Σελίδα 9 από 9 ΠρώτηΠρώτη ... 789
Εμφάνιση αποτελεσμάτων σε εξέλιξη 81 έως 85 από 85

Θέμα: Πάτρα Εξπρές [Patra Express, St.George, Texas Treasure]

  1. #81
    Εγγραφή
    Jan 2016
    Περιοχή
    Αθήνα,Κρήτη και Βιέννη(Αυστρία)
    Μηνύματα
    590

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από Ellinis Εμφάνιση μηνυμάτων
    To χτυπητό κοινό χαρακτηριστικό του ΠΑΤΡΑ ΕΞΠΡΕΣ με τη σειρά των ΑΠΟΛΛΩΝων ήταν η τσιμινιέρα. Κατά τα άλλα ήταν ένα πολύ διαφορετικό σκάφος. Δεν χρειάζεται να ταξιδέψει κανείς μαζί τους για να το καταλάβει... Αν έβαζες και κάνα σημείο στίξης στα κείμενα σου, ίσως έβγαζαν περισσότερο νόημα.
    Συγνώμη αλλά τα κόμματα που δεν βάζω είναι λόγω ότι το πλήκτρο έχει χαλάσει εδώ και καιρό όσο για την αναφορά σου στο κοινό τους σημείο που ήταν η τσιμινιέρα φαίνεται ότι ήταν η μόδα της εποχής όπως τώρα με τα Blue Star

  2. #82
    Εγγραφή
    Oct 2010
    Περιοχή
    ΠΕΙΡΑΙΑΣ
    Μηνύματα
    10.126

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από BOBKING Εμφάνιση μηνυμάτων
    Συγνώμη αλλά τα κόμματα που δεν βάζω είναι λόγω ότι το πλήκτρο έχει χαλάσει εδώ και καιρό όσο για την αναφορά σου στο κοινό τους σημείο που ήταν η τσιμινιέρα φαίνεται ότι ήταν η μόδα της εποχής όπως τώρα με τα Blue Star
    Δεν ήταν μόδα,απλώς πολλές εταιρείες επιλέγουν κάτι γιά να έχουν τα πλοία τους "ταυτότητα".

  3. #83
    Εγγραφή
    Jan 2016
    Περιοχή
    Αθήνα,Κρήτη και Βιέννη(Αυστρία)
    Μηνύματα
    590

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από ΒΙΚΤΩΡ ΧΙΩΤΗΣ Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν ήταν μόδα,απλώς πολλές εταιρείες επιλέγουν κάτι γιά να έχουν τα πλοία τους "ταυτότητα".
    Σωστό και αυτό

  4. #84

    Προεπιλογή

    To βαπορι ηταν και αυτο προιον του ναυπηγηκου γραφειου που ειχε η sealink και τα εφτιαχνε οπως ακριβως ηθελε για την εκαστοτε γραμμη.Το <κρανος του πυροσβεστη> ηταν δικη τους <πατεντα>

  5. #85

    Προεπιλογή ΕΡΩΤΗΜΑ ΓΙΑ ΤΟ PATRA EXPRESS

    Καλησπερα μετα απο παρα πολυ καιρο. Σε συνομιλια μου με πρωην επικουρο του πλοιου (patra express) μου ανεφερε οτι το πλοιο ειχε πισινα!!!!!!. Λογω της μεγαλης μου αγαπης για το πλοιο σε ολο το αρχειο που εχω δεν μπορω σε καμια φωτο να διακρινω πισινα ουτε πριν ούτε μετα την μετασκευη του, εννοωντας την προεκταση των πρυμνιων καταστρωματων του. Μπορει καποιος φιλος να μου πει εαν οντως ειχε?? Σας ευχαριστω ολους εκ των προτερω.

Σελίδα 9 από 9 ΠρώτηΠρώτη ... 789

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε απαντήσεις
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τις αναρτήσεις σας
  •  
  • BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας