Σελίδα 2 από 4 ΠρώτηΠρώτη 1234 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων σε εξέλιξη 11 έως 20 από 33

Θέμα: Grecia Express [Norwind]

  1. #11

    Προεπιλογή

    Oυυυ αυτό πόνεσε εμένα πάντως μ άρεσε ειδικά τα καταστρώματα μιλάμε για πολύ άπλα βρε παιδί μου

  2. #12
    Εγγραφή
    Dec 2007
    Περιοχή
    Aθηνα
    Μηνύματα
    3.561

    Προεπιλογή

    πραγματικα το βαπορι αυτο ,ειχε παραμεινει μισοβυθισμενο, για πολλα χρονια,μπροστα απο τη χαρτοποιια Αιγιου.Το βλεπαμε και λεγαμε τι θα γινει επιτελους ?Θα το σηκωσουν?

  3. #13
    moutsokwstas Guest

    Προεπιλογή

    με αφορμη την προσφατη επισκεψη μου στο αιγιο κι εχοντας στο νου μια εικονα του μισοβυθισμενου πλοιου, βρηκα στο ιντερνετ μεσω site, καποιες φωτο του εδω http://www.simplonpc.co.uk/NorthSeaFerries.html

  4. #14
    moutsokwstas Guest

    Προεπιλογή

    σε συνεχεια του προηγουμενου, αυτη τη φορα απο ενα αλλο site οι φωτο του πλοιου στο λιμανι του αιγιου ετσ οπως κι εγω το θυμαμαι να το βλεπω οταν επροκειτο να επισκεφτω το αιγιο λογω και καταγωγης μου απο εκει. εδω http://www.poseidonsalvage.com/posei...rience_10.html

  5. #15

    Προεπιλογή

    Αληθεια πως βυθιστηκε το πλοιο ;
    Δεν θυμαμαι καλα...

  6. #16
    moutsokwstas Guest

    Προεπιλογή

    καποιο ατυχημα δεν εγινε, ειχε ακουστει εκεινη την περιοδο ο,τι ηταν προιον δολιοφθορας, σκοπιμοτητες κι αλλα τετοια συναφη. αναφερω τι ακουγοταν στην τοπικη κοινωνια εκεινη την περιοδο, χωρις να ειμαι σιγουρος.

  7. #17
    Εγγραφή
    Apr 2007
    Μηνύματα
    950

    Προεπιλογή

    Απο τις εργασίες σταθεροποίησης του πλοίου, προκειμένου να οδηγηθεί στο διαλυτήριο. Στην τέταρτη διακρίνεται δίπλα του το ΑΤΗΕNS EXPRESS. Το Αιγιο αποτελούσε λιμάνι παροπλισμού για αρκετά πλοία του Βεντούρη την χειμερινή περίοδο.

    grecia express 1.jpg

    grecia express 2.jpg

    grecia express 3.jpg

    Ventouris ferries at Egio.JPG
    [FONT=Palatino Linotype][SIZE=3][I]Mal du depart.[/I][/SIZE][/FONT]

  8. #18
    Εγγραφή
    Dec 2007
    Περιοχή
    Aθηνα
    Μηνύματα
    3.561

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από a.molos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Απο τις εργασίες σταθεροποίησης του πλοίου, προκειμένου να οδηγηθεί στο διαλυτήριο. Στην τέταρτη διακρίνεται δίπλα του το ΑΤΗΕNS EXPRESS. Το Αιγιο αποτελούσε λιμάνι παροπλισμού για αρκετά πλοία του Βεντούρη την χειμερινή περίοδο.
    Φιλε Αντωνη με γυρισες πολλα χρονια πισω.Να σαι καλα και χρονια πολλα

  9. #19
    Εγγραφή
    Dec 2005
    Μηνύματα
    1.374

    Προεπιλογή

    Σωστός ο Αντώνης, άκρως συλλεκτικό το υλικό του...... Ευχαριστούμε!!!!

  10. #20
    moutsokwstas Guest

    Προεπιλογή

    η αναφορα και το φωτογραφικο υλικο ειναι αξιο συγχαρητηριων, το βλεπαμε εκει μισοβυθισμενο αλλα δεν ειχαμε δει τις εργασιες επαναφορας-σταθεροποιησης του. τοσα χρονια το κουφαρι του <<κοσμουσε>> το κατα αλλα συμπαθητικο και με κινηση λιμανι του αιγιου.

Σελίδα 2 από 4 ΠρώτηΠρώτη 1234 ΤελευταίαΤελευταία

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε απαντήσεις
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τις αναρτήσεις σας
  •  
  • BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας