Εμφάνιση αποτελεσμάτων σε εξέλιξη 1 έως 6 από 6

Θέμα: 1ος Αγώνας του Νaytilia.gr

  1. #1
    Εγγραφή
    Mar 2005
    Περιοχή
    Μαρούσι
    Μηνύματα
    1.055

    Προεπιλογή 1ος Αγώνας του Νaytilia.gr

    Καλησπέρα σε όλους τους φίλους!!!

    Όπως θα πληροφορηθήκατε και από την είδησή μας 2 από τα μέλη του Νaytilia.gr συμμετείχαν σε κάποιον αγώνα ανοιχτής θαλάσσης. Ο ένας ήμουν εγώ.

    Κυβερνήτης μας ήταν ο κ. Χριστόνικος Γιαννήρης, ένας άνθρωπος με μεγάλη ιστορία στο χώρο της Ιστιοπλοϊας, τόσο στον Ελλαδικό χώρο όσο και στο διεθνή, με σημαντικές παρουσίες και διακρίσεις και στους 2 χώρους.

    Το σκάφος μας είναι το Mac Gregor, (πρώην Ωκύαλος IV).

    Αυτό σημαίνει οτι μπαίνουμε δυναμικά στο χώρο.

    Στόχος και σκοπός του naytilia.gr είναι να δημιουργήσει μια παράδοση σε αυτό το χώρο ώστε να εξελιχθούμε στο κομμάτι των αγώνων, να περάσουμε καλά, να ζήσουμε την εμπειρία, να φέρουμε καλά αποτελέσματα και να δηλώσουμε δυναμικά το παρόν ως μέλη του naytilia.gr, διότι εκπροσωπούμε μεγάλο κομμάτι του χώρου της ναυτιλίας γενικότερα.

    Κατ` αρχάς να διευκρινήσω και να ζητήσω κάποια πράγματα σχετικά με τους αγώνες ιστιοπλοϊας ανοιχτής θαλάσσης.

    Η πρώτη φάση είναι δοκιμαστική σε αρκετά κομμάτια, θα ενημερώνεστε συνέχεια, για το πώς έχουν τα πράγματα σχετικά με αυτή τη δραστηριότητα.

    Πριν ανοιχτεί η δραστηριότητα σε όλα τα μέλη του naytilia.gr πρέπει να περάσει από αρκετά κύματα-προβλήματα, άλλα πολύ σημαντικά και ζωτικής σημασίας και άλλα μικρότερα.

    Υπάρχει η σκέψη, απο το Σεπτέμβρη να δημιουργηθεί μια σχολή ανοιχτής θαλάσσης για τα μέλη του Naytilia.gr σε συνεργασία με κάποιο όμιλο κάτι που όπως καταλαβαίνετε δημιουργεί μια παράδοση και συνέχεια στο χώρο.
    Μέσο μιας τέτοιας σχολής Φτιάχνουμε πια παρέα που θα εκπαιδευτεί σε αυτό το κομμάτι της ναυτιλίας και θα αποτελέσει τον πρώτο πυρήνα, για μια δυναμική παρουσία και εξέλιξη στο χώρο!

    Κάτι που έχω ζητήσει και σε άλλη ενότητα είναι να μου πουν πόσα και ποια μέλη μας έχουν δίπλωμα ανοιχτής θαλάσσης, έχουν τρέξει σε αγώνες, η βοηθειά τους θα είναι πολύτιμη στα δοκιμαστικά που θα ακολουθήσουν τις επόμενες εβδομάδες.


    Ευχαριστώ πολύ, για κάθε πληροφορία στη διάθεσή σας...
    ...για να φέρουμε, εμείς οι νέοι, το κόσμο στα μέτρα μας, πρίν μας φέρει αυτός στα δίκα του...

  2. #2
    Εγγραφή
    Mar 2005
    Περιοχή
    Monte-Carlo
    Μηνύματα
    2.595

    Προεπιλογή

    μπραβο ρε φιλε , μπραβο!

    οποτε ανοιξουν θεσεις ελπιζουμε και μεις οι αξιωματικοι του εμπορικου ναυτικου να συμμετεχουμε!

    ποιος ηταν ο δευετερος που ταξιδεψε???
    athinairadio.wordpress.com

    Σαλπάρισε μια νύχτα με πανσέληνο
    και στο στερνό του γράμμα μου 'χε γράψει:
    «Αξίζει φίλε να υπάρχεις για ένα όνειρο
    και ας είναι η φωτιά του να σε κάψει»

  3. #3
    Εγγραφή
    Mar 2005
    Περιοχή
    Μαρούσι
    Μηνύματα
    1.055

    Προεπιλογή

    Εν ονοματι;; Markos!!

    Εγγράφηκε στο μεταίχμιο της αλλαγής του site το Σ/Κ, Σάββατο τρέξαμε στον αγώνα, Δευτέρα αποσύρθηκε στας εξοχικάς του κατοικίας και τον περιμένουμε το Σ/Κ......!!!!
    ...για να φέρουμε, εμείς οι νέοι, το κόσμο στα μέτρα μας, πρίν μας φέρει αυτός στα δίκα του...

  4. #4
    Εγγραφή
    Jan 2005
    Περιοχή
    Αθήνα - Νάξο - Άνδρο
    Μηνύματα
    4.998

    Προεπιλογή

    ίσως έχουμε σύντομα εξελίξεις για τα μέλη του naytilia.gr :wink:

  5. #5

    Προεπιλογή

    Asteria αν θέλετε να το προτείνω στον A.N.Ο.Γ. μιας και θα πάρω να μάθω νέα για τις σχολές αύριο??? Αν σε ενδιαφέρει κάνε μου ένα τηλέφωνο το πρωί.

    Συγχαρητήρια και για την συμμετοχή σας στους αγώνες! Πολύ καλός ο Χριστόνικος! Τελικά είναι όντως αυτός που σου είπα από το τηλέφωνο! Αχ, να μπορούσα κι εγώ αλλά έχω τα πιτσιρίκια στον όμιλο βλέπεις...coaching ήθελα τρομάρα μου!!!!

    Νίκος
    ___________
    Nikos

  6. #6
    Εγγραφή
    Mar 2005
    Περιοχή
    Μαρούσι
    Μηνύματα
    1.055

    Προεπιλογή

    Ε! Δεν τα έχεις κάθε μέρα....

    Κάπου θα βρεθεί άκρη..!!

    Νίκο μόλις ξεκαθαρίσουν κάποια πράγματα θα σε ενημερώσω, πρίν φτάσουμε εκεί πρέπει να μεθοδευτούν κάποια πράγματα ζωτικής σημασίας, για την όλη διαδικασία. Μόλις έχουμε νεότερα θα έχετε ενημερωθεί μισή ώρα πρίν...!!
    ...για να φέρουμε, εμείς οι νέοι, το κόσμο στα μέτρα μας, πρίν μας φέρει αυτός στα δίκα του...

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε απαντήσεις
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τις αναρτήσεις σας
  •  
  • BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας