Σελίδα 101 από 192 ΠρώτηΠρώτη ... 519199100101102103111151 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων σε εξέλιξη 1.001 έως 1.010 από 1914

Θέμα: Εκπαίδευση - Σχολές Πλοιάρχων / Σχολές Μηχανικών (Συνθήκες/ Πληροφορίες)

  1. #1001

    Προεπιλογή

    εχω κανει σε επιβατικα μονο και τωρα μπορει να παω σε φορτηγο γι αυτο ρωταω...

  2. #1002
    Εγγραφή
    Nov 2007
    Περιοχή
    Ελληνικο
    Μηνύματα
    507

    Προεπιλογή

    Παιδια θα ηθελα να κανω μια επισιμανση σχετικα με την σχολη που λογικα οι περισσοτεροι εδω μεσα θα επιλεξουμε για να φοιτισουμε φετος,του χρονου κλπ.Παρατηρω οτι οι περισσοτεροι <<επαναπαυεσται>> στο απολυτηριο και οχι αδικως βεβαια.Αλλα στη συγκεκριμενη σχολη τα πραγματα δεν εχουν καμια σχεση με τις υπολοιπες σχολες,ενοοντας οτι δεν καταλαβενεις αυτο που λενε φοιτοιτικη ζωη.Για παραδειγμα στις αλλες σχολες(πολυτεχνειο,οικονομικα κλπ) υπαρχουν παιδια που χρωστανε 20 μαθηματα,στη σχολη εμπορικου ναυτικου αυτο δεν γινεται,διοτι αν καποιος μπει με αυτην την λογικη δεν θα μπαρκαρει ποτε και δεν θα τελειωσει ποτε την σχολη.Η σχολη θελει διαβασμα και φυσικα πολυ πιο σημαντικο ειναι η πρακτικη που θα κανεις στο βαπορι και ποσα θα αποκομισεις.
    Αυτο που θελω να πω δηλαδη ειναι οτι μην λετε οτι<<οκ θα μπω εκει και θα την τελειωσω ευκολα>>.Κατι τετοιο δεν ισχυει.Περιμενω τα σχολια σας.

    Ευχαριστω!
    [B][I][U]Του ναυτικού το δυσκολότερο ταξίδι,το κυβερνάν του Μαγελάνου οι παπαγάλοι.....[/U][/I][/B]

  3. #1003
    Εγγραφή
    Sep 2008
    Μηνύματα
    1.150

    Προεπιλογή

    Όλες οι σχολές θέλουν διάβασμα!! Και στις άλλες σχολές που λες εκεί κι αν κάνουν χρόνια να τελειώσουν γι αυτόν ακριβώς το λόγο. Δεν τους νοιάζει αν θα περάσουν όλα τα μαθήματα και ο χρόνος περνάει κουβαλώντας άλλα τόσα μαθήματα από πίσω που κάαααποια στιγμή θα το πάρουν απόφαση και θα τα περάσουν.

  4. #1004
    Εγγραφή
    May 2009
    Περιοχή
    Χανια...τση Κρητης!!!
    Μηνύματα
    51

    Προεπιλογή

    Καλα τα λες marios.sp και για να το αναλυσουμε ακομα περισσοτερο για να μπορεσεις να κανεις εκπαιδευτικο ταξιδι πρεπει να χρωστας max 4-5 μαθηματα απο τα προηγουμενα εξαμηνα. Επισης ολα τα μαθηματα ειναι υποχρεωτικα και οι απουσιες επισης(οριο 68). Λεπτομερειες οι οποιες δεν ενδιαφερουν οσους θελουν να μαθουν. Οσο για το θεμα φοιτητικη ζωη απλα δεν υπαρχει...

  5. #1005
    Εγγραφή
    May 2009
    Περιοχή
    Χανια...τση Κρητης!!!
    Μηνύματα
    51

    Προεπιλογή Φοιτητικη ζωη

    Φοιτητικη ζωη του στυλ κοιμαμαι ξημερωματα και ξυπναω μεσημερι-απογευματακι μου φαινεται λιγο δυσκολο για την ΑΕΝ. Για τις υπολοιπες σχολες ειναι πανευκολο...;-)

  6. #1006
    Εγγραφή
    Sep 2008
    Μηνύματα
    1.150

    Προεπιλογή

    Μη κοιμάσαι κι εσύ ξημερώματα! Όπως γυρνάς από το μπαρ έλα στη σχολή και κοιμάσαι όταν τελειώσεις όλη μέρα και το βράδυ άντε πάλι έξω. Αυτό βρε φίλε θες να κάνεις κάθε μέρα?? Κουλάρισε λίγο κι αν δεν σου αρέσει μην έρθεις ΑΕΝ. Αν πάλι το κάνεις αυτό για νορμάλ χρονικό διάστημα αντέχεις άνετα να έρχεσαι κι από μας το πρωί. Και μέσα στη σχολή πάντως που έχω δει από βιντεάκια έχουν πολύ χαβαλέ τα παιδιά

  7. #1007
    Εγγραφή
    May 2009
    Περιοχή
    Χανια...τση Κρητης!!!
    Μηνύματα
    51

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από φανούλα Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μη κοιμάσαι κι εσύ ξημερώματα! Όπως γυρνάς από το μπαρ έλα στη σχολή και κοιμάσαι όταν τελειώσεις όλη μέρα και το βράδυ άντε πάλι έξω. Αυτό βρε φίλε θες να κάνεις κάθε μέρα?? Κουλάρισε λίγο κι αν δεν σου αρέσει μην έρθεις ΑΕΝ. Αν πάλι το κάνεις αυτό για νορμάλ χρονικό διάστημα αντέχεις άνετα να έρχεσαι κι από μας το πρωί. Και μέσα στη σχολή πάντως που έχω δει από βιντεάκια έχουν πολύ χαβαλέ τα παιδιά
    Η φοιτητικη ζωη που περιεγραψα δεν ειναι το ονειρο μου. Αντιθετως ειμαι πολυ...ησυχο παιδακι. Παρεπιπτοντως η ΑΕΝ ηταν πρωτη μου επιλογη στο μηχανογραφικο και αν τελειωνα τωρα το λυκειο παλι πρωτη θα ηταν. Οσο για χαβαλε ορεξη να 'χετε;-).

  8. #1008
    Εγγραφή
    Nov 2007
    Περιοχή
    Ελληνικο
    Μηνύματα
    507

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από gangster.86 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλα τα λες marios.sp και για να το αναλυσουμε ακομα περισσοτερο για να μπορεσεις να κανεις εκπαιδευτικο ταξιδι πρεπει να χρωστας max 4-5 μαθηματα απο τα προηγουμενα εξαμηνα. Επισης ολα τα μαθηματα ειναι υποχρεωτικα και οι απουσιες επισης(οριο 68). Λεπτομερειες οι οποιες δεν ενδιαφερουν οσους θελουν να μαθουν. Οσο για το θεμα φοιτητικη ζωη απλα δεν υπαρχει...
    Αυτο ακριβως ενοοω!για παραδειγμα αν στο πρωτο εξαμηνο αφησεις πανω απο 5 μαθηματα επαναλαμβανεις το 6μηνο.κατι που θα σε φερει πολυ πισω.
    [B][I][U]Του ναυτικού το δυσκολότερο ταξίδι,το κυβερνάν του Μαγελάνου οι παπαγάλοι.....[/U][/I][/B]

  9. #1009
    Εγγραφή
    Nov 2007
    Περιοχή
    Ελληνικο
    Μηνύματα
    507

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από gangster.86 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Η φοιτητικη ζωη που περιεγραψα δεν ειναι το ονειρο μου. Αντιθετως ειμαι πολυ...ησυχο παιδακι. Παρεπιπτοντως η ΑΕΝ ηταν πρωτη μου επιλογη στο μηχανογραφικο και αν τελειωνα τωρα το λυκειο παλι πρωτη θα ηταν. Οσο για χαβαλε ορεξη να 'χετε;-).

    Ωντος για το χαβαλε το ξερω και εγω.και ειναι μπολικος
    [B][I][U]Του ναυτικού το δυσκολότερο ταξίδι,το κυβερνάν του Μαγελάνου οι παπαγάλοι.....[/U][/I][/B]

  10. #1010

    Προεπιλογή αεν συρου

    fanoula εσυ για συρο πρεπει να πας,οι καλυτεροι ακτοπλοοι καπετανιοι απο κει βγηκαν...ειναι απο τις καλυτερες σχολες,ισως και καλυτερη..η σχολη μυριζει θαλασσα και οι σπουδστες τις γινονται Ναυτικοι με Ν κεφαλαιο..σαμιωτες,κυκλαδιτες,δωδεκανησιοι..

Σελίδα 101 από 192 ΠρώτηΠρώτη ... 519199100101102103111151 ... ΤελευταίαΤελευταία

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε απαντήσεις
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τις αναρτήσεις σας
  •  
  • BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας