Σελίδα 17 από 21 ΠρώτηΠρώτη ... 71516171819 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων σε εξέλιξη 161 έως 170 από 207

Θέμα: Φρεγατες τυπου S

  1. #161

    Προεπιλογή

    Αγαπητοί φίλοιθα μου επιτρέψετε να σας ενημερώσω ότι ο κυβερνήτης του Κανάρη ΔΕΝ είναι οΑστερίου. Δεν έχει νομίζω σημασία το όνομα του κυβερνήτη ούτε βέβαια και το όνοματης υποπλοιάρχου με καθήκοντα διευθυντού "ΝΚ".
    Κρίμα για το περιστατικό που έρχεται να ακυρώσει αρκετά χρόνια καριέρας ειδικάγια έναν αντιπλοίαρχο του Π.Ν. Να σημειωθεί επίσης ότι επειδή οι τάξεις των αντιπλοιάρχωνείναι πολύ μεγάλες σε άτομα και οι μονάδες του στόλου δεδομένες , το να ανατεθείη διοίκηση σε κάποιον να γίνει κυβερνήτης φρεγάτας σημαίνει ότι έχει γίνει αρκετόκοσκίνισμα πιο πριν και έχουν ληφθεί υπόψη αρκετοί παράγοντες.

  2. #162

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από tomcat Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αγαπητοί φίλοι θα μου επιτρέψετε να σας ενημερώσω ότι ο κυβερνήτης του Κανάρη ΔΕΝ είναι ο Αστερίου. Δεν έχει νομίζω σημασία το όνομα του κυβερνήτη ούτε βέβαια και το όνομα της υποπλοιάρχου με καθήκοντα διευθυντού "ΝΚ".
    ΚΑΜΙΑ ΑΠΟΛΥΤΩΣ σημασία δεν έχουν τα ονόματα, τουλάχιστον όσον αφορά την δική μου άποψη, και είναι πράγματι κρίμα χρόνια καριέρας να αμαυρώνονται από μία άτυχη στιγμή που μπορεί να τύχει σε οποιονδήποτε επαγγελματία οποιουδήποτε τομέα - κλάδου εργασίας. Το τραγικό όμως στην συγκεκριμμένη περίπτωση, δεν είναι μόνο το ότι είχε παραμείνει στην επίσημη ιστοσελίδα του ΠΝ ως σημερινός κυβερνήτης της φρεγάτας ο προηγούμενος αξιωματικός, αλλά το ότι τρεις ημέρες μετά το περιστατικό δεν έγινε καμία ενέργεια είτε να διορθωθεί αυτό το λάθος, είτε για να αποσυρθεί εντελώς αυτή η σελίδα ώστε να μην εκτίθεται άδικα ένας άνθρωπος που εκ των πραγμάτων δεν έφερε καμία απολύτως ευθύνη.

  3. #163
    Εγγραφή
    Oct 2010
    Περιοχή
    ΠΕΙΡΑΙΑΣ
    Μηνύματα
    10.127

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από Joyrider Εμφάνιση μηνυμάτων
    γιατί δεν μου αρέσει να εξευτελίζεται με τέτοιες παιδαριώδεις ενέργειες, το σώμα που υπηρέτησα την στρατιωτική μου θητεία και το αγαπώ.
    Συμφωνώ απόλυτα κ εγώ αγαπώ το ΠΝ Ειλικρινά πονάω γιά αυτά που συμβαίνουν.

  4. #164
    Εγγραφή
    Mar 2010
    Περιοχή
    πετραλωνα
    Μηνύματα
    2.121

    Προεπιλογή

    Όσοι έχουν υπηρετήσει στο Πολεμικό Ναυτικό πιστεύω ότι πονάνε, γιατί και εγώ το αγάπησα και το αγαπώ, και πονάω.....

  5. #165
    Εγγραφή
    Feb 2008
    Μηνύματα
    2.846

    Προεπιλογή

    Φυσικά και πονάμε όλοι εμείς που περάσαμε -οχι σαν 'μουσαφιραίοι' των λίγων μηνών- 28 ολόκληρους μήνες σε καλές και κακές στιγμές, αλλά ομως τέτοια δυσάρεστα γεγονότα μόνο θλίψη μπορούν να προκαλούν...

  6. #166
    Εγγραφή
    Oct 2010
    Περιοχή
    ΠΕΙΡΑΙΑΣ
    Μηνύματα
    10.127

    Προεπιλογή

    Προσάραξη μεγάλης μονάδας του ΠΝ ευτυχώς δεν έχει συμβεί στο κοντινό παρελθόν.Εύχομαι να είναι η τελευταία.
    Παλιότερα είχαμε τα εξής,αν θυμάμαι καλά:
    T/K Γ.ΑΒΕΡΩΦ Ιούνιος 1911 Ντέβονπορτ Αγγλίας ,Α/Τ ΝΑΥΚΡΑΤΟΥΣΑ Μάρτιος 1921 Παξιμάδι Μήλου,Α/Γ ΛΕΣΒΟΣ LST37 Ιανουάριος 1944
    Μπιζέρτα Τυνησίας.Τα 2 τελευταία δυστυχώς ολική απώλεια.

  7. #167
    Εγγραφή
    Dec 2007
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    10.510

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από ΒΙΚΤΩΡ ΧΙΩΤΗΣ Εμφάνιση μηνυμάτων
    Προσάραξη μεγάλης μονάδας του ΠΝ ευτυχώς δεν έχει συμβεί στο κοντινό παρελθόν.Εύχομαι να είναι η τελευταία.
    Παλιότερα είχαμε τα εξής,αν θυμάμαι καλά:
    T/K Γ.ΑΒΕΡΩΦ Ιούνιος 1911 Ντέβονπορτ Αγγλίας ,Α/Τ ΝΑΥΚΡΑΤΟΥΣΑ Μάρτιος 1921 Παξιμάδι Μήλου,Α/Γ ΛΕΣΒΟΣ LST37 Ιανουάριος 1944
    Μπιζέρτα Τυνησίας.Τα 2 τελευταία δυστυχώς ολική απώλεια.
    Πρόσθεσε και το ΠΑΝΟΡΜΟΣ στην Αίγινα, επίσης ολική απώλεια.

  8. #168
    Εγγραφή
    Oct 2010
    Περιοχή
    ΠΕΙΡΑΙΑΣ
    Μηνύματα
    10.127

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από Ellinis Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πρόσθεσε και το ΠΑΝΟΡΜΟΣ στην Αίγινα, επίσης ολική απώλεια.
    To γνωρίζω αλλά τα Τ/Β,όχι τα πρώην Α/Τ,θεωρούνται μικρές μονάδες.Από εκεί κ ύστερα να'χουμε να γράφουμε!

  9. #169
    Εγγραφή
    Dec 2007
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    10.510

    Προεπιλογή

    Με την ευκαιρία στο νέο τεύχος της Ναυτικής Επιθεώρησης υπάρχει συγκεντρωμένο το υλικό που είχε παλιότερα δημοσιευθεί σε συνέχειες για τα ναυτικά ατυχήματα του Π.Ν.

  10. #170

    Προεπιλογή

    Σχετικα με την Φ/Γ ΚΑΝΑΡΗΣ

    http://www.onalert.gr/stories/fregat...o-aigaio/63408

Σελίδα 17 από 21 ΠρώτηΠρώτη ... 71516171819 ... ΤελευταίαΤελευταία

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε απαντήσεις
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τις αναρτήσεις σας
  •  
  • BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας