Σελίδα 1 από 37 12311 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων σε εξέλιξη 1 έως 10 από 361

Θέμα: Καλοκαιρινές Διακοπές - Καλοκαιρινές Αποδράσεις (Summer hollidays)

  1. #1
    Εγγραφή
    Jan 2005
    Περιοχή
    Αθήνα - Νάξο - Άνδρο
    Μηνύματα
    4.998

    Προεπιλογή Καλοκαιρινές Διακοπές - Καλοκαιρινές Αποδράσεις (Summer hollidays)

    Μιας και η παρέα του naytilia.gr έχει μεγαλώσει αρκετά δημιουργήσαμε μία νέα ενότητα με στόχο να ανταλλάξουμε απόψεις, προτάσεις για τις καλοκαιρινές μας διακοπές :wink:

  2. #2
    Εγγραφή
    Mar 2005
    Περιοχή
    Monte-Carlo
    Μηνύματα
    2.595

    Προεπιλογή

    Ios Island!!!!

    καλο και φτηνο φαγητο (οταν το ψαξεις) , υπεροχες παραλιες, τραπεζες (ευκολια), φαρμακεια και ιατρεια, σουπερ μαρκετς, ξεφρενη ζωη ΚΑΙ ηρεμη οταν θες...
    Το νησι που τα χει ολα.

    Εχω παει σε πολλα νησια στο Αιγαιο, στο Ιονιο, την Κρητη κ.ο.κ. αλλα η Ιος συνδυαζει τα παντα!
    athinairadio.wordpress.com

    Σαλπάρισε μια νύχτα με πανσέληνο
    και στο στερνό του γράμμα μου 'χε γράψει:
    «Αξίζει φίλε να υπάρχεις για ένα όνειρο
    και ας είναι η φωτιά του να σε κάψει»

  3. Προεπιλογή

    Όπου έχει θάλασσα πάμε διακοπές!! :lol:
    Κως-Ρόδος---> Παίρνεις το καραβάκι (BLUE ) , μένεις στην Κω 2-3 μέρες , μετά Ρόδο 4-5 και έκλεισε η εβδομάδα+ των διακοπών. Πολύ ωραίες περιοχές και το κυριότερο απολαμβάνεις ταξίδι με καράβι! :lol:

  4. #4
    Εγγραφή
    Jan 2005
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    136

    Προεπιλογή

    εγώ θα πάω Κέρκυρα από όπου κατάγομαι,αλλά μια και έχω μεγάααληη άδεια,θα κοιτάζω τις προτάσεις σας γιαυτό το καλοκαίρι..και για 2ο νησί!
    Για την ΚΈΡΚΥΡΑ συστήνω ΑΝΕΠΙΦΥΛΑΚΤΑ,δείτε και τις φωτό που ανέβασα,είναι must....αμέτρητες παραλίες για όλα τα γούστα,πανέμορφα μαγαζιά,τιμές λογικές,τόσα πράγματα να δεις που δεν προλαβαίνεις σε 1 ταξίδι..κοσμοπολίτικος αέρας...(όλες οι ανέσεις του πολιτισμού αλλά σε χαλαρούς ρυθμούς) και αν είστε τυχεροί εκτός των άλλων πάσης φύσεως πλεούμενων μπορεί να δείτε και την θαλαμηγό του Κάρολου της Αγγλίας που έχει σπίτι στο νησί και έρχεται τα καλοκαίρια..(χεχεεε..έρχεται με ένα μικρόοοο καραβάκιιιιιι.... χιχιχιχι).
    μια γοργόνα στ\'ακρογιάλι.............

  5. Προεπιλογή

    Γίνεται και χαμός από κρουαζερόπλοια το καλοκαίρι...
    Είναι πραγματικά ένας πολύ καλός προορισμός για ξεκούραση-διασκέδαση η Κέρκυρα και διαφέρει από τα άλλα νησιά του Ιονίου.

  6. #6
    Εγγραφή
    Jan 2005
    Περιοχή
    Πειραιάς
    Μηνύματα
    4.177

    Προεπιλογή

    Εγώ φέτος λόγω του μωρού δεν θα έχω προορισμό κάποιο απο τα πανέμορφα παραδοσιακά νησιά όμως θα επισκευτώ τα Πολιτικά Ευβοίας (λιγο μεγάλο αλλα νησί) ... όμορφα και ήσυχα για μας τους γονείς :wink:

    Ο προορισμός που δεν θα ξεχάσω είναι η Αλόνησσος καταπράσινο νησί με πανέμορφες παραλίες ήσυχες χωρίς κόσμο υπήρχαν παραλίες που ήσουν μόνος σου. 8)

    Ωραίο φαγητό (πρόταση η παραδοσιακή για την Αλόνησσο αστακομακαρονάδα). :wink:

    Εαν κάποιος απο εσάς πάει να μήν ξεχάσει να επισκευτεί της εγκαταστάσης της ΜοΜ για την διάσωση της θαλάσσιας φώκιας Monachus Monachus (που βρίσκεται στο λιμάνι του νησιού στο Πατητήρι).

  7. #7
    Εγγραφή
    Mar 2005
    Περιοχή
    Monte-Carlo
    Μηνύματα
    2.595

    Προεπιλογή

    ωραιο νησι !! υπεροχες παραλιες και ησυχο!
    athinairadio.wordpress.com

    Σαλπάρισε μια νύχτα με πανσέληνο
    και στο στερνό του γράμμα μου 'χε γράψει:
    «Αξίζει φίλε να υπάρχεις για ένα όνειρο
    και ας είναι η φωτιά του να σε κάψει»

  8. Προεπιλογή

    Τόσο κοντά από Αθήνα και δεν έχω πάει ποτε :roll:

  9. #9
    Εγγραφή
    Mar 2005
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    412

    Προεπιλογή διακοπές ...... μμμμμ .....

    Συμφωνώ με τον Morgan για την Νιό. Είναι τεράστια σε σχέση με αυτό που νομίζουμε ότι είναι (κουράγιο να έχεις να την περπατήσεις) και έχει ποικιλία.
    Εγώ βέβαια ερωτεύομαι τα μικρά νησόπουλα, και ας μήν είναι πολύβοα (Καστός, Κάλαμος, Μεγανήσι στο Ιόνιο - Ανάφη, Αρκοί, ΑγαΘνήσι, Μαράθι, Τήλος, Φούρνοι, Δονούσα, Νίσυρος στο Αιγαίο). Εάν υπάρχουν και άλλοι λάτρεις του είδους θα χαρώ να ανταλλάξουμε προτάσεις και εντυπώσεις (μην νομίζετε ότι τα γνωρίζω όλα καλά, απλά μυρωδιά έχω πάρει)
    Όσο για τις φετεινές μου διακοπές, "συμπάσχω" και εγώ με την efouskayak, με έναν γλυκύτατο πιτσιρίκο που κλείνει τον πρώτο του χρόνο και ο οποίος θα γευτεί για πρώτη του φορά το Αιγαίο (Σαρωνικός για αρχή, μην πάρουν και τα μυαλά του αέρα - μελτέμια γαρ ...). Επιφυλάσομαι να σας πώ, στο τέλος του καλοκαιριού, πως θα πάρει την ζωή ενός σκάφους. Κατά τα άλλα, λίγη Κεφαλονιά που είναι ο τόπος καταγωγής μου, για να πάρει και ο μικρός μια μικρή δόση "Κεφαλονίτικης ζούρλιας" (πήρε την πρώτη ενός μηνός).
    ¶ν και θα τα ξαναπούμε, εύχομαι να περάσετε όλοι πολύ καλά, όπου και εάν πάτε ....

  10. #10
    Εγγραφή
    Mar 2005
    Περιοχή
    Monte-Carlo
    Μηνύματα
    2.595

    Προεπιλογή

    ωχχχ πολυ Αι Γερασιμος πεφτει στο σαιτ και κουρλαμαρα jerry_p...
    Παξοι-Αντιπαξοι....ωραιο μικρο μερος και πολυ ομορφο
    athinairadio.wordpress.com

    Σαλπάρισε μια νύχτα με πανσέληνο
    και στο στερνό του γράμμα μου 'χε γράψει:
    «Αξίζει φίλε να υπάρχεις για ένα όνειρο
    και ας είναι η φωτιά του να σε κάψει»

Σελίδα 1 από 37 12311 ... ΤελευταίαΤελευταία

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε απαντήσεις
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τις αναρτήσεις σας
  •  
  • BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας