Σελίδα 22 από 34 ΠρώτηΠρώτη ... 12202122232432 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων σε εξέλιξη 211 έως 220 από 337

Θέμα: Εύβοια Στάρ [Evia Star, Hayabusa No.3]

  1. #211
    Εγγραφή
    Jul 2009
    Περιοχή
    Ραφήνα
    Μηνύματα
    644

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από giorgos_249 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Και κατάλευκο κιόλας! Φοβερό! Βλέπω όμως πως προσθέσανε κάτι σαν "μπαλκονάκι" κάτω από τις λέμβους μαζί με τα σπόνσονς και από τις 2 πλευρές και αφαιρέσανε και το σκέπαστρο στο sun deck ή το τελευταίο είναι ιδέα μου;
    Καλημέρα, Γιώργο και σε όλο το forum! Αυτά τα "μπαλκονάκια" κάτω από τις λέμβους έγιναν ακριβώς για να μπορεί να γίνεται εύκολα η καθέλκυση της δεξιάς λέμβου χωρίς να "μπλοκάρει" στα σπόνσονς καθώς κατεβαίνει στο νερό. Το αριστερό "μπαλκονάκι" έγινε καθαρά για λόγους συμμετρίας του πλοίου μια και εκεί δεν υπάρχει (τουλάχιστον τώρα) λέμβος. Τίποτα δεν αποκλείει όμως στο μέλλον να μπει μια. Το "μπαλκονάκι" τουλάχιστον την αναμένει.

    ¶σχετο θέμα, αλλά σχετικό με το πλοίο: Από χτες το απόγευμα εξαφανίστηκε από το AIS! Ξέρει μήπως κάποιος γιατί??

  2. #212
    Εγγραφή
    Nov 2010
    Περιοχή
    Αθήνα, Πικέρμι
    Μηνύματα
    309

    Προεπιλογή

    Πάντως σήμερα δεν εκτέλεσε δρομολόγια ούτε χτες.

  3. #213
    Εγγραφή
    Nov 2010
    Περιοχή
    Αθήνα, Πικέρμι
    Μηνύματα
    309

    Προεπιλογή

    Τελικα το πλοίο εκτελεί τώρα δρομολόγιο απο Ραφήνα για Μαρμαρι με 16,2kn!

  4. #214
    Εγγραφή
    Jul 2009
    Περιοχή
    Ραφήνα
    Μηνύματα
    644

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από Κωστάκης Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πάντως σήμερα δεν εκτέλεσε δρομολόγια ούτε χτες.
    Ναι, σ' ευχαριστώ, Κωστάκη, εντάξει, χτες είχε απαγορευτικό, οκ, δικαιολογείται... Σήμερα όμως?? Ξέρουμε ότι το πλοίο δεν είναι και στα καλύτερά του μετά την επέμβαση που έκανε. Μήπως κάτι δεν πήγε καλά την Παρασκευή 10 του μήνα?? Κατά τη γνώμη μου δεν έπρεπε να κάνει δρομολόγια εκείνη τη μέρα, τουλάχιστον τ' απόγευμα... Είχε βγει ήδη απαγορευτικό μετά το μεσημέρι και το ΕΥΒΟΙάκι δούλευε. Από τότε δεν το ξανάδαμε... Είναι καλά?? Είναι Μαρμάρι?? Θα δουλέψει αύριο??

  5. #215
    Εγγραφή
    Nov 2010
    Περιοχή
    Αθήνα, Πικέρμι
    Μηνύματα
    309

    Προεπιλογή

    Δυστυχώς δεν εχω φοτο από σήμερα ούτε το είδα από κοντά το πλοίο όποτε δεν ξέρω σε τι κατάσταση βρίσκεται.Όσο για το εαν εκτελέσει δρομολόγια αύριο το ποιο πιθανό είναι να εκτελέσει.
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Κωστάκης : 12-12-2010 στις 15:31

  6. #216
    Εγγραφή
    Jul 2009
    Περιοχή
    Ραφήνα
    Μηνύματα
    644

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από Κωστάκης Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δυστυχώς δεν εχω φοτο από σήμερα ούτε το είδα από κοντά το πλοίο όποτε δεν ξέρω σε τι κατάσταση βρίσκεται.Όσο για το εαν εκτελέσει δρομολόγια αύριο το ποιο πιθανό είναι να εκτελέσει.
    Κατάλαβα! Οκ, σ' ευχαριστώ πολύ. Βλέπεις έτυχε να λείπω κι εγώ από το σπίτι σήμερα, οπότε δε μπορώ να έχω οπτική επαφή. Θα δω αύριο το απόγευμα πιθανόν... Το βλέπω κι εγώ τώρα στο AIS. Πρέπει να εμφανίστηκε πριν από κανά μισάωρο. ¶ρα μάλλον οκ πρέπει να πηγαίνουν όλα! Καλά ταξίδια στο πλήρωμα και καλή δύναμη, παιδιά!

  7. #217

    Προεπιλογή

    EVIA STAR το 2001 στη ραφηνα


    h.jpg


    Για τους φιλους του πλοιου μια <κιτρινη> φωτο ετσι για φτιαχνομαστε

  8. #218
    Εγγραφή
    Jul 2009
    Περιοχή
    Ραφήνα
    Μηνύματα
    644

    Προεπιλογή Τέλος δρομολογίων??

    Καλησπέρα, παιδιά και χρόνια πολλά!

    Το Openseas δίνει δρομολόγια στο ΕΥΒΟΙΑ μόνο μέχρι την παραμονή της Πρωτοχρονιάς. Να υποθέσουμε ότι από 1/Ιαν. θα αναλάβει πάλι το ΑΡΤΕΜΙΣΙΑ (το οποίο είναι ήδη στο Μαρμάρι) και το ΕΥΒΟΙΑ θα σταματήσει οριστικά δίνοντας τη θέση του στο ΠΑΝΟΡΑΜΑ όταν είναι έτοιμο σε κανά τρίμηνο να ξεκινήσει?? Ή παίζει κάτι άλλο??

  9. #219
    Εγγραφή
    Nov 2010
    Περιοχή
    Αθήνα, Πικέρμι
    Μηνύματα
    309

    Προεπιλογή

    Πάντως εδω μπορούμε να δούμε πως υπάρχουν εκτακτα δρομολόγια εως 6/1 και κανονικά δρομολόγια εως 25/3 οπότε λογικα απο 1/1 το Αρτεμισία (θα κάνει και ποδαρικό στο λιμάνι της Ραφήνας στις 16:00 στις 1/1)

  10. #220

    Προεπιλογή

    Kai το ευβοια σταρ?? Τι θα γινει?

Σελίδα 22 από 34 ΠρώτηΠρώτη ... 12202122232432 ... ΤελευταίαΤελευταία

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε απαντήσεις
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τις αναρτήσεις σας
  •  
  • BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας