Σελίδα 12 από 20 ΠρώτηΠρώτη ... 21011121314 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων σε εξέλιξη 111 έως 120 από 193

Θέμα: Queen Anna Maria [Empress of Britain, Carnivale, Olympic, The Topaz]

  1. #111

    Προεπιλογή

    Πραγματικα υπεροχο υπερωκεανειο. Ειχα την τυχη να ταξιδεψω κι εγω μ αυτο σαν πληρωμα στην κουζινα του το 1973-1974. Τοτε εκανε κρουαζιερες στην καρα'ι'βικη. Υπεροχα χρονια.....τι μου θυμησατε βρε παιδια. Αν υπαρχει κανενας στο φορουμ απο εκεινα τα χρονια θα ηθελα να επικοινωνισει μαζι μου. Να ειστε ολοι καλα και καλα ταξιδια.

  2. #112

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από Giannakhs Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πραγματικα υπεροχο υπερωκεανειο. Ειχα την τυχη να ταξιδεψω κι εγω μ αυτο σαν πληρωμα στην κουζινα του το 1973-1974. Τοτε εκανε κρουαζιερες στην καρα'ι'βικη. Υπεροχα χρονια.....τι μου θυμησατε βρε παιδια. Αν υπαρχει κανενας στο φορουμ απο εκεινα τα χρονια θα ηθελα να επικοινωνισει μαζι μου. Να ειστε ολοι καλα και καλα ταξιδια.
    Λοιπον Giannakhs κοιταξε τι σου βρηκα.... Ωραιοτατη περιγραφη ταξιδιου στις Μπαχαμες και Καραιβικη τον Φεβρουαριο 1971 με το Βασιλισσα Αννα Μαρια. Απο το Ελληνοαμερικανικο περιοδικο Η ΝΕΑ ΥΟΡΚΗ. Προσωπικη μου συλλογη

    Anna Maria.jpg

  3. #113
    Εγγραφή
    Feb 2009
    Περιοχή
    Πειραιάς - Λειψοί
    Μηνύματα
    458

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από Nicholas Peppas Εμφάνιση μηνυμάτων
    Λοιπον Giannakhs κοιταξε τι σου βρηκα.... Ωραιοτατη περιγραφη ταξιδιου στις Μπαχαμες και Καραιβικη τον Φεβρουαριο 1971 με το Βασιλισσα Αννα Μαρια. Απο το Ελληνοαμερικανικο περιοδικο Η ΝΕΑ ΥΟΡΚΗ. Προσωπικη μου συλλογη

    Anna Maria.jpg
    Aυτό κι αν είναι ντοκουμέντο!!!!!! Ευχαριστούμε πάρα πολύ....
    [B]ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΑΓΟΝΑ ΝΗΣΙΑ, ΑΛΛΑ ΑΓΟΝΑ ΜΥΑΛΑ........[/B]

  4. #114

    Προεπιλογή

    Αρθρο για την μετονομασια του υπερωκεανειου Αννα Μαρια απο την Ελευθερια της 13ης Ιουνιου 1965

    19650613 Queen Anna Maria.jpg

    Και εδω διαφημιση των δυο μεγαλων Ελληνικων μεταπολεμικων υπερωκεανειων
    28 Αυγουστου 1966

    19660828 Olympia Anna Maria.jpg
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Ellinis : 23-02-2014 στις 13:44 Αιτία: συγχώνευση διαδοχικών μηνυμάτων ίδιας ημέρας-ιδίου θέματος

  5. #115

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από Nicholas Peppas Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αρθρο για την μετονομασια του υπερωκεανειου Αννα Μαρια απο την Ελευθερια της 13ης Ιουνιου 1965

    19650613 Queen Anna Maria.jpg

    Νικόλα η εφημερίδα μάλλον έβαλε ο θέμα της μετονομασίας του σε Βασίλισσα ¶ννα Μαρία ετεροχρονισμένα γιατί τα εγκαίνια έγιναν στις 15 Μαρτίου 1965. ¶λλωστε ήμουν επιβάτης στο πρώτο ταξίδι του προς Ισραήλ στις 19 Μαρτίου 1965.
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη TSS QUEEN ANNA MARIA : 31-01-2010 στις 11:27

  6. #116
    Εγγραφή
    Feb 2009
    Περιοχή
    Πειραιάς - Λειψοί
    Μηνύματα
    458

    Προεπιλογή

    Τι ντοκουμεντα είναι αυτά πάλι.....????? Τελικά, είμαστε πολύ τυχεροί εμείς του ναυτιλία......
    [B]ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΑΓΟΝΑ ΝΗΣΙΑ, ΑΛΛΑ ΑΓΟΝΑ ΜΥΑΛΑ........[/B]

  7. #117

    Προεπιλογή

    Βασιλοβαπορο TSS OLYMPIC με τον ατοφιο βυζαντινο σταυρο στο φουγαρο, στην ομορφη μυκονο τον ιουνιο του 1995

    5-2-2010 (39).jpg


    Ειδικη αφιερωση στον TSS QUEEN ANNA MARIA

  8. #118

    Προεπιλογή

    Σαν Fiesta Marina το Βασιλοβαπορο στο Περαμα

    scan SLIDE002.jpg
    Για τους Ben Bruce και QUEEN ANNA MARIA

  9. #119
    Εγγραφή
    Jan 2009
    Περιοχή
    Gibraltar
    Μηνύματα
    952

    Προεπιλογή Fiesta Marina

    To follow on from your post here are some interesting pages comparing her interiors as Empress of Britain and Fiesta Marina. They are two very contrasting periods of her varied career with the latter being the most unsuccessful. What a shame to put such abeautiful and elegant liner through that awful transformation or Carnivalisation ! of the early 90's, at least under ROC she once again recovered her dignity for a brief period.

    Henry

    scan0449.jpgscan0450.jpg

    scan0451.jpg

    scan0452.jpg

  10. #120
    Εγγραφή
    Jan 2009
    Περιοχή
    Gibraltar
    Μηνύματα
    952

Σελίδα 12 από 20 ΠρώτηΠρώτη ... 21011121314 ... ΤελευταίαΤελευταία

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε απαντήσεις
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τις αναρτήσεις σας
  •  
  • BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας