Σελίδα 93 από 192 ΠρώτηΠρώτη ... 43839192939495103143 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων σε εξέλιξη 921 έως 930 από 1914

Θέμα: Εκπαίδευση - Σχολές Πλοιάρχων / Σχολές Μηχανικών (Συνθήκες/ Πληροφορίες)

  1. Προεπιλογή

    Ο carrier θα πληρωθει κανονικα τον ναυλο που αντιστοιχει στην μεταφορα εαν δεν εχει παραλειψει να βαλει στο ναυλοσυμφωνο τον ορο DANRVAOCLONL το οποιο σημαινει Discountless And Non Returnable Vessel And Or Cargo Lost Or Not Lost. Δηλαδη ο ναυλος θα πληρωθει κανονικα γιατι τον εχω κερδισει απο την αρχη (φορτωση). Τωρα τι θα γινει μετα και το ποσες αγωγες θα γινουν αυτο δεν εχει σχεση

  2. #922
    Εγγραφή
    Jul 2008
    Περιοχή
    Rethimno
    Μηνύματα
    72

    Προεπιλογή

    Να σας ευχαριστήσω ξανά.....για τη βοήθεια;;;
    Δεν ήταν μόνο έγκυρη ....ήταν και αμεσότατη!!!
    Everybody dies....but not everybody lives!

  3. #923
    Εγγραφή
    Apr 2009
    Περιοχή
    London
    Μηνύματα
    1

    Προεπιλογή kathigites

    Gia sou re Despotopoule giganda. Aftos itan daskalos. Ti mou thimisate tora hahahahaha bravo sas re paidia.

  4. #924
    Εγγραφή
    Apr 2009
    Περιοχή
    Αθηνα
    Μηνύματα
    120

    Προεπιλογή

    απ΄οτι καταλαβαινω ειναι λιγο δυσκκολα τα πραγματα ωστοσο ομωσ δεν αξιζει τον κοπο? Περιμενω πωσ κ πωσ να βγει φετοσ η προκυρηξη!
    Μου εκανε εντυπωση αυτο που διαβασα προσφατα στο internet: περιπου 8000 ατομα εχουν δηλωσει για σχολεσ του εμπορικου ναυτικου. μπαινουν αληθεια τοσοι πολλοι σπουδαστεσ?

  5. #925
    Εγγραφή
    Jan 2009
    Περιοχή
    Χαλκίδα(Νέα Αρτάκη)Ευβοίας,¶γιος δημήτριος Ικαρίας,Αιγάλεω
    Μηνύματα
    263

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από LIZZIE Εμφάνιση μηνυμάτων
    απ΄οτι καταλαβαινω ειναι λιγο δυσκκολα τα πραγματα ωστοσο ομωσ δεν αξιζει τον κοπο? Περιμενω πωσ κ πωσ να βγει φετοσ η προκυρηξη!
    Μου εκανε εντυπωση αυτο που διαβασα προσφατα στο internet: περιπου 8000 ατομα εχουν δηλωσει για σχολεσ του εμπορικου ναυτικου. μπαινουν αληθεια τοσοι πολλοι σπουδαστεσ?
    Πέρυσι μπήκαν 1300 οπότε όπως καταλαβαίνεις είναι αδύνατο να μπουν και οι 8000..Που το είδες αυτό??Μπορείς να παραθέσεις την πηγή σου?

  6. #926

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από papageorge Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σ' ευχαριστώ για τη συμβουλή σου...Όμως μου φαίνεται περίεργο να έχει κάποιος τόση υπερβολική αγάπη για τη θάλασσα απο αυτή την ηλικία ώστε να θέλει γίνει ναυτικός και ιδιαίτερα όταν δεν έχει καμία ουσιαστική επαφή μαζί της (όπως εγώ)...Βέβαια, από τη άλλη δεν την φοβάμαι και ούτε είμαι απο αυτούς που η μόνη επαφή τους μαζί της είναι το καλοκαίρι κάθε μεσημέρι στις 15:35 που τους πιάνει κατούρημα και μπαίνουν για να την "ευλογήσουν"...
    SIMFONO APOLITA FILE KAI EGW TIS IDIED APORIES EXW!!!!

  7. #927

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από ilias1535 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Kαλησπέρα είμαι καινούργιος στην παρέα σας.Φέτος δίνω πανελλήνιες και έχω αποφασίσει να δηλώσω αεν.Μπορείτε να μου πείτε απόψεις για τις αεν:Σύρου, κεφαλλονιας, και ύδρας.Για τον ασπροπυργο μην μπαίνετε στον κόπο να μου πείτε γιατί δεν υπάρχει περίπτωση να πάω με αυτά που έχω ακούσει..!Επείσεις μένω Αθήνα και δεν σκέφτομαι κατι πιο μακρυνό π.χ.Μηχανιώνα,κρήτη...
    TI EXEIS AKOUSEI GIA TI SXOLI ASPROPYRGOU?GIATI KAI EGW DINW FETOS PANELLINIES KAI SKEFTOMAI NA TI DILOSO

  8. #928
    Εγγραφή
    Jan 2009
    Περιοχή
    Lamia
    Μηνύματα
    141

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από JACKSPAROW Εμφάνιση μηνυμάτων
    TI EXEIS AKOUSEI GIA TI SXOLI ASPROPYRGOU?GIATI KAI EGW DINW FETOS PANELLINIES KAI SKEFTOMAI NA TI DILOSO
    an diavasis olo to topic kai episis to section tou ellina nautikou 8a dis oti pleon i sxoli aspropirgou dia8eti ka8igites pou den dinoun tosi poli emfasi sto ma8ima .. genika i katastasi inai arketa mpaxalo..
    btw kai gw fetos dinw panellinies kai endiaferomai GIA aen.. kai auti ti stigmi xserw oti to pio gero xarti inai sti preveza kai sti kimi..

    oson afora to allo me ton ari8mo twn endiaferomai kai autwn pou 8a dilwsoun, sigoura o ari8mos 8a inai arketa megalos alla oxi toso oso les..
    en anamoni tis prokiriksis imai kai gw gia na kanw ta xartia mou..girw sta telika tou mina vgeni..

  9. #929
    Εγγραφή
    Apr 2009
    Περιοχή
    Αθηνα
    Μηνύματα
    120

    Προεπιλογή

    Εψαχνα πληροφοριεσ για το ποτε βγαινει προκυρηξη και διαβασα σε καποια ιστοσελιδα ποσοι εχουν δηλωσει για στρατιωτικες για αστυνομικεσ κ ειδα για εμποροπλοιαρχων. Σιγουρα δεν θα μπουν ολοι αλλα απ΄ οτι φαινεται ισωσ ανεβουν οι βασεισ

  10. #930
    Εγγραφή
    Apr 2009
    Περιοχή
    Αθηνα
    Μηνύματα
    120

    Προεπιλογή

    Μια αλλη απορια που εχω. Οταν ειναι να γινουν τα εκπαιδευτικα ταξιδια στο 2ο εξαμηνο ψαχνουν οι σπουδαστεσ να βρουν πλοια ή τουσς ριχνουν εκεινοι οπου υπαρχει ζητηση

Σελίδα 93 από 192 ΠρώτηΠρώτη ... 43839192939495103143 ... ΤελευταίαΤελευταία

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε απαντήσεις
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τις αναρτήσεις σας
  •  
  • BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας