Σελίδα 189 από 192 ΠρώτηΠρώτη ... 89139179187188189190191 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων σε εξέλιξη 1.881 έως 1.890 από 1914

Θέμα: Εκπαίδευση - Σχολές Πλοιάρχων / Σχολές Μηχανικών (Συνθήκες/ Πληροφορίες)

  1. #1881
    Εγγραφή
    Jul 2015
    Μηνύματα
    63

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από GaspaR Εμφάνιση μηνυμάτων
    ναι αλλα στους ανέργους περιλαμβάνονται και οι γυναίκες, και οι ναυτικοί απο τα ποστάλια. εγω στην ποντοπόρο αναφέρομαι
    και εδω λέει οτι φέτως τα πλοία με ελληνική σημαία αυξήθηκαν κατα 20
    http://www.topontiki.gr/article/123788/ayxithike-o-ellinikon-symferonton-emporikos-stolos-2015







    Ωραία λοιπόν ..... μην μας ζαλήζης τον έρωτα πήγαινε να γίνεις ναυτικός ...... και μετά θα χτηπάς το κεφάλι σου στον τοίχο.-
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη no-seaman : 08-08-2015 στις 08:22

  2. #1882
    Εγγραφή
    Jul 2015
    Μηνύματα
    63

  3. #1883
    Εγγραφή
    Jul 2015
    Μηνύματα
    63

  4. #1884
    Εγγραφή
    Jul 2015
    Μηνύματα
    63

    Προεπιλογή

    Τι έγινε ... Δεν υπάρχει αντίλογος σε αυτά που γράφω ;;;;

    Είμαι σωστός σε όλα ;;;;

    Μήπως γράφω ψέματα ;;;;

  5. #1885

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από no-seaman Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τι έγινε ... Δεν υπάρχει αντίλογος σε αυτά που γράφω ;;;;

    Είμαι σωστός σε όλα ;;;;

    Μήπως γράφω ψέματα ;;;;

    Προσωπικά βαρέθηκα το ύφος σου και τον τρόπο που μιλάς στους νέους ανθρώπους.
    Αξίζεις που βρέθηκες στη θέση που είσαι.

    Μακάρι το παιδί να ακολουθήσει το δρόμο της θάλασσας όπως και εγώ για να έχει ένα καλό μέλλον.
    Όσο για τον αν αξίζει κάποιος να είναι στη θάλασσα όσοι ταξίδεψαν ξέρουν.
    Τόσα χρόνια εργάζομαι ως μηχανικός και ούτε μισή μέρα χωρίς δουλειά...το αντίθετό..αρκετά τηλέφωνα από εταιρείες για ελληνικά πληρώματα..φαίνεται πως 2 πτυχία ελληνικών πανεπιστημίων και άριστη γνώση 2 ξένων γλωσσών κάναν τη δουλειά τους.
    Εσύ μείνει να αποκαρδιώνεις νέους..αυτό μπορείς

  6. #1886
    Εγγραφή
    Jul 2015
    Μηνύματα
    63

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από Vasilis-Eng Εμφάνιση μηνυμάτων
    Προσωπικά βαρέθηκα το ύφος σου και τον τρόπο που μιλάς στους νέους ανθρώπους.
    Αξίζεις που βρέθηκες στη θέση που είσαι.

    Μακάρι το παιδί να ακολουθήσει το δρόμο της θάλασσας όπως και εγώ για να έχει ένα καλό μέλλον.
    Όσο για τον αν αξίζει κάποιος να είναι στη θάλασσα όσοι ταξίδεψαν ξέρουν.
    Τόσα χρόνια εργάζομαι ως μηχανικός και ούτε μισή μέρα χωρίς δουλειά...το αντίθετό..αρκετά τηλέφωνα από εταιρείες για ελληνικά πληρώματα..φαίνεται πως 2 πτυχία ελληνικών πανεπιστημίων και άριστη γνώση 2 ξένων γλωσσών κάναν τη δουλειά τους.
    Εσύ μείνει να αποκαρδιώνεις νέους..αυτό μπορείς

    Εσύ φίλε μου μπορεί να τελείωσες και τη NASA και μπράβο σου ..... Αλλα ο μέσος Ελληνας δεν έχει αυτή την πολυτέλεια .

    Και απορό αφου είσαι μπαρκαρούτσος πότε πρόλαβες και τελείωσες 2 πανεπιστήμια και ταυτόχρονα μπαρκάριζες κιόλας ...... Μαλλον δεν εχεις μπαρκάρη ποτέ στην ζωή σου ή λες ψέματα για τα πτυχία σου.

    Ποιές εταιρίες παίρνουν Ελληνες Ανθυποπλοιάρχους και Γ Μηχανικούς ;;;;;


    Θελεις να σου γράψω εγω ;;;;; Ούτε 10 πλέον ..... όλοι θέλουν Β Μηχανικούς αλλά κανείς τους δεν παίρνει Γ Μηχανικούς .....

    Ολοι θέλουν γκαζάδες Υποπλοιαρχους αλλά δεν παίρνουν Ανθυποπλοιάρχους ....... Ολοι θέλουν Πλοιάρχους αλλά δεν παίρνουν δοκίμους .....

    Μήπως γράφω ψέματα ;;;;

    Θέλεις να ανεβάσω συνεντεύξης απο τον Τσιμπόγλου (ΠΕΜΕΝ) και απο τον Βλάχο (ΠΕΠΕΝ) ;;;

    Για να μαθαίνει ο κοσμάκης τι θα πεί Ελληνική Εμπορική Ναυτιλία

    Παραπάνω έχω ανεβάσει συνέντευξη του Χαλά (ΠΝΟ) ... Ψέματα λέει και αυτός για 50% ανεργία ;;;

  7. #1887
    Εγγραφή
    Jul 2015
    Μηνύματα
    63

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από no-seaman Εμφάνιση μηνυμάτων


    Διάβασε τι λέει ο Χαλάς.-

  8. #1888
    Εγγραφή
    Jul 2015
    Μηνύματα
    63

    Προεπιλογή

    Ξέρεις γιατί βάζουν σημαία ευκαιρίας στα βαπόρια τους ;;;

    Βάζουν σημαία ευκαιρίας μόνο για να εκβιάζουν την εκάστοτε κυβέρνηση ........ Γιατι με Ελληνική σημαία ετσι και αλλιώς έχουν σκανδαλώδης φοροαπαλαγές(κατωχηρομένες και στο σύνταγμα)

    Η Ελληνική σημαία ειναι στην Λευκή λίστα και με Ελληνική σημαία βάζουν 4 Ελληνες (1 Καπετάνιο και 3 αλλους οποιους θέλουν)


    Αλλά ΟΧΙ θέλουν σημαία ευκαιρία παρόλο τις φοροαπαλαγές ...

    Παρόλο τους 4 Ελληνες .....

    Παρόλο που η Ελληνική σημαία ειναι σημαία ποιότητας ....

  9. #1889
    Εγγραφή
    Mar 2011
    Περιοχή
    nea makrh
    Μηνύματα
    389

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από no-seaman Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ξέρεις γιατί βάζουν σημαία ευκαιρίας στα βαπόρια τους ;;;

    Βάζουν σημαία ευκαιρίας μόνο για να εκβιάζουν την εκάστοτε κυβέρνηση ........ Γιατι με Ελληνική σημαία ετσι και αλλιώς έχουν σκανδαλώδης φοροαπαλαγές(κατωχηρομένες και στο σύνταγμα)

    Η Ελληνική σημαία ειναι στην Λευκή λίστα και με Ελληνική σημαία βάζουν 4 Ελληνες (1 Καπετάνιο και 3 αλλους οποιους θέλουν)


    Αλλά ΟΧΙ θέλουν σημαία ευκαιρία παρόλο τις φοροαπαλαγές ...

    Παρόλο τους 4 Ελληνες .....

    Παρόλο που η Ελληνική σημαία ειναι σημαία ποιότητας ....
    φιλε no-seaman ξερουμε οτι το πραγμα ειναι ακριβως οπως τα λες μην καθεσαι τωρα να προσπαθεις να τους πεισεις αστους να το νομιζουν η ας ρωτησουν εμενα που πηγα και εφυγα και ποτε δεν θα ξαναγυρναγα σε αυτη την δουλεια με τις υπαρχουσες συνθηκες που χειροτερευουν...και τα πτυχια πληρωνονται ας μας πει καποιος γιατι εχω και γω πτυχιο πανεπιστημιο το οποιο το θεωρουσαν ακυρο...

  10. #1890
    Εγγραφή
    Jul 2015
    Μηνύματα
    63

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από express adonis Εμφάνιση μηνυμάτων
    φιλε no-seaman ξερουμε οτι το πραγμα ειναι ακριβως οπως τα λες μην καθεσαι τωρα να προσπαθεις να τους πεισεις αστους να το νομιζουν η ας ρωτησουν εμενα που πηγα και εφυγα και ποτε δεν θα ξαναγυρναγα σε αυτη την δουλεια με τις υπαρχουσες συνθηκες που χειροτερευουν...και τα πτυχια πληρωνονται ας μας πει καποιος γιατι εχω και γω πτυχιο πανεπιστημιο το οποιο το θεωρουσαν ακυρο...
    Έτσι Ωραίος ... να τα λέμε όλοι .... να το ξέρουν ολα τα παιδιά ..... οτι το επάγγελμα αυτό δεν έχει Κανένα μέλλον .....

Σελίδα 189 από 192 ΠρώτηΠρώτη ... 89139179187188189190191 ... ΤελευταίαΤελευταία

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε απαντήσεις
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τις αναρτήσεις σας
  •  
  • BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας