Σελίδα 309 από 311 ΠρώτηΠρώτη ... 209259299307308309310311 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων σε εξέλιξη 3.081 έως 3.090 από 3110

Θέμα: Εκπαίδευση - Εισαγωγή Σπουδαστών ΑΕΝ

  1. #3081

    Προεπιλογή

    [QUOTE=Vasilis-Eng;470351]Εδώ μπορείς να δεις τα αποτελέσματα
    http://www.dikaiologitika.gr/%CE%B1%...E%BD-2012.html

    Πρόσεξε όμως τι κατηγορία είσαι
    04/01--->ΤΕΕ
    03/01---> ΕΝΙΑΊΟ ΛΥΚΕΙΟ
    και υπάρχουν ακόμα πολύτεκνοι και παιδιά που πέρασαν μέσω πανελληνίων ..Έχω την εντύπωση ότι ο τελευταίος με απολυτήριο υποψήφιος σε ένα πίνακα που είχε βγάλει το υπουργείο τον Αύγουστο τα λιγότερα μόρια τα είχε κάποιος με 15.800. Και για κάποιους που ίσως δε το ξέρουν φέτος οι υποψήφιοι για απολυτήριο ήταν λίγοι αριθμητικά και τελευταία στιγμή με παρέμβαση του υπουργού Ναυτιλίας αυξήθηκαν οι θέσεις.Αυτό ίσως δε γίνει φέτος,επειδή τα μόρια σου προσωπικά μου φαίνονται οριακά,θα σου πρότεινα να κάνεις ότι είναι δυνατόν να μαζέψεις μόρια.Αν υπάρχει η δυνατότητα να μπαρκάρεις έστω για 2 μήνες μαζεύεις αρκετά μόρια,ή ακόμα καλύτερα αν μπορείς να δώσεις πανελλήνιες.Με ένα βαθμό γύρω στο 12.000 θα είσαι μέσα. Θα δεις ότι θα το χρειαστείς και μετέπειτα στη σχολή να έχεις τη δυνατότητα να διαβάζεις σωστά και να έχεις αρκετές γνώσεις από το σχολείο,οι εταιρίες λόγω της υπερπροσφοράς σπουδαστών θέτουν όριο για να σε δεχτούν ειδικά στο 1ο ταξίδι : το λιγότερο πτυχίο lower στα αγγλικά και να έχεις περάσει τουλάχιστον 9/10 μαθήματα(όχι πως είναι και πάρα πολύ δύσκολα) και πάντα μιλάμε να βρεις σε καλή εταιρία και όχι όποια να είναι.
    Αυτά από εμένα,αν μπορώ να σε βοηθήσω κάπως αλλιώς πολύ ευχαρίστως γιατί με πετυχαίνεις και σε περίοδο προετοιμασίας για μπάρκο.
    Καλή επιτυχία και εύχομαι όλα να πάνε καλά.[/QUOTΕ]

    Καταρχήν να σε ευχαριστήσω πολύ που μπήκες στον κόπο και μου απάντησες για άλλη μια φορά και που γενικότερα δεν με αφήνεις στο "σκοτάδι"! Έκατσα και διάβασα όλη την λίστα με τα ονόματα που μου έδωσες και πράγματι αν ισχύει η κατηγορία με το 4/01 που αφορά του απόφοιτους ΤΕΕ Β κύκλου (όπως είμαι και εγώ) που έδωσαν μόνο με το απολυτήριο λυκείου ο τελευταίος που πέρασε στην Πλοιάρχων όμως είχε 15800 και μάλιστα στην Σχολή της Κεφαλλονιάς (Ιονίων Νήσων). Την Μηχανικών με τα περσινά δεδομένα δεν την πιάνω καθώς ο τελευταίος πέρασε με περίπου 16.000 μόρια! Τώρα σε ότι έχει να κάνει με το μπάρκο δυστυχώς αυτό είναι ανέφικτο στην παρούσα καθώς εργάζομαι κάπου αλλού (προσωρινά) και δεν μπορώ να βγάλω ναυτικό φυλλάδιο και επίσης είναι αρκετά έως πολύ δύσκολο να βρείς καράβι και μάλιστα ποστάλι στις μέρες μας για να συμπληρώσεις υπηρεσία. Θα κάνω τα χαρτιά μου για φέτος έτσι και βλέπουμε! Σ'ευχαριστώ και πάλι για τις πληροφορίες πάντως και να σου ευχηθώ με το καλό και το ταξίδι σε περίπτωση που δεν τα ξαναπούμε φίλε μου!

  2. #3082

    Προεπιλογή

    Ευχαριστώ για τα καλά σου λόγια..Η κατηγορία ισχύει σίγουρα γιατί πέρασε γνωστός φέτος και από εκεί είδα την κατηγορία,βεβαίως δεν χάνεις κάτι να κάνεις τα χαρτιά σου γιατί υπάρχουν και οι επιλαχόντες(αν κάποιος δεν γραφτεί στη σχολή από τους επιτυχόντες κάποιος τον αντικαταστεί),δες αν μπορείς να μπεις σε κάποια άλλη κατηγορία,πχ πολύτεκνοι(αν είστε 3 αδέρφια και πάνω) η ακόμα αν υπάρχει η δυνατότητα να πάρεις κάποιο επιπλέον πτυχίο αγγλικών(το advance δίνει 1500 μόρια και proficiency 2000).

    Όπως και να έχει εύχομαι καλή επιτυχία και θα βρεις την άκρη
    Αν αγαπάς τη θάλασσα δε θα μπορείς να μείνεις μακρυά της..

  3. #3083

    Προεπιλογή

    Ναι έχω και εγώ υπόψην μου τις άλλες κατηγορίες που μου αναφέρεις και σ'ευχαριστώ πολύ αλλά η 1η δεν με πιάνει έτσι κ αλλιώς και όσο για το πτυχίο γλωσσομάθειας είναι λίγο αργά για να ξεκινήσω και άσε που απαιτεί και χρήμα.

    Θα προσπαθήσω με τα μόρια που συγκεντρώνω και βλέπουμε!

    Να είσαι καλά , καλά ταξίδια να έχεις και να προσέχεις!

  4. #3084
    Εγγραφή
    Feb 2009
    Περιοχή
    ΡΑΦΗΝΑ / ΒΟΛΟΣ ΚΑΙ ΟΧΙ ΜΟΝΟ....
    Μηνύματα
    1.996

    Προεπιλογή

    Μια ερώτηση να κάνω.....Μπορεί κανείς να φοιτά παράλληλα σε μια σχολή γενικως, και μια ΑΕΝ ;;; Και απλά να δίνει τα μαθήματα της ΑΕΝ;; Γνωρίζει κάποιος;;

  5. #3085

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από giorgos_249 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μια ερώτηση να κάνω.....Μπορεί κανείς να φοιτά παράλληλα σε μια σχολή γενικως, και μια ΑΕΝ ;;; Και απλά να δίνει τα μαθήματα της ΑΕΝ;; Γνωρίζει κάποιος;;
    Καλημέρα φίλε , δυστυχώς αυτό δεν γίνεται. Αφενός διότι δεν μπορείς να είσαι σε 2 Σχολές παράλληλα και αφετέρου διότι στις Σχολές ΑΕΝ η παρακολούθηση των μαθημάτων είναι υποχρεωτική καθώς η Σχολή έχει όριο απουσιών.

  6. #3086

    Προεπιλογή

    παιδια θα δωσω φετος με το απολυτηριο και εχω 16740 μορια με θαλασσια υπηρεσια και σκεφτομαι για μηχανικος??? ειναι καλα τα μορια για μπω????

  7. #3087

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από testakross Εμφάνιση μηνυμάτων
    παιδια θα δωσω φετος με το απολυτηριο και εχω 16740 μορια με θαλασσια υπηρεσια και σκεφτομαι για μηχανικος??? ειναι καλα τα μορια για μπω????
    Πιστεύω πως με τόσα μόρια και προυπηρεσία δε θα εχεις πρόβλημα....

    Φιλικα,
    Πανος

  8. #3088

  9. #3089

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από panosL Εμφάνιση μηνυμάτων

    δηλαδη απο φετος θα χρειαζεται και χαρτι αγγλικων σωστα???

  10. #3090

    Προεπιλογή to vima

    Σωστότατα!

    Με εκτίμηση,
    Πανος

Σελίδα 309 από 311 ΠρώτηΠρώτη ... 209259299307308309310311 ΤελευταίαΤελευταία

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε απαντήσεις
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τις αναρτήσεις σας
  •  
  • BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας