Σελίδα 93 από 94 ΠρώτηΠρώτη ... 438391929394 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων σε εξέλιξη 921 έως 930 από 933

Θέμα: Cruise Bonaria (2) [Κνωσός Παλάς (1) - Knossos Palace]

  1. #921
    Εγγραφή
    Mar 2010
    Περιοχή
    πετραλωνα
    Μηνύματα
    2.121

    Προεπιλογή

    Το κρητικό παλάτι φουριόζικο από το ημερήσιο για το μεγάλο λιμάνι.

    ΚΝΩΣΟΣ-ΠΑΛΑΣ-24-8-2019-01-.jpg

    24-08-2019.

  2. #922
    Εγγραφή
    Dec 2007
    Μηνύματα
    852

    Προεπιλογή

    Τα Ηρακλειώτικα λίγο πριν το λιμάνι του Πειραιά γκαζώνουν και περνούν τα πλοία της ΑΝΕΚ. Μου έχει τύχει σε δύο ταξίδια μου.
    (Στην φωτογραφία του Avatars είναι το αντιτορπιλικό Panthir2 d72. Την φωτογραφία την πήρα από την "Βικιπαιδεία" και προέρχεται από την Επίσημη Ιστοσελίδα του Ελληνικού Πολεμικού Ναυτικού - http://www.hellenicnavy.gr/panthir12_46.asp)

  3. #923
    Εγγραφή
    Oct 2010
    Περιοχή
    ΠΕΙΡΑΙΑΣ
    Μηνύματα
    10.126

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από panthiras1 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τα Ηρακλειώτικα λίγο πριν το λιμάνι του Πειραιά γκαζώνουν και περνούν τα πλοία της ΑΝΕΚ. Μου έχει τύχει σε δύο ταξίδια μου.
    Νομίζω έτσι πάντα γίνεται

  4. #924
    Εγγραφή
    Jun 2009
    Περιοχή
    Glyfada-Rethemnos
    Μηνύματα
    112

    Προεπιλογή

    Αντίο ΚΝΩΣΣΟΣ ΠΑΛΑΣ !!!
    Αμέτρητα ταξίδια έχω κάνει από το πρώτο του καλοκαίρι του 2001 μέχρι και φέτος. Από το garage του DECK 1 (-2) ως το DECK 9 της DISCO , και μέχρι
    το κατάστρωμα πλώρα στο άλμπουρο και πρύμα στο ελικοδρόμιο τα έχω βολτάρει άπειρες φορές κάνοντας πολλά χιλιόμετρα...
    Δεν ξεχνάω τέλος, το πρώτο ταξίδι με την τότε κοπέλα μου και νυν γυναίκα μου, όπως και το πρώτο ταξίδι της κόρης μου, που τρόμαξε (μωρό τότε...) με τα τρία σφυρίγματα φεύγοντας από τον φάρο του Ηρακλείου.
    Καλή συνέχεια , καλά ταξίδια σε πλήρωμα και πλοίο !

  5. #925
    Εγγραφή
    Aug 2008
    Περιοχή
    Πειραιάς
    Μηνύματα
    121

    Προεπιλογή

    Τι μπαλοθιά ήταν αυτή???😲😲😲 Ξέρουμε ποιο καράβι θα έρθει στην θέση του?

  6. Προεπιλογή

    Το Cruise Bonaria. Το πάλαι ποτέ ένδοξο δίδυμο της Αγκώνας πλέον στο Ηράκλειο.
    Άντε (αν χτίσει και κανα Hybrid δίδυμο για Αδριατική ο Μανωλιός) και στα Cruise με το καλό

  7. #927
    Εγγραφή
    Feb 2009
    Περιοχή
    Αμπελόκηποι/Αρτέμιδα
    Μηνύματα
    1.873

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από Markosm Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αντίο ΚΝΩΣΣΟΣ ΠΑΛΑΣ !!!
    Αμέτρητα ταξίδια έχω κάνει από το πρώτο του καλοκαίρι του 2001 μέχρι και φέτος. Από το garage του DECK 1 (-2) ως το DECK 9 της DISCO , και μέχρι
    το κατάστρωμα πλώρα στο άλμπουρο και πρύμα στο ελικοδρόμιο τα έχω βολτάρει άπειρες φορές κάνοντας πολλά χιλιόμετρα...
    Δεν ξεχνάω τέλος, το πρώτο ταξίδι με την τότε κοπέλα μου και νυν γυναίκα μου, όπως και το πρώτο ταξίδι της κόρης μου, που τρόμαξε (μωρό τότε...) με τα τρία σφυρίγματα φεύγοντας από τον φάρο του Ηρακλείου.
    Καλή συνέχεια , καλά ταξίδια σε πλήρωμα και πλοίο !
    Νομίζω πως δεν υπάρχει άνθρωπος που να έχει ταξιδέψει στην Κρήτη και να μην έχει ωραίες αναμνήσεις από το συγκεκριμένο -στην κυριολεξία- κρουαζιερόπλοιο. (με μόνο ίσως "μικρό αρνητικό" το vibration που είχε λίγο στις καμπίνες όταν είχε καιρό) Με το καλό να υποδεχτούμε σύντομα και το Bonaria
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη thanos75 : 26-11-2020 στις 15:14

  8. #928
    Εγγραφή
    May 2005
    Περιοχή
    Ν.ΜΑΚΡΗ-ΣΥΡΟ-ΤΗΝΟ
    Μηνύματα
    1.147

    Προεπιλογή

    Το Cruise Ausonia έπρεπε να φέρει. Να ξαναταξιδέψει σε γνώριμα νερά.........
    Γυαλίζει ο Σημ της μηχανής τα δυο ποδάρια.
    Ο Ρεκ λαδώνει στην ανάγκη το τιμόνι.

  9. Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από Markosm Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αμέτρητα ταξίδια έχω κάνει από το πρώτο του καλοκαίρι του 2001 μέχρι και φέτος.
    ....με την τότε κοπέλα μου και νυν γυναίκα μου.....
    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από thanos75 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Νομίζω πως δεν υπάρχει άνθρωπος που να έχει ταξιδέψει στην Κρήτη και να μην έχει ωραίες αναμνήσεις από το συγκεκριμένο
    Οι κοπέλες έγιναν σύζυγοι και μάνες, τα βρέφη ενήλικες και μη σου πώ φίλε Θάνο ότι ίσως να μην υπάρχει άνθρωπος εδώ στο Ηράκλειο που να μην έχει ταξιδέψει γενικώς έστω και μία φορά με αυτά....

    20 ολόκληρα χρόνια ανελλιπούς και καθημερινής παρουσίας αυτό το δίδυμο... Όπως είχε πει εύστοχα ο καπ. Νικόλας σε συνέντευξή του στο "Αρχιπέλαγος" πριν λίγα χρόνια "είμαστε κάτι σαν δρομολόγιο αστικού λεωφορείου σε αυτά τα πλοία και αυτή τη γραμμή".

    Ναι μεν αντικαθίστανται από επίσης σχεδόν αδελφά και ισάξια πλοία και γνωστά στο κοινό, ναι μεν το ένα παραμένει κοντά μας με άλλο όνομα και σε άλλη πλέον γραμμή αλλά όσο να ναι "συναισθηματικά" και "καραβολατρικά" το λες και τέλος εποχής μετά από χρόνια.
    Ίσως σε άλλα χρόνια να είχαμε και πιο εκτενή και έκδηλα "αφιερώματα" και "αποχαιρετισμούς" από ειδήσεις, σάιτ, "ιθύνοντες" κλπ, τώρα περνά λίγο "ντούκου"

  10. #930
    Εγγραφή
    Oct 2010
    Περιοχή
    ΠΕΙΡΑΙΑΣ
    Μηνύματα
    10.126

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από Chosen_12 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τι μπαλοθιά ήταν αυτή???������ Ξέρουμε ποιο καράβι θα έρθει στην θέση του?
    Φίλε μου chosen,εσωτερική τράμπα του Γκριμάλντι!

Σελίδα 93 από 94 ΠρώτηΠρώτη ... 438391929394 ΤελευταίαΤελευταία

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε απαντήσεις
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τις αναρτήσεις σας
  •  
  • BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας