Σελίδα 55 από 66 ΠρώτηΠρώτη ... 545535455565765 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων σε εξέλιξη 541 έως 550 από 653

Θέμα: Παλιά Ε/Γ Σαρωνικού (Historic Saronicos' ferries)

  1. #541

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από ΒΙΚΤΩΡ ΧΙΩΤΗΣ Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τέλη δεκαετίας 60 σίγουρα δεν έπιαναν Πέραμα κ ο φίλος Παντελής μπορεί να επιβεβαιώσει γιά παλαιότερα.
    Μα αγαπητέ φίλε, είναι βέβαιο ότι ποτέ τα καραβάκια της γραμμής Πειραιά - Παλούκια δεν έπιαναν στο Πέραμα. Εγώ απλά μια "υπόθεση εργασίας" έκανα. Είπα ότι αν μάθαινα ότι έπιαναν δεν θα μου φαινόταν παράξενο για τους λόγους που ανέφερα.
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Ellinis : 18-11-2016 στις 16:45 Αιτία: διαχωρισμός περιεχομένου σε δυο θέματα

  2. #542

    Προεπιλογή

    Σαλαμινιωτικα πλοιαρια απο γαλλικο φιλμ της ΙΝΑ του Δκεμβριου 1961.

    Σαλαμινιωτικα.jpg
    http://www.ina.fr/video/LXF99007771/...age-video.html

    Το φιλμ αυτο εχει και μια αλλη σημασια για μενα. Δειχνει πραγματικα πως ζουσαμε στην Αθηνα την περιοδο εκεινη (1956-63). Μια ανειπωτη χαρα για την ζωη, με απλοτητα και ευχαριστηση με τα λιγα που ειχαμε τοτε.

  3. #543
    Εγγραφή
    Mar 2008
    Περιοχή
    Αθήνα - Ν. Σμύρνη
    Μηνύματα
    2.570

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από Nicholas Peppas Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σαλαμινιωτικα πλοιαρια απο γαλλικο φιλμ της ΙΝΑ του Δκεμβριου 1961.

    Σαλαμινιωτικα.jpg
    http://www.ina.fr/video/LXF99007771/...age-video.html

    Το φιλμ αυτο εχει και μια αλλη σημασια για μενα. Δειχνει πραγματικα πως ζουσαμε στην Αθηνα την περιοδο εκεινη (1956-63). Μια ανειπωτη χαρα για την ζωη, με απλοτητα και ευχαριστηση με τα λιγα που ειχαμε τοτε.
    Τώρα τι να πω , γιατί ότι και να πω λίγο θα είναι και θα χαλάσω τη μαγεία

  4. #544

    Προεπιλογή

    Φωτογραφία φτωχή μεν σε ανάλυση, αλλά καταπληκτική και μοναδική.

    Το ΣΠΥΡΟΣ - ΑΓΙΟΣ ΝΕΚΤΑΡΙΟΣ του Γιάννη Λάτση ως ΣΠΟΡΑΔΕΣ ΕΞΠΡΕΣ στην Σκιάθο το καλοκαίρι του 2004. Μου την έστειλε με email φίλος, χωρίς όμως να θυμάται το site από όπου την είχε αλιεύσει.

    01.jpg

  5. #545
    Εγγραφή
    Feb 2008
    Μηνύματα
    2.846

    Προεπιλογή

    Πραγματικά είναι καταπληκτική η φωτογραφία. Θα άξιζε νομίζω να συγκεντρωθεί όλο το υλικό του πλοίου σε μια ξεχωριστή ενότητα.

  6. #546

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από despo Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πραγματικά είναι καταπληκτική η φωτογραφία. Θα άξιζε νομίζω να συγκεντρωθεί όλο το υλικό του πλοίου σε μια ξεχωριστή ενότητα.
    Έτσι κι' αλλιώς τα περισσότερα καράβια του Σαρωνικού που εμφανίζονται στο θέμα αυτό έχουν και δική τους αποκλειστική ενότητα, οπότε γιατί να μην υπάρχει και για τον Αγ. Νεκτάριο?

  7. #547
    Εγγραφή
    Dec 2007
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    10.510

    Προεπιλογή

    Έχετε δίκιο, όσα ποστ αφορούσαν κάποιο συγκεκριμένο πλοίο τα έχουμε βάλει σε ξεχωριστά θέματα για να είναι πιο εύκολη η αναζήτηση τους. Τα ποστ που αφορούν περισσότερα από ένα πλοίο τα έχουμε αφήσει εδώ μιας και δεν γίνεται να τα χωρίσουμε. Επίσης έχουν μείνει σε αυτό το θέμα τα μικρότερα πλοία όπως το ΣΠΥΡΟΣ. Θα κοιτάξω μήπως γίνεται να αντιγραφούν τα ποστ που το αφορούν σε ξεχωριστό θέμα αλλά με 55 σελίδες θέμα καταλαβαίνεται οτι θέλει πολύ δουλειά.

  8. #548

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από Espresso Venezia Εμφάνιση μηνυμάτων
    Φωτογραφία φτωχή μεν σε ανάλυση, αλλά καταπληκτική και μοναδική.

    Το ΣΠΥΡΟΣ - ΑΓΙΟΣ ΝΕΚΤΑΡΙΟΣ του Γιάννη Λάτση ως ΣΠΟΡΑΔΕΣ ΕΞΠΡΕΣ στην Σκιάθο το καλοκαίρι του 2004. Μου την έστειλε με email φίλος, χωρίς όμως να θυμάται το site από όπου την είχε αλιεύσει.

    01.jpg
    Αφού το είδαμε το καραβάκι ως ΣΠΟΡΑΔΕΣ ΕΞΠΡΕΣ στην Σκιάθο το καλοκαίρι του 2004, να το δούμε -δια χειρός Selim San- και στον τελευταίο του προορισμό, προσαραγμένο το 2006 στο επάρατο Aliaga.

  9. #549

    Προεπιλογή ΕΛΛΑΣ στο ναυπηγειο Αναστασιαδη 1966

    ΕΛΛΑΣ στο ναυπηγειο Αναστασιαδη/Τσορτανιδη 1967 http://costasa49.wix.com/nafpigioperama#!/c1m1f

  10. #550

    Προεπιλογή ΜΙΧΑΗΛ Α στο ναυπηγειο Αναστασιαδη/Τσορτανιδη 1966

    ΜΙΧΑΗΛ Α στο ναυπηγειο Αναστασιαδη/Τσορτανιδη 1966 http://costasa49.wix.com/nafpigioperama#!-/c20jv

Σελίδα 55 από 66 ΠρώτηΠρώτη ... 545535455565765 ... ΤελευταίαΤελευταία

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε απαντήσεις
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τις αναρτήσεις σας
  •  
  • BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας