Σελίδα 181 από 192 ΠρώτηΠρώτη ... 81131171179180181182183191 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων σε εξέλιξη 1.801 έως 1.810 από 1914

Θέμα: Εκπαίδευση - Σχολές Πλοιάρχων / Σχολές Μηχανικών (Συνθήκες/ Πληροφορίες)

  1. #1801
    Εγγραφή
    Jan 2006
    Περιοχή
    Πειραια
    Μηνύματα
    13

    Προεπιλογή

    φιλε μου το οριο απουσιων ειναι 67!!!!!
    Στις 68 αντε 69 πηγες σπιτακι σου!!!

  2. #1802
    Εγγραφή
    Jan 2006
    Περιοχή
    Πειραια
    Μηνύματα
    13

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από Harry14 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Γιατι το λες αυτο;
    Αποφοιτησα απο κει φιλε μου.... Για αυτο το λεω αυτο!!! Τι θες?? Υποδομες?? Τεχνολογια?? Καθαριοτητα??? Βιβλια?? Ελειψεις καθηγητων?? Μπορούσες να μεινεις μέσα?? οχι..!!!Υπηρξε εστια μέσα?? οχι!!! πολλα πολλα ακομα!!!

  3. #1803

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από takaros Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αποφοιτησα απο κει φιλε μου.... Για αυτο το λεω αυτο!!! Τι θες?? Υποδομες?? Τεχνολογια?? Καθαριοτητα??? Βιβλια?? Ελειψεις καθηγητων?? Μπορούσες να μεινεις μέσα?? οχι..!!!Υπηρξε εστια μέσα?? οχι!!! πολλα πολλα ακομα!!!
    Για αυτο σε ρωταω επειδη δεν ξερουν ολοι τις συνθηκες σε καθε σχολη καλο ειναι οταν λεμε κατι να το αιτιολογουμε.

  4. #1804
    Εγγραφή
    Jan 2006
    Περιοχή
    Πειραια
    Μηνύματα
    13

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από Daimon Εμφάνιση μηνυμάτων
    Χαίρεται παιδιά,
    εγώ είμαι δεύτερος έτος Μηχανικός στην AEN Μακεδονίας.


    Στο πρώτο έτος εμενα μέσα, η κατάσταση δεν ήταν και ότι το καλύτερο. Είναι όπως και στα πλοία, ανάλογος τι κόσμο θα πετύχεις στο δωμάτιο/πλοίο αντίστοιχα θα περνάς.
    Στο δωμάτιο μου ήμασταν 8 άτομα, από τους 8 δεν ήταν και πολύ πρόθυμη να κάτσουν να διαβάσουν και η 8, μερική θυμόντουσαν στις 3 τα μεσάνυχτα πως γραφουν σε 5 ώρες διαγώνισμα/εξέτασης και άνοιγαν τέρμα το φως και καθόντουσαν και διαβάζανε... άλλη δεν είχαν καλές σχέσης με το μπάνιο και κάνανε μπάνιο 1-2 φορες την εβδομάδα (δηλαδή το σάββατο-κυριάκο που πηγαίνανε στο σπίτι τους) επειδή είτε ήταν βρομιάρηδες είτε σιχαινόντουσαν να πάνε στα κίνα μπάνια επίσης η ίδια κατάσταση και με τι τουαλέτα.
    ¶λλο πρόβλημα που αντιμετώπιζα ήταν το τσιγάρο, επειδή εγώ δε καπνίζω μου τι έδινε στα νεύρα ο καπνός, αλλα κάποια παιδιά θυμόντουσαν πως πρέπει να κάνουν τσιγάρο το βραδυ και σηκωνόντουσαν και καπνίζανε στο δωμάτιο...

    Οι εγκατάστασης δεν είναι και ότι καλύτερο θα ήθελε ένας φοιτητής, αλλα σε γενικές γραμμές παλεύετε

    Το φαγητό μερικές φορες ήταν καλο άλλες όχι. Για τι ποιότητα του φαγητού ας μη ανοίξουμε θέμα :P (από 3-4 έτος παιδιά έχω ακούσει πως υπάρχουν μόνιμη κάτοικοι ποντίκια και διαφορα έντομα στη κουζίνα :P) και όταν τελειωνε το εξάμηνο εγώ και άλλη 4 φιλί μου (1ο έτος) είχαμε ένα μικρό προβληματάκι με το στομάχι (Ελικοβακτηρίδιο, απτή μου είπε η γιατρός το κολλας από ράλλια φαγητά, μη καλά πλυμένα μαχαιρια/πιρούνια/κουταλια/δίσκους/ποτιρηα η από βρώμικες τουαλέτες/μπάνια, ιός είναι το Eληκοβακτιριδιο που σε χτυπα στο στομάχι)

    Φέτος (2ο έτος) νοικιάζω έξω διαμέρισμα, αλλα παρα πολύ συμμαθητές μου συνεννοήθηκαν αυτή τι φορα και φτιάξανε δικό τους δωμάτιο με τα άτομα (αυτό επιτρέπεται, αλλα στο πρώτο έτος δε γνωρίζει κανένας κανέναν επόμενος μπαίνουμε τυχαία στα δωμάτια) για να ζήσουν όσο πιο ήσυχα και ωραία γίνετε.

    Ότι απορία έχετε μπορώ να σας την λύσω σχετικά με την εσωτερική φοίτηση είτε γενικός με την AEN.

    Δημοσθένης
    Καλά κοιμόσασταν και υπήρχαν άτομα που κάπνιζαν?? Απαράδεκτο… Δεν τους είπατε τίποτα??? Έλεος δηλαδή!!

  5. #1805
    Εγγραφή
    May 2009
    Περιοχή
    Athens,Neo Irakleio
    Μηνύματα
    93

    Προεπιλογή

    παιδιά πήρα μεταγραφή για Ασπρόπυργο.Είμαι δευτεροετής.Σχετικά με το προγραμμά της σχολής και με το πως μπορώ να πάω στη σχολή με μεσα μαζικής μεταφοράς μπορεί να με ενημερώσει κάποιος?
    [B]το άπειρο και η βλακεία....δεν έχουν όρια![/B]

  6. Προεπιλογή

    βγήκαν οι μεταγγραφές ??

  7. Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από newsman Εμφάνιση μηνυμάτων
    παιδιά πήρα μεταγραφή για Ασπρόπυργο.Είμαι δευτεροετής.Σχετικά με το προγραμμά της σχολής και με το πως μπορώ να πάω στη σχολή με μεσα μαζικής μεταφοράς μπορεί να με ενημερώσει κάποιος?
    όπως είχε πει και η φανούλα σε άλλο θέμα ορίστε
    από Πλατεία Κουμουνδούρου: Α16, Β16, Γ16
    Από Αιγάλεω: στάση Εσταυρωμένος (έξω από το Μετρό): Α16, 866(από την πλευρά προς Αθήνα όμως λόγω του ότι κάνει τοπικό δρομολόγιο), και από τον Πειραιά: Πλατεία Καραϊσκάκη: 871, 845

  8. #1808

    Προεπιλογή Μαθηματα ΑΕΝ

    μήπως υπάρχουν ηλεκτρονικα τα βιβλία α' εξαμήνου για την σχολή πλοιάρχων? ναυτιλίας κλπ... αν γνωρίζει κανείς να μου στειλει links... ευχαριστώ...

  9. #1809
    Εγγραφή
    Jan 2006
    Περιοχή
    Πειραια
    Μηνύματα
    13

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από CaptainVagelis Εμφάνιση μηνυμάτων
    μήπως υπάρχουν ηλεκτρονικα τα βιβλία α' εξαμήνου για την σχολή πλοιάρχων? ναυτιλίας κλπ... αν γνωρίζει κανείς να μου στειλει links... ευχαριστώ...
    Ρε φίλε πλάκα μας κάνεις!!!??? Εδώ δεν έχει βιβλία και αυτά που έχει είναι γραμμένα πριν 20 χρόνια …

  10. #1810

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από takaros Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ρε φίλε πλάκα μας κάνεις!!!??? Εδώ δεν έχει βιβλία και αυτά που έχει είναι γραμμένα πριν 20 χρόνια …
    Σε πληροφορω οτι τα βιβλια αυτα αν εννοεις του ιδρυματος ευγενιδου ειναι εξαιρετικα. Τουλαχιστον 3 που εχω για ρανταρ, ναυτικα ηελτρονικα και συστηματα αποτυπωσεως.
    Φιλε CaptainVagelis θα σου ανεβασω εγω μερικα που εχω μονο στειλε μου ενα πμ αν δεν τα χω ανεβασει μεχρι αυριο γιατι θα το χω ξεχασει.

Σελίδα 181 από 192 ΠρώτηΠρώτη ... 81131171179180181182183191 ... ΤελευταίαΤελευταία

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε απαντήσεις
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τις αναρτήσεις σας
  •  
  • BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας