Σελίδα 11 από 114 ΠρώτηΠρώτη ... 9101112132161111 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων σε εξέλιξη 101 έως 110 από 1136

Θέμα: Olympic Champion Jet [Σαντορίνη Παλάς - Santorini Palace, Highspeed 7, Highspeed 5]

  1. #101
    Εγγραφή
    Jan 2005
    Μηνύματα
    1.957

    Προεπιλογή

    Συμφωνω μαζι σου Μικε, ο ερημος ο επιβατης δεν ειναι κριμα να πληρωνει το ταξιδι σε τιμη κρουαζιερας? και επισης αδικο τα 5 αυτα "κουτακια" να ειναι δεμενα ολο το χειμωνα και να καθονται? δεν θα ηταν ποιο ωραιο η HSW να ειχε φτιαξει αλλα 1-2 δεν ξερω ποσα Νησσος? η ΝΕΛ και αυτη νεοτευκτο? αντι τους Αιολους? τα Bluestarakia ασχημα πανε???
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη dimitris : 11-07-2008 στις 21:25

  2. #102

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από mike_rodos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Κουτάκι ξεκουτάκι... Τέτοια βαπόρια για τις Κυκλάδες είναι κουτί......
    Φίλε μου mike ''περί ορέξεως......'', και ακόμα ''κάθε άποψη σεβαστή'', και ''ο καθένας και το γούστο του''.

    Μία παράκληση μόνο : Επειδή τον όρο ''ΒΑΠΟΡΙ'' τον χρησιμοποιούμε για πλοία όπως πχ. το QUEEN ELIZABETH, αν θέλεις (και το δέχεσαι βέβαια)
    μην τον χρησιμοποιείς για το HS5. Yπάρχουν τόσες άλλες λέξεις, ''ταχύπλοο'', ''πλεούμενο'', ΕΓ/ΟΓ κλπ. κλπ. κλπ.

    Δεν ακούγεται καλά βρέ φίλε, δεν ακούγεται, πως να το κάνουμε.....

  3. #103

    Προεπιλογή

    Τα ελληνικά νησιά έχουν τεράστια εποχικότητα και είναι απαραίτητο να υπάρχουν πλοία που να μπορούν να ικανοποιήσουν αυτή την κίνηση των καλοκαιρινών μηνών. Τα highspeed παρά το γεγονός πως δρομολογούνται μόνο για 7,5 μήνες εκτελούν ετησίως μέχρι τριπλάσιο αριθμό δρομολογίων από πολλά συμβατικά πλοία.
    Μπορεί να είναι κρίμα να πληρώνεις τιμές κρουαζιέρας, αλλά το ίδιο κρίμα είναι να μετατρέπεται το ταξίδι σου σε κρουαζιέρα λόγω της ταχύτητας κάποιων πλοίων.
    Ειδικά για τα πλοία που ανέφερες, χρειάζεσαι μία ολόκληρη ημέρα άδειας για να πας και να έρθεις από τη Σαντορίνη. Αν τώρα δεν αντέξεις 24 ώρες σε deck και πάρεις καμπίνα (& φαγητά και καφέδες για 24 ώρες), τότε θα πληρώσεις πολύ ακριβότερα και από το highspeed.

    Όλα τα πλοία χρειάζονται, παλιά και νεότευκτα, γρήγορα και αργά, γιατί όλα συμβάλουν με τον δικό τους στην ανάπτυξη των νησιών.

  4. #104

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από Paralia Εμφάνιση μηνυμάτων
    Όλα τα πλοία χρειάζονται, παλιά και νεότευκτα, γρήγορα και αργά, γιατί όλα συμβάλουν με τον δικό τους στην ανάπτυξη των νησιών.
    Σ Ω Σ Τ Ο Τ Α Τ Ο καλέ μου φίλε, σωστότατο.

  5. #105
    Εγγραφή
    Jan 2005
    Μηνύματα
    1.957

    Προεπιλογή

    Ανεφερα καποιο πλοιο που να πηγαινει σε 24 ωρες Σαντορινη ΕΓΩ και δεν το θυμαμαι? ανεφερα μονο συμβατικα τυπου Ιθακη που θα μπορουσαν οι εταιρειες τους να τα δουλευουν ΚΑΙ το χειμωνα ΚΑΙ να ειχαν μια ποιο καλυτερη τιμη στο εισητηριο, επισης τοσα χρονια που δεν υπηρχαν τα ταχυπλοα τι γινοταν?

  6. #106
    Εγγραφή
    May 2008
    Περιοχή
    Ρόδος
    Μηνύματα
    1.977

    Προεπιλογή

    Οκ φίλε espresso, θα το πώ ταχυπλοό βαπόρι... Πλάκα κάνω!!! Σωστό αυτό που λες... Όπως θα συμφωνισώ και με τους φίλους dimitris και paralia... Να πώ την γνώμη μου... Καράβια πολλά να έχουμε στις γραμμές και ο καθένας ας επιλέγει αυτό που του αρέσει και αυτό που σηκώνει η τσέπη του...
    [SIZE=3][B][SIZE=4][SIZE=3][SIZE=3][URL="http://meteorama.blogspot.com/"]Προγνώσεις ανέμων ελληνικών θαλασσών[/URL]

    [/SIZE]
    [/SIZE] [/SIZE] [/B][/SIZE]

  7. #107

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από dimitris Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ανεφερα καποιο πλοιο που να πηγαινει σε 24 ωρες Σαντορινη ΕΓΩ και δεν το θυμαμαι? ανεφερα μονο συμβατικα τυπου Ιθακη που θα μπορουσαν οι εταιρειες τους να τα δουλευουν ΚΑΙ το χειμωνα ΚΑΙ να ειχαν μια ποιο καλυτερη τιμη στο εισητηριο, επισης τοσα χρονια που δεν υπηρχαν τα ταχυπλοα τι γινοταν?
    Δεν αναφερόμουν στο δικό σου μήνυμα, αλλά σε αυτό για το οποία ξεκινήσαμε την κουβέντα. Αν τώρα εννοείς ποια ήταν η κατάσταση στο Αιγαίο πριν από 10 χρόνια, είναι μια πολύ μεγάλη κουβέντα.

  8. #108
    Εγγραφή
    Feb 2008
    Περιοχή
    East Med
    Μηνύματα
    1.091

    Προεπιλογή Συμβατικά Νέας Τεχνολόγιας

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από Paralia Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μπορεί να είναι κρίμα να πληρώνεις τιμές κρουαζιέρας, αλλά το ίδιο κρίμα είναι να μετατρέπεται το ταξίδι σου σε κρουαζιέρα λόγω της ταχύτητας κάποιων πλοίων.
    Paralia, δεν διαφωνούμε, απλά επισήμανα το πρόβλημα της κατανάλωσης καυσίμων και της τιμής του εισιτηρίου. Υποθέτω ότι η MFD είχε σχεδιάσει τον στόλο των HS, όπως και η ΝΕΛ, με βάση τις τιμές πετρελαίου στις αρχές του 2000.

    Συνεπώς, θα συμφωνήσω με τους προλαλήσαντες, ότι τα ταχύπλοα χρειάζονται στις Κυκλάδες, αλλά οι σημερινές τιμές πετρελαίου δεν τα βοηθάνε όπως πριν 3 χρόνια. Το ράλι της τιμής του marine gas προμηνύει ένα όχι και τόσο ρόδινο μέλλον για τα σκάφη της Austal.

    Ίσως, η πρόταση του dimitris να έχει καλύτερες προοπτικές. Συμβατικά Νέας Τεχνολόγιας προς τέρψη των επιβατών και των επισκεπτών!
    [B][COLOR="RoyalBlue"][I][U][URL="http://img132.imageshack.us/img132/6466/elliios1972sig.jpg"]Κυκλαδίτικο Ξαραθύμιο[/URL][/U][/I][/COLOR][/B]

  9. #109
    Εγγραφή
    May 2008
    Περιοχή
    Σαντορινη-Ν.Σμυρνη
    Μηνύματα
    1.419

    Προεπιλογή

    Περσυ παιδια εκανε το ιδιο δρομολογιο και το εβγαζε σε 3 ωρες και 50 λεπτα!Αξιζει να σημειωθει οτι παει και ερχεται με πληροτητα που δεν πεφτει ποτε κατω απο 80%!Ενδεικτικα πας να κλεισεις εισητηριο πριν μια βδομαδα και δεν υπαρχουν(στη οικονομικη) που ειναι 62.50.Εχει πολλες θεσεις Vip για ευνοητους λογους,και απο κινηση οχηματων που το βλεπω ποτε δεν εχει πεσει(για Σαντορινη μιλαω)κατω απο 40 Ι.Χ με το μεγαλυτερο που εχω μετρησει να ειναι 96.

  10. #110
    Εγγραφή
    Mar 2008
    Περιοχή
    Athens, Chios, Mytilene
    Μηνύματα
    408

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από dimitris! Εμφάνιση μηνυμάτων
    Να ρωτήσω αληθευει οτι κανει 4 ώρες και κάτι για Σαντορίνη??Παντως να πώ την αλήθεια μου εγώ δε γούσταρα να ταξιδέψω με αυτό το κουτάκι ας όψεται η κοπέλα μου που δεν άντεχει 10 ώρες στο πλοίο αλλιως θα πήγαινα ή με Πρέβελη ή με Ροδανθάρα..

    το κουτί φίλε μου είναι γαμάτο εμένα με τρελένει να δείς κάτι στροφές γαμάτες που παίρνει άμα θέλει...

Σελίδα 11 από 114 ΠρώτηΠρώτη ... 9101112132161111 ... ΤελευταίαΤελευταία

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε απαντήσεις
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τις αναρτήσεις σας
  •  
  • BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας