Σελίδα 15 από 66 ΠρώτηΠρώτη ... 513141516172565 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων σε εξέλιξη 141 έως 150 από 653

Θέμα: Παλιά Ε/Γ Σαρωνικού (Historic Saronicos' ferries)

  1. #141

    Προεπιλογή

    Φιλε karystos Οταν το ειδα σε ναυτιλιακη εφημεριδα τον ανεφερε σαν Χ.Αρωνης, αφου γνωριζεις τον αδελφο του τοτε θα ειχαν γραψει λαθος το ονομα του.

  2. #142
    Εγγραφή
    Dec 2007
    Μηνύματα
    536

    Προεπιλογή

    An katalava kala ta duo auta ploia eixan ftiaxtei gia diaforetikous idioktites,paraxeno.Sta ploia tou Sarwnikou apo 65-84 ypirxan polloi idioktites ( anaferw to 84 giati tote leitourgise teleutaia fora ta MYKHNAI & KAMELIA ).

  3. #143
    Εγγραφή
    Nov 2007
    Μηνύματα
    1.263

    Προεπιλογή

    Ας μου επιτραπεί, αγαπητοί φίλοι να κάνω και εγώ μια παρέμβαση από όσα κατέχω σχετικά με το θέμα.
    Το ΜΑΡΙΑ μετέπειτα ΕΥΤΥΧΙΑ λοιπόν ναυπηγήθηκε για την ''Μαυροειδής & Σια'' γνωστή αργότερα ως ''Γενική Ακτοπλοϊκή και Τουριστική''.
    Το ΚΑΤΕΡΙΝΑ ναυπηγήθηκε για τους Π. Χαρώνη - Δ. Δημητρακάκη.

  4. #144

    Προεπιλογή

    Φιλε Esperos σε Ευχαριστουμε για τις ανεκτιμητες ιστορικες γνωσεις που μοιραζεσαι μαζι μας.

  5. #145
    Εγγραφή
    Mar 2008
    Περιοχή
    Αθήνα - Ν. Σμύρνη
    Μηνύματα
    2.570

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από esperos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ας μου επιτραπεί, αγαπητοί φίλοι να κάνω και εγώ μια παρέμβαση από όσα κατέχω σχετικά με το θέμα.
    Το ΜΑΡΙΑ μετέπειτα ΕΥΤΥΧΙΑ λοιπόν ναυπηγήθηκε για την ''Μαυροειδής & Σια'' γνωστή αργότερα ως ''Γενική Ακτοπλοϊκή και Τουριστική''.
    Το ΚΑΤΕΡΙΝΑ ναυπηγήθηκε για τους Π. Χαρώνη - Δ. Δημητρακάκη.
    Η Μαυροειδής & Σια ήταν που είχε μιά εμπλοκή με ένα πλοίο της στο Βόσπορο ??? ή κάνω λάθος

  6. #146
    Εγγραφή
    Dec 2007
    Μηνύματα
    536

    Προεπιλογή

    Espere euxaristoume poly.Edw 8a ei8ela na pw oti teleutaia fora pou eida to KAMELIA sto Sarwniko itan to pasxa tou ´84.

  7. #147

    Προεπιλογή ΔΙΑΚΟΠΕΣ ΣΤΗΝ ΑΙΓΙΝΑ

    Λοιπον τι μου κανατε κυριε Αντωνη... Ωρα 11 το βραδυ, πηρα μερικα φυστικια Αιγινης που μολις ειχαν φθασει απο την Ελλαδα και ενα κονιακ Βοτρυς του 1965 που ακομη το κρατω σαν τα ματια μου (ναι στο Ωστιν του Τεξας) και ξαναειδα αυτο το εργο του 1959. Και καθως εβλεπα, σας επαιρνα και μερικα πλανα για ολους σας...

    IMG_0366.JPG

    IMG_0367.JPG

    IMG_0368.JPG

    Φυσικα το ιστορικο Αιγινα
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Nicholas Peppas : 07-11-2009 στις 08:16

  8. #148

    Προεπιλογή

    Φθανει το Πινδος στην Αιγινα με τον Λαμπρο Κωνστανταρα (μπαμπα) και την Αλικη Βουγιουκλακη (κορη)

    IMG_0369.JPG
    Εισοδος στο λιμανι της Αιγινης του 1959


    IMG_0370.JPG
    Πινδος


    IMG_0371.JPG
    Πινδος

    IMG_0372.JPG
    Τι βαπορι, ε;


    IMG_0373.JPG
    Αυτος ειναι ο Γιαννης Τριπος
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Nicholas Peppas : 07-11-2009 στις 08:16

  9. #149

    Προεπιλογή

    Ο Ανδρεας Μπαρκουλης αποχαιρετα την γιαγια του (Ελενη Χαλκουση) που παει τον Πειραια με το Αιγινα
    IMG_0374.JPG

    iPhoto1.jpg

    Και η Αλικη Βουγιουκλακη τρεχει να βρει τον Μπαρκουλη μπροστα απο το Εριεττα
    IMG_0375.JPG

    Ο Ανδρεας Μπαρκουλης και η Αλικη Βουγιουκλακη (το αγαπημενο ζευγαρι του Ελληνικου κινηματογραφου πριν γνωρισει η Αλικη τον Δημητρη Παπαμιχαηλ). Οι νεοι ειναι αδυνατον να καταλαβουν ποσο ειχε μαγνητισει η Αλικη Βουγιουκλακη τον μεσο θεατη του Ελληνικου κινηματογραφου το 1959.
    Εδω, μπροστα απο το Εριεττα
    IMG_0376.JPG

  10. #150

    Προεπιλογή

    Η Αλικη Βουγιουκλακη και ο Λαμπρος Κωνστανταρας φευγουν με το Αιγινα αλλα ο Ανδρεας Μπαρκουλης τους προλαβαινει με ενα καικι...

    IMG_0377.JPG

    IMG_0378.JPG

    IMG_0379.JPG


    Στην τελευταια σκηνη, ο Μπαρκουλης φωναζει προς την γεφυρα "γεια σου κα'πταν Γιωργη"....
    IMG_0380.JPG

    iPhoto2.jpg
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Nicholas Peppas : 07-11-2009 στις 08:29

Σελίδα 15 από 66 ΠρώτηΠρώτη ... 513141516172565 ... ΤελευταίαΤελευταία

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε απαντήσεις
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τις αναρτήσεις σας
  •  
  • BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας