Σελίδα 2 από 192 ΠρώτηΠρώτη 12341252102 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων σε εξέλιξη 11 έως 20 από 1914

Θέμα: Εκπαίδευση - Σχολές Πλοιάρχων / Σχολές Μηχανικών (Συνθήκες/ Πληροφορίες)

  1. #11
    Εγγραφή
    Mar 2005
    Περιοχή
    Monte-Carlo
    Μηνύματα
    2.595

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από k_chris
    EIMAI DOKIMOS PLOARXOS STH SXOLH THS N.MHXANIWNAS
    POLOI SPOYDASTES APO ASPROPYRGO KAI N.MHXANIWNA KA8WS KAI YDRA PAIRNOYN METAGRAFES STIS ALLES SXOLES ME MONADIKO SKOPO NA PAROYN PTYXIO!


    AYTO NOMIZW TA LEEI OLA....
    Καλως μας ηρθες συναδελφε. Χαιρομαι πολυ που εισαι εδω μαζι μας.
    Συμφωνω μαζι σου και ειναι χαρακτηριστικο αυτο που εχω αναφερει παραπανω για την Σχολη της Χιου.
    Οπως επισης και τα σχολια για Υδρα/Μηχανιωνα/Ασπροπυργο.
    Πως ειναι τα πραγματα εκει πανω?? (οπως τα θυμαμαι στα σωστικα που εχω περασει εκει ισως...).
    Θα εκτιμουσα να μας εβαζες λιγακι στην εικονα της ΑΕΝ Μακεδονιας(αρ.σπουδαστων συνολικα / ανα δωματιο (εσεις δεν εχετε ακριβως θαλαμους σαν αλλους,συνθηκες, δυσκολιες κτλ).
    Αληθεια ο περιεργος τυπος στην Καντινα που ειχατε εχει αλλαξει??
    athinairadio.wordpress.com

    Σαλπάρισε μια νύχτα με πανσέληνο
    και στο στερνό του γράμμα μου 'χε γράψει:
    «Αξίζει φίλε να υπάρχεις για ένα όνειρο
    και ας είναι η φωτιά του να σε κάψει»

  2. #12
    Εγγραφή
    Jun 2005
    Περιοχή
    Athens
    Μηνύματα
    225

    Προεπιλογή

    ESTH SXOLH THN N.MHXANIWNAS YPARXOYN 8ALAMOI. TA DWMATIA GIA STA OPOIA ANAFERESAI EINAI GIA TOYS 4 KALYTEROYS ( ME YPSYLOTERH BA8MOLOGIA) SPOYDASTES. 2 THS SXOLHS PLOIARXWN KAI 2 THS SXOLHS MHXANIKWN. OMWS AYTO AP' OTI BLEPW EINAI PROS KATARGHSH... EAN DEN KANW LA8OS HDH O ARI8MOS TVN DWMATIWN GIA TOYS SPOYDASTES EGINE 3. TA YPOLOIPA PROSFERONTAI GIA STEGH STO POLIKO PROSWPIKO THS SXOLHS (KA8HGHTES, TEXNIKOI KTL)
    STOYS 8ALAMOYS TWRA MPOREI NA VREIS APO 12! ATOMA EWS 5. TA MPANIA KAI LOIPES EGKATASTASEIS EINAI A8LIA.
    TA KTHRIA THS SXOLHS EXOYNE KRI8EI AKATALLHLA APO THN POLEODOMIA KAI APO TO KALOKAIRI AKOYGETE PWS 8A GKREMIS8OUN. MONO TO KTHRIO THS DIOIKHSHS 8A MEINEI ANEPAFO.

    OSO GIA TON PERIERGO TOY KYLIKIOY EINAI O IDIOS EDW KAI 3 XRONIA AN ENNOEIS AYTON. MEGALOS M

  3. Προεπιλογή

    Ρε παιδιά για μία φράση 10 λέξεων κάναμε αυτό το τεράστιο θέμα;; Τι γίνεται τώρα;; Ο καθένας θα πει την άποψή του ελεύθερα , θα πει τη γνώμη του χωρίς περιορισμούς και όποιος είναι αντίθετος ας εκφράσει τη δική του άποψη.

  4. #14
    Εγγραφή
    Mar 2005
    Περιοχή
    Monte-Carlo
    Μηνύματα
    2.595

    Προεπιλογή εδω παντα ελευθερα...λογω ιδεολογιας

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από chrb
    Ρε παιδιά για μία φράση 10 λέξεων κάναμε αυτό το τεράστιο θέμα;; Τι γίνεται τώρα;; Ο καθένας θα πει την άποψή του ελεύθερα , θα πει τη γνώμη του χωρίς περιορισμούς και όποιος είναι αντίθετος ας εκφράσει τη δική του άποψη.

    Για μισο λεπτακι, να βαλουμε τα πραγματα στην θεση τους...
    Ειδες καπου να σε φιμωνουν ή να μην σε αφηνουν να πεις την γνωμη σου ελευθερα?
    Συγνωμη αλλα αυτο δεν παιζει πουθενα.Δεν κοπηκε κατι, δεν σβηστηκε, δεν σου ειπε κανεις και τιποτα. Συζητηση κανουμε και μαλιστα ιδιαιτερα ενδιαφερουσα. Εσυ μου βαλες χερι απο πανω γιατι δεν "ειχα υπομονη (sic)".

    Την αντιθετη με εσενα αποψη μου εξεφρασα και τιποτα παραπανω, και ΦΥΣΙΚΑ ζητησα να τεκμηριωσεις την δικη σου αποψη και γνωμη!που ειναι το κακο? Απαγορευεις να ζηταμε απο οποιον λεει κατι , να το τεκμηριωνει?

    Που βλεπεις εσυ το μεγαλο θεμα? που βλεπεις το περιεργο? Που σε περιορισε και ποιος?
    Ζηταμε / Ζηταω για να μαθω να μας μεταφερεις εκτος απο την τεκμηριωμενη αποψη σου και την γνωση σου γιατι ειναι σημαντικη , σαν οδηγος για οσους διαβαζουν.
    Αυτο ειναι ολο , και δεν βλεπω το κακο. Περιμενω λοιπον τις απαντησεις σε μια-δυο ερωτησεις ωστε να σχηματισουμε εικονα εκτος απο την Μηχανιωνα , και για την Πρεβεζα που ξερεις και να μαθει ο κοσμος.
    athinairadio.wordpress.com

    Σαλπάρισε μια νύχτα με πανσέληνο
    και στο στερνό του γράμμα μου 'χε γράψει:
    «Αξίζει φίλε να υπάρχεις για ένα όνειρο
    και ας είναι η φωτιά του να σε κάψει»

  5. #15
    Εγγραφή
    Mar 2005
    Περιοχή
    Monte-Carlo
    Μηνύματα
    2.595

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από k_chris
    ESTH SXOLH THN N.MHXANIWNAS YPARXOYN 8ALAMOI. TA DWMATIA GIA STA OPOIA ANAFERESAI EINAI GIA TOYS 4 KALYTEROYS ......
    .....STOYS 8ALAMOYS TWRA MPOREI NA VREIS APO 12! ATOMA EWS 5.
    TA MPANIA KAI LOIPES EGKATASTASEIS EINAI A8LIA.
    TA KTHRIA THS SXOLHS EXOYNE KRI8EI AKATALLHLA APO THN POLEODOMIA KAI APO TO KALOKAIRI AKOYGETE PWS 8A GKREMIS8OUN. MONO TO KTHRIO THS DIOIKHSHS 8A MEINEI ANEPAFO.

    OSO GIA TON PERIERGO TOY KYLIKIOY EINAI O IDIOS EDW KAI 3 XRONIA
    Εγω ειχα μεινει (ολοι με τα σωστικα δηλαδη) σε "δωματια" 4-6 ατομων.
    στην Κεφαλονια ημασταν 11-15 ατομα ανα θαλαμο με αξιοπρεπης ντουλαπες μονο για τους 2ετης και ανω!!! Οι αλλοι ειχαν μονο ερμαριο.
    το εστιατοριο της Μηχανιωνας το θυμαμαι σχετικα μεγαλο και οχι χαλι. Μαλιστα το φαγητο ηταν καλυτερο απο το δικο μας! Μπανια και τετοια δεν τα πολυ επισκεφτηκαμε. Πες μου, το φαγητο τωρα ειναι καλο, και η συμπεριφορα τον λιμενικων πως ειναι?
    Παντα ειχα την Μηχανιωνα σαν πιο free σχολη.

    Ο Καντινιερης που θυμαμαι εγω το 1995 ηταν μεσηλικας και με τα ιδια χαρακτηριστικα που αναφερεις :evil:
    athinairadio.wordpress.com

    Σαλπάρισε μια νύχτα με πανσέληνο
    και στο στερνό του γράμμα μου 'χε γράψει:
    «Αξίζει φίλε να υπάρχεις για ένα όνειρο
    και ας είναι η φωτιά του να σε κάψει»

  6. #16
    Εγγραφή
    Jun 2005
    Περιοχή
    Athens
    Μηνύματα
    225

    Προεπιλογή

    DEN KATALABAINW DE POIA DWMWTIA ANAFERESAI...
    ISWS NA ENNOEIS TA KTHRIA POU HTAN META TO DIOIKHTHRIO (PROS TA PANW) STA OPOIA EXEIS DIKIO GIATI EKEI OLA TA XRONIA POY HMOYN MENANE LIGA ATOMA ALLA PREPEI NA LAVOYME YP' OPSH OTI EGW ANHKW STH 1h XRONIA POY PHRANE TOSOYS POLOYS DOKIMOUS.

    ME TON PROHGOYMENO DIOIKHTH H SXOLH HTAN POLY FILELEY8ERH. OTAN GYRHSA OMWS TO FLEBARH APO TO TAXIDI KAI PHGA NA DWSW TO KEP MOY ZHTHSANE THN TAYTOTHTA SPOYDASTH GIA NA MPW!
    ALLA TWRA EXEI GYRHSEI PROS TO FILELEY8ERO KAI PALI SE SHMEIO POY NA BLEPEIS SYNEXWS MAKRYA MALIA, SKOYLARIKIA, TATOO KTL (PROSOXH MH ME PAREXHGHSEIS... DEN PAIRNW 8ESH GI AYTA!!!)

    TO FAGHTO MPORW NA PW EINAI KALO. ALLWSTE EIMASTE PARA POLA ATOMA. (SHM: DEN ZW KAI DEN TRWW MESA PIA)

    OI LIMENIKOI EINAI GENIKA EYGENIKOI KAI EXYPHRETIKOI EKTOS APO MEMONWMENES PERIPTWSEIS...

    ALLA H PIO FREE SXOLH TO LEGOMENO "COLLEGE" EINAI O ASPROPYRGOS ( AN 8ELEIS TO SYZHTAME ALLOY AYTO)

  7. #17
    Εγγραφή
    Mar 2005
    Περιοχή
    Monte-Carlo
    Μηνύματα
    2.595

    Προεπιλογή

    Ασπροπυργο εκανα 3 & 4ο ετος χαχαχαα!! ασε ξερω ξερω!!!Δεν μπορεις να φανταστεις πως μου φαινεται μετα την Κεφαλονια και το εσωκλειστο που επικρατουσε.
    Δωματια εννοω αυτα που χωρανε μονο τεσσερα κρεββατια, εχουν γραφεια μεσα και ντουλαπες (ισως ειναι αυτα των καλυτερων μαθητων ή των διοικητικων υπαλληλων)! Εκει βαζανε οσους περνουσαμε σωστικα.

    Τωρα μενεις στην ΝΜ ή στην Θεσσαλονικη, τυχερακια?
    athinairadio.wordpress.com

    Σαλπάρισε μια νύχτα με πανσέληνο
    και στο στερνό του γράμμα μου 'χε γράψει:
    «Αξίζει φίλε να υπάρχεις για ένα όνειρο
    και ας είναι η φωτιά του να σε κάψει»

  8. #18
    lamainmusain Guest

    Προεπιλογή

    K_chris να σε καλοσωρισω και εγω!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
    K_chris ηθελες να γινεις εμποροπλοιαρχος?αν δεν σου αρεσε πως σου φενεται τωρα?αν σου δινοταν η ευκαιρια να πας σε οποια σχολη θες θα πηγαινες?

  9. #19
    Εγγραφή
    Mar 2005
    Περιοχή
    Monte-Carlo
    Μηνύματα
    2.595

    Προεπιλογή

    :idea: :idea: :idea:
    ενδιαφερουσα ερωτηση, εγω παντως δεν ειχα σκεφτει ποτε την εμποροπλοιαρχων και ειχα ψωνιο να γινω δημοσιογραφος ή γραφιστας!!
    η σχολη μου προεκυψε σε στιγμη επαναστατικης εξαψης ...
    εσυ k_chris....?
    athinairadio.wordpress.com

    Σαλπάρισε μια νύχτα με πανσέληνο
    και στο στερνό του γράμμα μου 'χε γράψει:
    «Αξίζει φίλε να υπάρχεις για ένα όνειρο
    και ας είναι η φωτιά του να σε κάψει»

  10. #20
    Εγγραφή
    Jun 2005
    Περιοχή
    Athens
    Μηνύματα
    225

    Προεπιλογή

    H oikogeneia moy eixe 7 naytikoys twra eimaiste 3 (egw bebaia prospa8w na ginw)
    ti na sas pw...
    me naytikes istories kai grammes orizontwn megalwsa. de 8umamai se ti ilikia eipa 8a gine naytikos alla apo 1h lukeioy opoios me pwtoyse elega emporoploiarxos.
    1h sxolh sto mhxanografiko evala tis AEN kai 2h nayphgwn mhpws stravwne tpt.
    de metaniwnw pou eimai sth sxolh!!! den 8elw na thn allaxw gia kati allo aplws meta 8elw na foithsw sto PA.PEI. h an de me dextei mallon sto school of navigation sto liverpool 8a paw. elpizw kai se kapoio distance course. 8a doume ti 8a mas "symbei" molis bgaloune kai ayto to nomosxedio...

    ta pragmata ta eida kalytera ap oti ta perimena. isws hmoyn kai tyxeros giati etyxa me sovarous epaggelmaties pro8ymous na metabibasoun tis gnwseis toys kai tis empeiries tous s' emas. alla to prwto pragma poy katalaba einai oti h eikona anemelias poy eixa sxhmathsei gia th zwh sta ploia htan la8os.


    Morgan thessaloniki eimai alla ayta ta 30km na pas kai alla tosa na gyrhseis kapou se kourazoyn alla 1 xronos akomh. meta 8a metraw milia...

Σελίδα 2 από 192 ΠρώτηΠρώτη 12341252102 ... ΤελευταίαΤελευταία

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε απαντήσεις
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τις αναρτήσεις σας
  •  
  • BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας