Σελίδα 4 από 37 ΠρώτηΠρώτη ... 2345614 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων σε εξέλιξη 31 έως 40 από 361

Θέμα: Καλοκαιρινές Διακοπές - Καλοκαιρινές Αποδράσεις (Summer hollidays)

  1. #31
    Εγγραφή
    Mar 2005
    Περιοχή
    Monte-Carlo
    Μηνύματα
    2.595

    Προεπιλογή

    με τον καλο τον λογο εισαι!!!!
    athinairadio.wordpress.com

    Σαλπάρισε μια νύχτα με πανσέληνο
    και στο στερνό του γράμμα μου 'χε γράψει:
    «Αξίζει φίλε να υπάρχεις για ένα όνειρο
    και ας είναι η φωτιά του να σε κάψει»

  2. #32
    Εγγραφή
    Jan 2005
    Περιοχή
    Πειραιάς
    Μηνύματα
    4.177

    Προεπιλογή

    Ναι και δεν με συμφέρει :wink:

  3. #33
    Εγγραφή
    Apr 2005
    Περιοχή
    Πατήσια
    Μηνύματα
    1.834

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από efouskayak
    Εγώ φέτος λόγω του μωρού δεν θα έχω προορισμό κάποιο απο τα πανέμορφα παραδοσιακά νησιά όμως θα επισκευτώ τα Πολιτικά Ευβοίας (λιγο μεγάλο αλλα νησί) ... όμορφα και ήσυχα για μας τους γονείς :wink:

    Ο προορισμός που δεν θα ξεχάσω είναι η Αλόνησσος καταπράσινο νησί με πανέμορφες παραλίες ήσυχες χωρίς κόσμο υπήρχαν παραλίες που ήσουν μόνος σου. 8)

    Ωραίο φαγητό (πρόταση η παραδοσιακή για την Αλόνησσο αστακομακαρονάδα). :wink:

    Εαν κάποιος απο εσάς πάει να μήν ξεχάσει να επισκευτεί της εγκαταστάσης της ΜοΜ για την διάσωση της θαλάσσιας φώκιας Monachus Monachus (που βρίσκεται στο λιμάνι του νησιού στο Πατητήρι).
    Μετά τα Πολιτικά, που είναι πράγματι ωραία, ο δρόμος συνεχίζει, προς Νεροτρβιά και καταλήγει, μετά από μια πολύ ωραία και σύντομη διαδρομή, στην Δάφνη, στην ομώνυμη ταβέρνα. Απο μέσα απο την ταβέρνα, κατεβαίνει κανείς στην παραλία, με την πεντακάθαρη θάλασσα, περνώντας μέσα απο συκιές και πηγές που αναβλύζουν κρύο νερό που χύνεται στη θάλασσα.
    Η ταβέρνα, που ο ιδιοκτήτης της λέγεται Δημήτρης, έχει πάντα φρεσκότατο ψάρι, καλά και ντόπια κρέατα και ωραίους μεζέδες.
    Μπορεί κανείς να κάνει και ελεύθερο κάμπινγκ.
    Καλά να περάσετε, όπου κι αν πάτε τελικά...
    [I]"Δύο πράγματα είναι αιώνια, το σύμπαν και η ανθρώπινη βλακεία, αν και δεν είμαι σίγουρος για το πρώτο."[/I]
    [B]Αινστάιν[/B]

    [IMG]http://smiley-msn.com/Gif-Anime/Vehicules/Bateaux//38-Smiley-msn.com-Bateaux.gif[/IMG]

  4. #34
    Εγγραφή
    Jan 2005
    Περιοχή
    Πειραιάς
    Μηνύματα
    4.177

    Προεπιλογή

    Είναι όντως καταπληκτικά εκεί έχω πάει πολλές φορές... είναι μία όαση μόνο 1μιση ώρα απο την Αθήνα... να πάτε...

  5. #35
    Εγγραφή
    Jan 2005
    Περιοχή
    Πειραιάς
    Μηνύματα
    4.177

    Προεπιλογή

    Και να συμπληρώσω ότι στην συγκεκριμένη ταβέρνα που νομίζω λέγεται Δάφνη σαν την παραλία έχει και μπαράκι που μπορείς να πιείς τον χυμό σου ή την μπύρα σου ακόμα μπορείς όταν κάνεις το μπάνιο σου να δώσεις την παραγγελία σου και να κανονίσεις κάποια συγκεκριμένη ώρα να πάς για φαγητό δίνεις και την παραγγελία σου ... οπότε όλα είναι έτοιμα :!: :!: :!:

  6. #36
    Εγγραφή
    Apr 2005
    Περιοχή
    Πατήσια
    Μηνύματα
    1.834

    Προεπιλογή

    Ναι. Δάφνη λέγεται. Ανοίγει και το χειμώνα Σαββατοκύριακα και γίνεται πανικός!
    [I]"Δύο πράγματα είναι αιώνια, το σύμπαν και η ανθρώπινη βλακεία, αν και δεν είμαι σίγουρος για το πρώτο."[/I]
    [B]Αινστάιν[/B]

    [IMG]http://smiley-msn.com/Gif-Anime/Vehicules/Bateaux//38-Smiley-msn.com-Bateaux.gif[/IMG]

  7. #37
    Εγγραφή
    Jan 2005
    Περιοχή
    Πειραιάς
    Μηνύματα
    4.177

    Προεπιλογή

    Θα προτείνω να κάνουμε συνάντηση μελών εκεί... να πάμε και εκδρομούλα

  8. #38
    Εγγραφή
    Mar 2005
    Περιοχή
    Γλυφαδα
    Μηνύματα
    600

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από efouskayak
    Θα προτείνω να κάνουμε συνάντηση μελών εκεί... να πάμε και εκδρομούλα
    ΝΑ ΠΑΜΕ!ΝΑ ΠΑΜΕ!ΜΕ ΤΟ ΠΗΞΙΜΟ ΠΟΥ ΕΧΩ ΦΑΕΙ ΕΔΩ ΚΑΙ ΕΝΑ ΧΡΟΝΟ, ΕΧΩ ΚΑΝΕΙ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΓΙΑ ΟΛΟ ΤΟ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙ.ΔΕ Θ ΑΦΗΣΩ ΞΕΝΥΧΤΑΔΙΚΟ ΓΙΑ ΞΕΝΥΧΤΑΔΙΚΟ ΚΑΙ ΠΑΡΑΛΙΑ ΓΙΑ ΠΑΡΑΛΙΑ.ΜΕ ΤΟΥΣ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΥΣ ΚΑΙ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΠΡΟΕΚΥΨΑΝ ΠΕΡΣΙ, ΖΗΤΗΜΑ ΑΝ ΕΚΑΝΑ 5 ΜΠΑΝΙΑ...

  9. #39
    Εγγραφή
    Jan 2005
    Περιοχή
    Πειραιάς
    Μηνύματα
    4.177

    Προεπιλογή

    Ασε το περσινό καλοκαίρι ήταν και για μένα πολύ δύσκολο... 2 μπάνια... θα φροντίσω πάντως να την οργανώσω την εκδρομή... :lol:

  10. #40
    Εγγραφή
    Jan 2005
    Περιοχή
    Πειραιάς
    Μηνύματα
    4.177

    Προεπιλογή

    Πως τα περάσατε το τριήμερο... για όσους ήταν τριήμερο δηλαδή :?:

Σελίδα 4 από 37 ΠρώτηΠρώτη ... 2345614 ... ΤελευταίαΤελευταία

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε απαντήσεις
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τις αναρτήσεις σας
  •  
  • BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας