Σελίδα 10 από 10 ΠρώτηΠρώτη ... 8910
Εμφάνιση αποτελεσμάτων σε εξέλιξη 91 έως 99 από 99

Θέμα: 1o Ταξίδι nautilia.gr (Άνδρος)

  1. #91
    Εγγραφή
    Apr 2007
    Περιοχή
    Παντα κοντα στην θαλασσα
    Μηνύματα
    4.510

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από Espresso Venezia Εμφάνιση μηνυμάτων
    ΟΛΕΣ οι φωτογραφίες που είδαμε από το ταξίδι στην ¶νδρο αποτελούν ένα ΕΚΠΛΗΚΤΙΚΟ σύνολο δουλειάς.

    Καταπληκτικά χρώματα, φωτισμοί, συνθέσεις, κάδρα. Ταξιδέψαμε και εμείς έστω νοερά στην ¶νδρο μέσω του υπολογιστή μας.

    Ένα μεγάλο μπράβο σε όλους τους συμμετέχοντες φώτο-καραβολάτρες.
    Εσύ Γιώργο πως και ήσουν έξω από αυτό το ταξίδι ?Θα ήσουν κάπου καλύτερα φαντάζομαι .

  2. #92

    Προεπιλογή

    Α μην τα συζητάς Κώστα.

    Σάββατο βράδυ από 18.00 μέχρι 03.00 ξημερώματα Κυριακής φωτογράφηση (Γάμος - δεξίωση), και Κυριακή μεσημέρι φωτογράφηση βάπτιση και δεξίωση.

    Έκανα ένα εξαιρετικό μπάνιο (στον ιδρώτα μου).
    Η ειρωνεία του πράγματος ??? Η βάπτιση την Κυριακή ήταν στην ...Ραφήνα (που πολύ σπάνια μου τυχαίνει).

  3. #93
    Εγγραφή
    Dec 2007
    Περιοχή
    Aθηνα
    Μηνύματα
    3.561

    Προεπιλογή

    καποτε ειχαμε τους αξεχαστους reporters,για οσους θυμουντε.............τωρα πια αλλαξαν οι εποχες κι εχουμε τους Photographers............θαυμαστε τους..............:mrgreen::mrgreen:
    Συνημμένο Αρχείο 7291
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη scoufgian : 09-12-2010 στις 16:07

  4. #94
    Εγγραφή
    Apr 2007
    Περιοχή
    Παντα κοντα στην θαλασσα
    Μηνύματα
    4.510

    Προεπιλογή

    Προχτές στην Εύβοια, πήγα να φωτογραφήσω έναν γλάρο και τα πήρε κρανίο .
    -Ρε φίλε μου λεει από το Nautiliaείσαι και εσύ?
    -Γιατι του λεω ?
    -Διότι ήμουν το μεσημέρι στην ¶νδρο ,και είναι κάτι δικοί σου, φωτογραφίζουν από βαπόρια μέχρι και θαλάσσια ποδήλατα μου λεει .Τύφλα να χουν οι παπαρατσι .Μερικούς τους έχω πετύχει και στο κόκκινο του Πειραιά να φωτογραφίζουν το Δημητρουλα , αλλά και στην Δραπετσώνα, να βγάζουν ακόμη και τα ηλεκτρόδια του Ελυρος .Που να παμε εμείς μου λεει ρε φίλε ?Γέμισε ο τόπος φωτογράφους του Nautilia!!

    Ο γλαρος!
    IMG_1061.jpg

  5. #95
    Εγγραφή
    Mar 2008
    Περιοχή
    Athens , Tinos
    Μηνύματα
    3.276

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από Roi Baudoin Εμφάνιση μηνυμάτων

    Και μια αποκάλυψη-βόμβα αφορά επώνυμο μέλος του forum, ο οποίος μετά την τρίτη μπύρα που ήπιε αποκάλυψε επιτέλους την προτίμησή του για τα πλοία με το σινιάλο της ΝΕΛ, την οποία προτίμησή του αρνιόταν πεισματικά εδώ και πολύ καιρό να παραδεχτεί....
    Δεν ξερω Roi αν φταιγαν οι μπυρες. Μην ξεχνας που μας τρελανε τελειως λιγο πριν ζητοντας να φαει παστιτσιο.....

    Και μια φωτογραφια που δειχνει μεγα παθος...

    IMG_0030.jpg
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Rocinante : 13-10-2012 στις 21:25

  6. #96
    Εγγραφή
    Nov 2007
    Περιοχή
    Ραφήνα
    Μηνύματα
    2.215

    Προεπιλογή Ταξίδια

    Οι αποκαλύψεις από το ταξίδι συνεχίζονται.
    Ο φίλος Rocinante δημιουργεί μια μοναδική σύνθεση με τον γιαπωνέζο "Teo" και τους παρολίγον γιαπωνέζους καραβολάτρες.
    Αξίζει να σημειωθεί η απουσία από τις φωτογραφίες αυτές επώνυμου μέλους του Forum. Φαίνεται ότι είχε τον τρόπο του να αποφεύγει τον φακό των άλλων ........

  7. #97
    Εγγραφή
    Mar 2007
    Περιοχή
    Χαλάνδρι
    Μηνύματα
    1.059

    Προεπιλογή

    Μαστροκωστα εγραψες!!!!! Πολυ καλο!!!
    Οι Photographers ειναι ιγκογκνιτο? Αλλα ο φωτογραφος πισω απο αυτους εχει τραβηξει αψογα στιγμιοτυπα!!!

    Περιμενουμε κι αλλες!!!!
    Η ζωή είναι ωραία!!!!

  8. #98

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από mastrokostas Εμφάνιση μηνυμάτων
    Προχτές στην Εύβοια, πήγα να φωτογραφήσω έναν γλάρο και τα πήρε κρανίο .
    -Ρε φίλε μου λεει από το Nautiliaείσαι και εσύ?
    -Γιατι του λεω ?
    -Διότι ήμουν το μεσημέρι στην Άνδρο ,και είναι κάτι δικοί σου, φωτογραφίζουν από βαπόρια μέχρι και θαλάσσια ποδήλατα μου λεει .Τύφλα να χουν οι παπαρατσι .Μερικούς τους έχω πετύχει και στο κόκκινο του Πειραιά να φωτογραφίζουν το Δημητρουλα , αλλά και στην Δραπετσώνα, να βγάζουν ακόμη και τα ηλεκτρόδια του Ελυρος .Που να παμε εμείς μου λεει ρε φίλε ?Γέμισε ο τόπος φωτογράφους του Nautilia!!

    Ο γλαρος!
    IMG_1061.jpg
    Υπάρχει μια πληροφορία ότι βούτηξαν κίολας για να φωτογραφήσουν το μπόου θράστερ της Πηναελόπης Α και μέχρι και οι καρχαρίες βγήκαν στο γιαλό ...;-) :-D
    Εθνος
    Συναγερμό για τον εντοπισμό κήτους, πιθανόν καρχαρία, σήμανε χθες, στις 11 το πρωί, το κεντρικό λιμεναρχείο Ραφήνας, ύστερα από αναφορά πλοιάρχου ταχύπλοου επιβατηγού πως το είδε σε απόσταση 70-80 μέτρων από την προβλήτα του λιμανιού.

    Μέχρι αργά χθες το απόγευμα, τα σκάφη του Λιμενικού διενεργούσαν έρευνες σε όλη την ευρύτερη περιοχή, ενώ είχαν ενημερωθεί ο νομάρχης, οι δήμαρχοι, οι ιδιοκτήτες ξενοδοχείων, οι ναυαγοσώστες και οι λουόμενοι, για να είναι ιδιαίτερα προσεκτικοί.
    Ο λιμενάρχης Ραφήνας κ. Γιάννης Φιλντικάκης, ερωτηθείς από το «Εθνος» απάντησε πως «σε καμία περίπτωση δεν πρέπει να δημιουργηθεί πανικός καθώς πιθανόν να πρόκειται για σκυλόψαρο ή κάποιο άλλο κήτος, που έχασε τον δρόμο του και έχει επιστρέψει στο πέλαγος».
    Ο λιμενάρχης ο ίδιος, αλλά και σχεδόν όλη η δύναμη του λιμεναρχείου ξεκίνησαν τις έρευνες, όταν ο πλοίαρχος του «Χάι Σπιντ 3» ανέφερε πως είδε κάποιο μεγάλο κήτος σε απόσταση 70-80 μέτρων (το πλοίο ήταν δεμένο) από το λιμάνι. (το βάθος στο λιμάνι είναι 7-8 μέτρα).
    Ο λιμενάρχης, τόνισε, πως ενημερώθηκαν νομάρχης, δήμαρχοι, ξενοδοχεία, λουόμενοι στις περιοχές Μαρίκες, Κόκκινο Λιμανάκι, μέχρι και Ν. Μάκρη.
    Να σημειωθεί πως το λιμεναρχείο έστειλε αμέσως σήμα στο υπουργείο, ενώ οι λιμενικοί ενημέρωναν τους λουόμενους να μην απομακρύνονται από τη σημαδούρα στις παραπάνω ακτές.
    Πάντως, τα σκάφη του Λιμενικού -κινητοποιήθηκαν και όλα τα σκάφη και από τα κοντινά λιμεναρχεία- δεν εντόπισαν το κήτος μέχρι τη δύση του ηλίου.
    Οι έρευνες θα συνεχιστούν με το πρώτο φως της ημέρας σε όλη την ευρύτερη περιοχή δικαιοδοσίας του λιμεναρχείου Ραφήνας.
    Αξιωματικοί του λιμενικού, οι οποίοι κατά καιρούς έχουν δει κήτη να χάνουν τον προσανατολισμό τους, να ακολουθούν πλοία και να βγαίνουν προς τις ακτές νησιών, τόνιζαν πως συνήθως αυτά επιστρέφουν πίσω στο πέλαγος, γι αυτό και οι λουόμενοι δεν πρέπει να πανικοβάλλονται.
    ΠΟΠΗ ΧΡΙΣΤΟΔΟΥΛΙΔΟΥ
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Παναγιώτης : 11-06-2008 στις 22:27

  9. #99
    Εγγραφή
    Mar 2007
    Περιοχή
    Χαλάνδρι
    Μηνύματα
    1.059

    Προεπιλογή

    το μαθατε κι αυτο....Εφυγε απο εκει πηγε Ραφηνα...δεν τον βρηκαν τον καρχαρια και λενε οτι πηγε προς Πειραια...γι' αυτο αυριο θα το κλεισουν το λιμανι.....????
    Η ζωή είναι ωραία!!!!

Σελίδα 10 από 10 ΠρώτηΠρώτη ... 8910

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε απαντήσεις
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τις αναρτήσεις σας
  •  
  • BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας