Σελίδα 1 από 3 123 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων σε εξέλιξη 1 έως 10 από 26

Θέμα: Elobey Ι [Ερέτρια (1973)]

  1. #1
    Εγγραφή
    Apr 2005
    Περιοχή
    Πατήσια
    Μηνύματα
    1.834

    Προεπιλογή Elobey Ι [Ερέτρια (1973)]

    Μετά την δρομολόγηση των 3 ταχύτατων ΕΓ/ΟΓ στη γραμμή Ωρωπός-Ερέτρια (ΘΕΟΛΟΓΟΣ-ΕΛΕΝΗ, ΠΡΩΤΟΠΟΡΟΣ, ΠΡΩΤΟΠΟΡΟΣ ΙΙ), το Ερέτρια, παροπλίστηκε στο λιμάνι της Ερέτριας και κατά πληροφορίες ή θα συνεχίσει σαν ρο/ρο ή, που είναι και πιο πιθανό, θα πωληθεί.
    Συνημένες Εικόνες Συνημένες Εικόνες
    [I]"Δύο πράγματα είναι αιώνια, το σύμπαν και η ανθρώπινη βλακεία, αν και δεν είμαι σίγουρος για το πρώτο."[/I]
    [B]Αινστάιν[/B]

    [IMG]http://smiley-msn.com/Gif-Anime/Vehicules/Bateaux//38-Smiley-msn.com-Bateaux.gif[/IMG]

  2. #2
    Εγγραφή
    Apr 2005
    Περιοχή
    Πατήσια
    Μηνύματα
    1.834

    Προεπιλογή Ερέτρια [Eretria]

    Το θυμάστε;
    Τί να απέγινε άραγε;
    Συνημένες Εικόνες Συνημένες Εικόνες
    [I]"Δύο πράγματα είναι αιώνια, το σύμπαν και η ανθρώπινη βλακεία, αν και δεν είμαι σίγουρος για το πρώτο."[/I]
    [B]Αινστάιν[/B]

    [IMG]http://smiley-msn.com/Gif-Anime/Vehicules/Bateaux//38-Smiley-msn.com-Bateaux.gif[/IMG]

  3. #3
    Εγγραφή
    Aug 2007
    Περιοχή
    Ωρωπός - Ρέθυμνο
    Μηνύματα
    3.081

    Προεπιλογή

    Φίλε μου το θυμάμαι, και λυπήθηκα πολύ όταν έφυγε. Πρέπει να βρίσκεται στην Αίγυπτο. Έχει πουληθεί, απ' ότι μου έλεγαν οι φίλοι μου στο πλήρωμα. Τώρα δεν είμαι και σίγουρος για το κατα πόσο αληθεύουν.

  4. #4
    Εγγραφή
    Jan 2006
    Περιοχή
    At Sea
    Μηνύματα
    6.325

  5. #5
    Εγγραφή
    Aug 2007
    Περιοχή
    Ωρωπός - Ρέθυμνο
    Μηνύματα
    3.081

    Smile

    Αποφάσισα να κάνω ένα αντίγραφο του Ερέτρια εντελώς ερασιτεχνικό για να το κρατήσω στο αρχείο και στην μνήμη μου. Ελπίζω να μην είναι ιεροσυλία. Αφιερωμένου σε όλους τους παντοφλολάγνους. Δεκτά τα όποια σχόλια επί του σχεδίου.
    Συνημένες Εικόνες Συνημένες Εικόνες
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Thanasis89 : 05-06-2008 στις 14:27

  6. #6
    Εγγραφή
    Dec 2007
    Μηνύματα
    1.089

    Προεπιλογή ΕΡΕΤΡΙΑ

    Στα... τελευταία του έκανε "ντουέτο" με το επίσης αγαπημένο Cleveland (νομίζω ότι ο "νονός" του διεκδικεί το βραβείο για το πιο πρωτότυπο όνομα παντόφλας). Συγκεκριμένα κάθε ΣΚ έκαναν εμβόλιμα δρομολόγια ανάμεσα σε αυτά των Πρωτοπόρος και Θεολόγος - Ελένη που υπήρχαν τότε στην γραμμή, κάνοντας βεβαία πολύ περισσότερη ώρα (περίπου 45'). Αργότερα με την αποχώρηση του Cleveland (για Αρκίτσα αν δεν κάνω λάθος) έμεινε να παλεύει μόνο του με τα "θηρία"!

  7. #7
    Εγγραφή
    Aug 2007
    Περιοχή
    Ωρωπός - Ρέθυμνο
    Μηνύματα
    3.081

    Προεπιλογή

    Ακριβώς φίλε μου. Θυμάμαι χαρακτηριστικά απίστευτες προσπεράσεις που έβλεπα επί μονίμου βάσεως από το Λύκειο του Ωρωπού ή και τις πολύωρες αναμονές στο λιμάνι αμφότερων (Cleveland - Ερέτρια) προκειμένου να πάρουν ένα αυτοκίνητο και να εκτελέσουν το δρομολόγιο.

  8. #8
    Εγγραφή
    Apr 2005
    Περιοχή
    Πατήσια
    Μηνύματα
    1.834

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από Theologos Eleni Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αποφάσισα να κάνω ένα αντίγραφο του Ερέτρια εντελώς ερασιτεχνικό για να το κρατήσω στο αρχείο και στην μνήμη μου. Ελπίζω να μην είναι ιεροσυλία. Αφιερωμένου σε όλους τους παντοφλολάγνους. Δεκτά τα όποια σχόλια επί του σχεδίου.
    Πολύ καλο το σκίτσο, εχει ομως μια μικρή ατέλεια: Στο χώρο του σαλονιού-μπάρ, είχαν εκμεταλευθεί και το χώρο του πρυμνιού ντεκ. Δηλαδή, πισω ηταν ολο κλειστο.
    [I]"Δύο πράγματα είναι αιώνια, το σύμπαν και η ανθρώπινη βλακεία, αν και δεν είμαι σίγουρος για το πρώτο."[/I]
    [B]Αινστάιν[/B]

    [IMG]http://smiley-msn.com/Gif-Anime/Vehicules/Bateaux//38-Smiley-msn.com-Bateaux.gif[/IMG]

  9. #9
    Εγγραφή
    Aug 2007
    Περιοχή
    Ωρωπός - Ρέθυμνο
    Μηνύματα
    3.081

    Προεπιλογή

    Σωστά...:-? Και ρώτησα τον αδερφό μου αν ήταν έτσι και δεν θυμόταν. Εντάξει, φίλε μου σ' ευχαριστώ πολύ.

  10. #10
    Εγγραφή
    Apr 2005
    Περιοχή
    Πατήσια
    Μηνύματα
    1.834

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από Theologos Eleni Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σωστά...:-? Και ρώτησα τον αδερφό μου αν ήταν έτσι και δεν θυμόταν. Εντάξει, φίλε μου σ' ευχαριστώ πολύ.
    Ίσως ομως αρχικά το καράβι να είχε "χτιστεί", οπως το σκίτσο σου.
    [I]"Δύο πράγματα είναι αιώνια, το σύμπαν και η ανθρώπινη βλακεία, αν και δεν είμαι σίγουρος για το πρώτο."[/I]
    [B]Αινστάιν[/B]

    [IMG]http://smiley-msn.com/Gif-Anime/Vehicules/Bateaux//38-Smiley-msn.com-Bateaux.gif[/IMG]

Σελίδα 1 από 3 123 ΤελευταίαΤελευταία

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε απαντήσεις
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τις αναρτήσεις σας
  •  
  • BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας