tou `82 , pote itan RODOS 1 kai giati exei diaforetika syniala apo to RODOS 2 ( SARWNIS ) ?

  3. #123
    Εγγραφή
    Dec 2007
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    10.510

    Προεπιλογή

    φίλε aegina πρέπει να είναι όταν πρωτοέφτασε το ΜΑΡΙΩ στη Ρόδο. Για αυτό δεν έχουν προλάβει να του βάλουν σινιάλα. Λογικά το όνομα ΡΟΔΟΣ Ι θα γράφτηκε μετά από λίγες μέρες.

  4. #124

    Προεπιλογή

    ΝΙΚΟΛΑ ΕΙΣΑΙ ΥΠΕΡΟΧΟΣ,ΠΩΣ ΤΙΣ ΑΝΑΚΑΛΥΠΤΕΙΣ ΑΥΤΕΣ ΤΙΣ ΦΩΤΟ...

  5. #125

    Προεπιλογή

    ΒΑΣΙΚΑ ΕΓΩ ΤΟ ΠΛΟΙΟ ΤΟ ΞΕΡΩ ΣΑΝ ΜΑΡΙΩ ΚΑΙ Ο ΠΑΤΕΡΑΣ ΜΟΥ ΜΑΡΙΩ ΤΟ ΛΕΕΙ ΔΕΝ ΤΟ ΛΕΕΙ ΡΟΔΟΣ 1 ΟΛΕΣ ΟΙ ΦΩΤΟ ΠΟΥ ΕΧΩ ΜΕ ΤΟΝ ΠΑΤΕΡΑ ΜΟΥ ΤΟ ΠΛΟΙΟ ΛΕΓΕΤΑΙ ΜΑΡΙΩ!!!

    ΙΔΟΥ ΚΑΙ Η ΑΠΟΔΕΙΞΗ ΜΕΧΡΙ ΚΑΙ ΤΑ ΜΠΛΥΖΑΚΙΑ ΠΟΥ ΦΟΡΕΟΥΣΕ ΤΟ ΠΛΗΡΩΜΑ ΜΑΡΙΩ ΕΓΡΑΦΑΝ...ΤΩΡΑ ΘΑ ΜΟΥ ΠΕΙΤΕ ΚΑΙ ΠΟΙΟ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΡΟΔΟΣ 1?ΑΥΤΟ ΔΕΝ ΤΟ ΞΕΡΩ ΑΥΤΟ ΟΜΩΣ ΠΟΥ ΞΕΡΩ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΤΟ ΠΡΩΤΑ ΗΡΘΕ ΣΤΗ ΡΟΔΟ ΤΟ ΣΑΡΩΝΙΣ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΤΟ ΜΑΡΙΩ ΚΑΙ ΤΟ ΣΑΡΩΝΙΣ ΤΟ ΕΛΕΓΑΝ ΡΟΔΟΣ 2 ΕΞ ΑΡΧΗΣ.
    Συνημένες Εικόνες Συνημένες Εικόνες
    • Τύπος Αρχείου: jpg 42.jpg (95,3 KB, 42 εμφανίσεις)

  6. #126
    Εγγραφή
    Dec 2007
    Μηνύματα
    536

    Προεπιλογή

    Egw exw mberdeutei:To MARIO prin ti Rodo pou itan?Efyge to ´71 apo ti grammi,kai pou dromologithike,poso itan stin Rodo,kai mipws o PANORMITISitan to RODOS 1?

  7. #127
    Εγγραφή
    Dec 2007
    Μηνύματα
    536

    Προεπιλογή

    Me synxwreite ennoousa to LINDOS ws RODOS 1.

  8. #128

    Προεπιλογή

    ΤΟ ΛΙΝΔΟΣ ΗΤΑΝ ΠΑΝΤΑ ΛΙΝΔΟΣ.

  9. #129

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από nikitas Εμφάνιση μηνυμάτων
    ΤΟ ΛΙΝΔΟΣ ΗΤΑΝ ΠΑΝΤΑ ΛΙΝΔΟΣ.
    Συμφωνω απολυτα. Ο nikitas ηταν ο πρωτος που ανεφερε αυτο το πλοιο (ΛΙΝΔΟΣ) και ανεβασε μια φωτογραφια του εδω http://www.nautilia.gr/forum/showpos...&postcount=299. Και πολυ προσφατα προσθεσα εδω http://www.nautilia.gr/forum/showpos...&postcount=302 μια αλλη πολυ ομορφη καρτποσταλ του, παλιν στην Μαρμαριδα

  10. #130

    Προεπιλογή

    ΠΑΝΤΩΣ ΣΤΗΝ ΡΟΔΟ ΠΛΟΙΟΚΤΗΤΗΣ ΚΑΙ ΤΟΥ ΣΑΡΩΝΙΣ ΚΑΙ ΤΟΥ ΜΑΡΙΩ ΗΤΑΝ Ο ΚΑΤΙΔΕΝΙΟΣ ΚΑΠΙΟΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΤΟΝ ΓΝΩΡΙΖΟΥΝ ΑΠΟ ΔΩ.

Σελίδα 13 από 23 ΠρώτηΠρώτη ... 31112131415 ... ΤελευταίαΤελευταία

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε απαντήσεις
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τις αναρτήσεις σας
  •  
  • BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας