Σελίδα 261 από 311 ΠρώτηΠρώτη ... 161211251259260261262263271 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων σε εξέλιξη 2.601 έως 2.610 από 3110

Θέμα: Εκπαίδευση - Εισαγωγή Σπουδαστών ΑΕΝ

  1. #2601
    Εγγραφή
    Jun 2009
    Μηνύματα
    66

    Talking

    xseftila mages ta atoma vouliaxsan tin xwra theloun na nekrwsoun TA PANTA !!! olous tous kladoun na vouliaxsoun ola....adi na ayxsisoun tis theseis na min yparxei elleima naytikwn aytoi tis meiwsa...meiwsan to pososto apofoitwn palioterwn etwn... malista k to 10% apo lykeio na mpoun me 18 ktl. kai to 50% apo panellinies na mpei me 4 kai 5 kai 6 h kai 8.... eleina pragmata , kratos mp*****lo!!!!!anomoiomorfies pantou apo ena pezodromio s ena steno mexri to otidhpote....koitaxte gyrw sas...

  2. Προεπιλογή

    κάτσε ρε φίλε τι ξεφτίλα ???δηλαδή να πάρουν 1.00000000000 άτομα για να λένε απλά ότι τα πείρανε ??
    στο κάτω κάτω αν το θέλατε τόσο πολύ να διαβάζατε να είσασταν στην σχολή
    αν πάλι δεν θες να διαβάσεις βγάλε ένα φυλλαδιάκι κάνε 270 μέρες πάρε 2.500 μόρια παραπάνω και νέτα
    τώρα σχόλια τύπου βουλιάξανε την χώρα και τέτοια είναι τραβηγμένα

  3. #2603
    Εγγραφή
    Jun 2009
    Μηνύματα
    66

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από PALERMO Εμφάνιση μηνυμάτων
    re ante gamhsou....poios sou milise vlakako???variemai n anoixso thema mazi sou re pitsiriko...ela na ta poume apo konta an thes opoy thes .poios eisai k milas???ego exo dosei onomateponymo edw

    axaxaxaxaxaxaxaxaxaxa

  4. #2604

    Προεπιλογή

    Δηλαδή πιστεύετε ότι με απολυτήριο λυκείου θα μπαίνει κανείς φέτος με 18 και πάνω? Επίσης ξέρετε την περσινή ή πιο παλιά βάση για τη τρίτη κατηγορία?
    Όλα αυτά τα ρωτάω για τις σχολές μηχανικών. Αν γνωρίζετε απαντήστε μου. Ευχαριστώ

  5. Προεπιλογή

    θυμαστε που σας το ειχα πει?και βγηκαν καποιοι και λεγαν οτι λεω οτι μου κατεβει?τα ειδατε τωρα?απλα δεν ειναι 90-10 και ειναι 80-20.γενικα ειναι ευνοημενοι οσοι εδωσαν παννελληνιες(και εγω μαζι)
    ποιο αναλυτικα για οσους δεν εχουν την προκηρυξη:

    φετος θα παρει 900 ατομα συνολο εναντι 1350 περιπου περσυ
    529 πλοιαρχους εναντι 741 περσυ
    απο γενικα λυκεια με πανελληνιες θα παρει 233 πλοιαρχους εναντι 196 περσυ
    απο επαλ θα παρει 93 εναντι 78 περσυ(απο πανελληνιεσ παντα

    και με απολυτιριο μονο χωρις πανελληνιες θα παρει 47 ατομα εναντι 196 που πηρε περσι.οι υπολυπες θεσεις ειναι λιγες και ειναι για ειδικες κατηγοριες πολυτεκνους και τετοια.


    κατα την γνωμη μου οπως εχω ξαναπει εδω μεσα ειναι καλο που μειωθηκαν οι θεσεις με το απολυτηριο γιατι μπαινουν αυτοι που διαγωνιζονται και οχι οποιος το επιλεξει επιδι βαριεται η δεν θελει να διαβασει(ξερω ειναι λιγο σκληρο αυτο που λεω γιατι υπαρχουν και μεγαλοι ανθρωποι που δουλευουν οπως και εγω αλλα πιστευω μπορουν να γραψουν καλα.εγω πχ με δουλεια και εχω γραψει 13000+)γιατι οπως ολοι γνωριζεται οι βαθμοι του απολητιριου δεν εχουν καμια σχεση με τους βαθμους των πανελληνιων.

    κατέτημιση της ΔΕΚΝ που εβγαλε την προκηρυξη(αυτων δηλαδη που μου ειχαν πει για την αλλαγη του ποσοστου και την μειωση θεσεων και το ειχα πει εδω μεσα και μερικοι πεσαν να με φανε)η βαση θα κυμανθει στο 9 με 11 για τα γενικα και στο 8 με 10 στα επαλ.η βαση με το απολυτηριο πιστευουν οτι θα ξεπερασει την περσυνη των 15200 μοριων και θα κυμαθει οπως ειπαν στο 17500 και ανω και θα πεξουν ρολο πολυ να πτυχια αγγλικων.για αυτο οσοι θελεται με απολυτηριο προσπαθηστε να παρεται διπλωμα πριν την 2/09/10 οπου και ληγη η προθεσμια

  6. Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από Νικόλας Εμφάνιση μηνυμάτων
    τι να σου κάνω δημοκρατία έχουμε ότι θέλουμε λέμε ότι θέλουμε κάνουμε
    αλλά αυτή είναι η αλήθεια προφανώς δεν σε βολέυει απ ότι καταλαβα....
    τεσπα πάμε παρακάτω
    φυσικα λεμε οτι θελουμε φιλε νικολα αλλα παντα με μετρο!δεν μπορεις να προσβαλεις καποιον με τετοια λογια οπως εκανε ο φιλος μας στο προσωπο σου μονο και μονο επιδι βλεπει τα χερια της αποτυχιας να τον αγγαλιαζουν.....!
    ας ειμαστε αντικοιμενικοι και ας μην παρεκτρεπομαστε!αλλωστε αυτο δεν αρμοζει σε εναν μελλοντα αξιωματικο του εμπορικου ναυτικου!

  7. #2607

    Προεπιλογή

    15200 ήταν για πλοιάρχων ή μηχανικών? Δηλαδή πόσο ήταν στο καθένα?

  8. Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από mdalar Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δηλαδή πιστεύετε ότι με απολυτήριο λυκείου θα μπαίνει κανείς φέτος με 18 και πάνω? Επίσης ξέρετε την περσινή ή πιο παλιά βάση για τη τρίτη κατηγορία?
    Όλα αυτά τα ρωτάω για τις σχολές μηχανικών. Αν γνωρίζετε απαντήστε μου. Ευχαριστώ
    φιλε μου δεν γνωριζω το θεμα καλα για τους μηχανικους.το μονο που ξερω ειναι οτι φετος με απολυτηριο θα παρει 33 ατομα μονο εναντι 157 περσυ,αρα θα ειναι δυσκολα τα πραγματα γενικα.παντως μην απογοητευεσαι γιατι δεν υπαρχει μεγαλη ζητηση στους μηχανικους και ετσι πιστευω οτι δεν θα ειναι μεγαλη η βαση.
    αν εχει την καλοσυνη καποιος μηχανικος να μας διαφωτισει επι του θεματος!

  9. Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από mdalar Εμφάνιση μηνυμάτων
    15200 ήταν για πλοιάρχων ή μηχανικών? Δηλαδή πόσο ήταν στο καθένα?
    15200 ηταν σιγουρα για τους πλοιαρχους
    για τους μηχανικους δεν ξερω

  10. Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από apprentice off Εμφάνιση μηνυμάτων
    φυσικα λεμε οτι θελουμε φιλε νικολα αλλα παντα με μετρο!δεν μπορεις να προσβαλεις καποιον με τετοια λογια οπως εκανε ο φιλος μας στο προσωπο σου μονο και μονο επιδι βλεπει τα χερια της αποτυχιας να τον αγγαλιαζουν.....!
    ας ειμαστε αντικοιμενικοι και ας μην παρεκτρεπομαστε!αλλωστε αυτο δεν αρμοζει σε εναν μελλοντα αξιωματικο του εμπορικου ναυτικου!
    εντάξει φίλε τι ψάχνεις να βρεις....
    να κάνω άλλη μια ερώτηση
    οι τρίτεκνοι και οι πολύτεκνοι παίρνουν κάποια μόρια παραπάνω από πανελλήνιες η μόνο στο θέμα της μεταγραφής παίζει ρόλο ?

Σελίδα 261 από 311 ΠρώτηΠρώτη ... 161211251259260261262263271 ... ΤελευταίαΤελευταία

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε απαντήσεις
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τις αναρτήσεις σας
  •  
  • BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας