Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από k_chris
an sas rwtouse kapoios "na mpw stis AEN?" ti 8a apantousate?

egw toys lew pate kante to 1o ekpaideytiko taxidi kai blepete. to polu polu na xaseis 6-12 mhnes....
Paidia kalhspera,

Poly kalo to 8emataki. Xwris na fanw poly "mparkaroutsos" egw 8a esprwxna kapoion na paei sta baporia me thn proypo8esh na paei na parei ta diplwmata tou kai me ena kalo xartaki na xanavgei exw.

However, ofeilw na symfvnhsw me ton k_Chris oti to poly poly pou tha xasei kapoios einai ena 6mhno.






To problhma einai oti polla paidia epilegoun AEN logw tou oti eftasan se ena adiexodo kai psaxnoun kapou na mpoun giati prepei na perasoun kai ayth th ba8mida ths ekpaideyshs. Dystyxws gia mena ligoi einai aytoi pou petyxan na syndyasoun to epaggelma me tis proswpikes tous epi8ymies.

Sth sxolh eixa symma8htes pou den eginan mikroviologoi, allous pou apetyxan sto ma8hmatiko kai genika paidia oi opoioi den hxeran apo 8alassa.

epomeno htan meta to prwto sandwich na thn kanoun. To Sandwich einai sigoura o kalyteros tropos na rafinaristei h partida twn mellontikwn axiwmatikwn kai to gegonos oti pairnoun amesws thn geysh tou ti esti verykoko einai o,ti kalytero.

8a symfwnhsw epishs me thn apopsh oti oi naytikoi tou shmera apexoun parasagkas apo tous naytikous tou x8es. Oi perissoteroi apo mas suynanthsan kai doulepsan me tous paradosiakous naytikous tou x8es. Yparxei ontws megalh diafora. Yparxei omws kai kapoia apwleia sto perasma tou xronou. H paradosiakh nautilia ayth ka8'ayth. Kapote synantouses axiwmatikous pou hxeran kai th douleia tou Lostrwmou kai tou nayth kai tou axiwmatikou. Shmera oi apaithseis einai toso megales pou dystyxws epibarynetai h 8esh tou axiwmatikou me ta check-list kai th xartoura opou mia wraia prwia analambanei ypoploiarxos kai anakalyptei oti tou leipoun basika kommatia ekpaideyshs ta opoia pragmatika an den kalypsei oso einai dokimos san An8/xos den mporei.

wstoso omws h poiothta twn shmerinwn ellhnwn axiwmatikwn einai poly kalyterh kai me ligo meraki gia thn 8alassa exeis sigoura poly kala apotelesmata.