Σελίδα 81 από 192 ΠρώτηΠρώτη ... 3171798081828391131181 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων σε εξέλιξη 801 έως 810 από 1914

Θέμα: Εκπαίδευση - Σχολές Πλοιάρχων / Σχολές Μηχανικών (Συνθήκες/ Πληροφορίες)

  1. #801
    Εγγραφή
    Nov 2007
    Περιοχή
    Παντου και πουθενα
    Μηνύματα
    1.240

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από captainstathis Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλησπερα φιλε JACKSPAROW,για την πρωτη σου
    ερωτηση δεν ειμαι σιγουρος,θα απαντησει καποιος που ξερει πιο πολλα.Οσο
    αναφορα στο δευτερο ερωτημα θα ηταν τελειο να ειχες ενα δωματιο δικο σου αλλα δεν ισχυει αυτο.Ευτυχως ή δυστυχως στο δωματιο(θαλαμο) θα μενεις
    με αλλα 7 ατομα.Τουλαχιστον στην περιπτωση μου ετσι ηταν.
    Ελπιζω να βοηθησα.
    Οπως αναφερθηκε και ο συναδελφος Morgan παραπανω φυσικα και πας στρατο....
    [I][B]Ειναι ωραια η θαλασσα γιατι κινειται παντα
    και αν εχεις βρει πολλες στεριες καμια δε σ'αραζει,
    ειναι η ωραια η θαλασσα γιατι με εσενα μοιαζει..!
    [/B][/I][SIGPIC][/SIGPIC]

  2. #802
    navigation Guest

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από koukoumial Εμφάνιση μηνυμάτων
    καλισπερα σε ολους


    για επιδομα αξιας 860ευρο ανα σπουδαστη για τουσ εισακτεους σε αεν το 2005-2006, ψαχνω μηπως και βρω καποια εγκυκλιο καποιον νομο η υπουργικη αποφαση οτιδιποτε το αποδικνιει. ζηταω την βοηθεια σας αν γνωριζετε κατι ενημερωστε με.
    Για το συγκεκριμένο πρώτη φορά το ακούω...ξέρω οτι υπήρχε ενα τέτοιο επίδομα( δεν ξέρω το πόσον) αλλα ήταν μονο για εισακτέους που είχαν κάποιο δυσλεκτικό π.χ. πρόβλημα!
    Πάντως εκτός από αυτό υπάρχει και το επίδομα για όλους τουσ φοιτητές που ενοικιάζουν σπίτι και η κατάθεση των δικαιολογιτικών γίνεται μέσα στον Φλεβάρη σε οποιαδήποτε Δ.Ο.Υ.

  3. #803
    Εγγραφή
    Jan 2006
    Περιοχή
    At Sea
    Μηνύματα
    6.325

    Προεπιλογή

    Μακάρι να γινόταν αυτό! Πιστεύω ότι θα ήταν ακόμα ένα κίνητρο για την επιλογή της σχολής! με 8 κατοστάρικα στην τσέπη όσο σπουδάζεις η σχολή θα ήταν ανταγωνιστικότατη!

  4. #804
    Εγγραφή
    Nov 2007
    Περιοχή
    Παντου και πουθενα
    Μηνύματα
    1.240

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από navigation Εμφάνιση μηνυμάτων
    Για το συγκεκριμένο πρώτη φορά το ακούω...ξέρω οτι υπήρχε ενα τέτοιο επίδομα( δεν ξέρω το πόσον) αλλα ήταν μονο για εισακτέους που είχαν κάποιο δυσλεκτικό π.χ. πρόβλημα!
    Πάντως εκτός από αυτό υπάρχει και το επίδομα για όλους τουσ φοιτητές που ενοικιάζουν σπίτι και η κατάθεση των δικαιολογιτικών γίνεται μέσα στον Φλεβάρη σε οποιαδήποτε Δ.Ο.Υ.
    Μηπως ο φιλος παραπανω εννοει την επιδοτηση του κρατους για το εκπαιδευτικο ταξιδι??
    [I][B]Ειναι ωραια η θαλασσα γιατι κινειται παντα
    και αν εχεις βρει πολλες στεριες καμια δε σ'αραζει,
    ειναι η ωραια η θαλασσα γιατι με εσενα μοιαζει..!
    [/B][/I][SIGPIC][/SIGPIC]

  5. #805

    Προεπιλογή aen

    kserete pote ksekinane ta mathhmata meta tis giortes?
    m eipan pws tha kanoume k t ah gianniou..

  6. Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από knaut Εμφάνιση μηνυμάτων
    kserete pote ksekinane ta mathhmata meta tis giortes?
    m eipan pws tha kanoume k t ah gianniou..
    Τετάρτη στις 7 του μήνα.

  7. #807
    Εγγραφή
    Jan 2009
    Περιοχή
    Χαλκίδα(Νέα Αρτάκη)Ευβοίας,¶γιος δημήτριος Ικαρίας,Αιγάλεω
    Μηνύματα
    263

    Προεπιλογή

    Παιδιά σας χαιρετώ.Μέχρι πρίν λίγο καιρό δεν είχα κάποιο ιδιαίτερο στόχο για της πανελλήνιες και γ'αυτό τα είχα όλα γραμμένα.Αυτό μέχρι που πήρα την απόφαση να μπώ στην σχολή πλοιάρχων.Είλικρινα πιστεύω και νιώθω πως είναι ό,τι καλύτερο για μένα μιας και αγαπώ την θάλασσα απο παιδί.Το μόνο πρόβλημα που ίσως μπορώ να έχω είναι επειδή είμαι θεωριτική κατεύθηνση και δέν έχω κάνει μαθήματα φυσικής εκτος απο αυτά που έκανα μόνος μου επειδή μου άρεσε και για τα μαθηματικά έχω ήδη ξεκινήσει μαθήματα και ελπίζω να είναι αλήθεια ολα αυτά που διάβασα σε αυτο το topic περι ευκολίας των μαθηματικών επειδή το μόνο που θέλω αυτή τη στιγμή είναι να περάσω σε αυτή την σχολή.

  8. #808
    Εγγραφή
    Nov 2007
    Περιοχή
    Παντου και πουθενα
    Μηνύματα
    1.240

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από alkiviadis Εμφάνιση μηνυμάτων
    Παιδιά σας χαιρετώ.Μέχρι πρίν λίγο καιρό δεν είχα κάποιο ιδιαίτερο στόχο για της πανελλήνιες και γ'αυτό τα είχα όλα γραμμένα.Αυτό μέχρι που πήρα την απόφαση να μπώ στην σχολή πλοιάρχων.Είλικρινα πιστεύω και νιώθω πως είναι ό,τι καλύτερο για μένα μιας και αγαπώ την θάλασσα απο παιδί.Το μόνο πρόβλημα που ίσως μπορώ να έχω είναι επειδή είμαι θεωριτική κατεύθηνση και δέν έχω κάνει μαθήματα φυσικής εκτος απο αυτά που έκανα μόνος μου επειδή μου άρεσε και για τα μαθηματικά έχω ήδη ξεκινήσει μαθήματα και ελπίζω να είναι αλήθεια ολα αυτά που διάβασα σε αυτο το topic περι ευκολίας των μαθηματικών επειδή το μόνο που θέλω αυτή τη στιγμή είναι να περάσω σε αυτή την σχολή.
    Καλως μας ηρθες φιλε...Να σε πληροφορησω οτι εφοσον εισαι θεωρητικη θα δυσκολευτεις λιγο στα μαθηματα της σχολης (μαθηματικα-φυσικα και τετοια)..Και τα μαθηματικα στη σχολη δεν ειναι ιδιαιτερα ευκολα,ειναι στο περιπου οτι κανουνε στο λυκειο σε λιγο πιο απλη μορφη,δηλαδη πρεπει να εχεις βασεις απο πριν,αν και πιστευω οτι με καλη προσπαθεια ολα γινονται...Να εισαι καλα...
    [I][B]Ειναι ωραια η θαλασσα γιατι κινειται παντα
    και αν εχεις βρει πολλες στεριες καμια δε σ'αραζει,
    ειναι η ωραια η θαλασσα γιατι με εσενα μοιαζει..!
    [/B][/I][SIGPIC][/SIGPIC]

  9. #809
    Εγγραφή
    Jan 2009
    Περιοχή
    Χαλκίδα(Νέα Αρτάκη)Ευβοίας,¶γιος δημήτριος Ικαρίας,Αιγάλεω
    Μηνύματα
    263

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από mastropanagos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλως μας ηρθες φιλε...Να σε πληροφορησω οτι εφοσον εισαι θεωρητικη θα δυσκολευτεις λιγο στα μαθηματα της σχολης (μαθηματικα-φυσικα και τετοια)..Και τα μαθηματικα στη σχολη δεν ειναι ιδιαιτερα ευκολα,ειναι στο περιπου οτι κανουνε στο λυκειο σε λιγο πιο απλη μορφη,δηλαδη πρεπει να εχεις βασεις απο πριν,αν και πιστευω οτι με καλη προσπαθεια ολα γινονται...Να εισαι καλα...
    Το θέμα είναι οτι ήμουν τεχνολογική πέρυσι οπότε έχω ιδέα και απο μαθηματικά και απο φυσική(πιο πολυ βέβαια φυσική επειδή ασχολούμαι και μόνος μου)Σε ευχαριστώ πολύ!!Ανυπομονώ να περάσω και να αρχίσω μαθήματα...

  10. #810
    Εγγραφή
    Nov 2007
    Περιοχή
    Παντου και πουθενα
    Μηνύματα
    1.240

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από alkiviadis Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το θέμα είναι οτι ήμουν τεχνολογική πέρυσι οπότε έχω ιδέα και απο μαθηματικά και απο φυσική(πιο πολυ βέβαια φυσική επειδή ασχολούμαι και μόνος μου)Σε ευχαριστώ πολύ!!Ανυπομονώ να περάσω και να αρχίσω μαθήματα...
    Να εισαι καλα,καλη επιτυχια να εχεις....
    [I][B]Ειναι ωραια η θαλασσα γιατι κινειται παντα
    και αν εχεις βρει πολλες στεριες καμια δε σ'αραζει,
    ειναι η ωραια η θαλασσα γιατι με εσενα μοιαζει..!
    [/B][/I][SIGPIC][/SIGPIC]

Σελίδα 81 από 192 ΠρώτηΠρώτη ... 3171798081828391131181 ... ΤελευταίαΤελευταία

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε απαντήσεις
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τις αναρτήσεις σας
  •  
  • BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας