Σελίδα 311 από 311 ΠρώτηΠρώτη ... 211261301309310311
Εμφάνιση αποτελεσμάτων σε εξέλιξη 3.101 έως 3.110 από 3110

Θέμα: Εκπαίδευση - Εισαγωγή Σπουδαστών ΑΕΝ

  1. Προεπιλογή

    εκείνος που του λείπουν από το ΚΕΠ 4-5 ερωτήσεις και το βαπόρι του είναι σε επίσχεση 4 μήνες τι κάνει ???

  2. #3102

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από cptvlg Εμφάνιση μηνυμάτων
    Έχεις κάνει διακοπή φοίτησης; Γιατί αυτή είναι μέχρι 2 χρόνια
    Κατά περιόδους έχουν βγει κάποιες αποφάσεις και έχουν επανέλθει σπουδαστές που δεν ολοκλήρωσαν στο προβλεπόμενο χρόνο τις υποχρεώσεις τους. Το καλύτερο που έχεις να κάνεις είναι να επικοινωνήσεις με τη σχολή σου αλλά και με το Υπουργείο
    Διακοπή δεν είχα κάνει απ'ότι θυμάμαι , απλώς αποχώρησα απ'την Σχολή! Θα καλέσω στην γραμματεία της Σχολής ή στο τμήμα των Σπουδαστών και στο Υπουργείο για περαιτέρω ενημέρωση! Σε ευχαριστώ πολύ πάντως!!

  3. #3103

    Προεπιλογή Τρίτεκνοι

    Καλησπέρα σε όλους,
    είμαι το μεγαλύτερο τέκνο απο τρίτεκνη οικογένεια(27 ετών).Επειδή ακούγονται διάφορα για τους τρίτεκνους, μπορώ να δηλώσω την ειδική κατηγορία των τριτέκνων ή δεν έχω το δικαίωμα αυτό λόγω ηλικίας;
    ευχαριστώ για τον χρόνο σας!

  4. #3104

    Προεπιλογή Εισαγωγή στις ΑΕΝ

    Καλησπέρα, θέλω να μάθω αν μπορώ να κάνω τα χαρτιά μου για τις σχολές εμπορικού ναυτικού. Έχω γεννηθεί 13-11-1986 έχει τελειώσει ενιαίο λύκειο με βαθμό 16.5, έχω τελειώσει τει πληροφορικής, είμαι 1.68, έχω τελειώσει με το φανταρικό, έχω μυωπία 5.5. Έχω δικαίωμα συμμετοχής στις ΑΕΝ; Διαφορετικά τι μπορώ να κάνω για να πάω στα καράβια; Ξέρετε αν θα βγει προκήρυξη για λιμενικό;

  5. #3105
    Εγγραφή
    Apr 2014
    Περιοχή
    ioannina
    Μηνύματα
    2

    Προεπιλογή

    Καλημερα παιδια ειμαι νεος στο φορυμ και το βρισκω πολυ καλο,ειμαι μαθητης γ λυκειου και δεν θα δωσω πανελληνιες,απολυτηριο θα εχω 20 και εχω και lower στα αγγλικα(κατι διαβασα οτι απο φετος θα ειναι υποχρεωτικο να εχεις πτυχιο αγγλικων για να μπεις σε αεν και δεν θα παιρνεις εξτρα μορια) θα ισχυει η διαδικασια επιλογης με απολυτηριο λυκειου για φετος?????????,θελω να δηλωσω απσροπυργο ως πρωτη επιλογη,πιστευετε εχω πιθανοτητες να μπω????
    ευχαριστω
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη alex1996 : 12-04-2014 στις 18:20

  6. #3106

    Προεπιλογή Α.Ε.Ν

    Με ποιον τρόπο γίνεται η επιλογή των υποψηφίων της Α' κατηγορίας στις Α.Ε.Ν?

  7. #3107
    Εγγραφή
    Oct 2008
    Περιοχή
    At Sea
    Μηνύματα
    1.562

    Προεπιλογή

    1030 θα είναι φέτος οι σπουδαστές που θα εισαχθόυν στις ΑΕΝ
    600 Πλοίαρχοι - 430 Μηχανικοί..
    Και από αυτούς πόσοι θα βρουν να μπαρκάρουν κατευθείαν..

    Παρακάτω κατεβάζετε την προκύρηξη ΑΕΝ για το έτος 2014-15

    Καλή επιτυχία!

  8. #3108

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από alex1996 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλημερα παιδια ειμαι νεος στο φορυμ και το βρισκω πολυ καλο,ειμαι μαθητης γ λυκειου και δεν θα δωσω πανελληνιες,απολυτηριο θα εχω 20 και εχω και lower στα αγγλικα(κατι διαβασα οτι απο φετος θα ειναι υποχρεωτικο να εχεις πτυχιο αγγλικων για να μπεις σε αεν και δεν θα παιρνεις εξτρα μορια) θα ισχυει η διαδικασια επιλογης με απολυτηριο λυκειου για φετος?????????,θελω να δηλωσω απσροπυργο ως πρωτη επιλογη,πιστευετε εχω πιθανοτητες να μπω????
    ευχαριστω
    Ναι έχεις πολλές πιθανότητες να μπεις..σε όποια κατηγορία και αν είσαι (επαλ.ενιαιο).
    είχε ακουστεί ότι χωρίς Lower δε θα μπει κανείς αλλά δε το διάβασα στη προκήρυξη, ίσως και να μη το είδα..αλλά αφου το έχεις είσαι καλυμμένος απόλυτα
    καλή επιτυχία να έχεις!

  9. #3109

    Προεπιλογή

    γεια σας θα ηθελα να ρωτησω καποια πραγματα αλλα αν ειναι εφικτο οποιος μου απαντησει να γνωριζει επ ακριβως διοτι βρισκομαι σε πολυ δυσκολη θεση θελω να κανω φετος τα χαρτια μου για την αεν ημουν το 2008 πρωτο ετος εχω το πτυχιο σωστικων πρωτου κυκλου μου ειπαν οτι μετραει για μορια αλλα δεν γνωριζω κατα ποσο αληθευει.επισης εχω 15,9 απολυτηριο τεε ηλεκτρολογιας και δυστηχως δεν εχω πτυχιο αγγλικων πιστευετε εχω πιθανοτητες να περασω φετος?

  10. #3110

Σελίδα 311 από 311 ΠρώτηΠρώτη ... 211261301309310311

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε απαντήσεις
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τις αναρτήσεις σας
  •  
  • BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας