Σελίδα 7 από 7 ΠρώτηΠρώτη ... 567
Εμφάνιση αποτελεσμάτων σε εξέλιξη 61 έως 67 από 67

Θέμα: Ποντοπόρος - Πλοία μεταφοράς βαρέων φορτίων (Oceangoing - Ηeavy Lift)

  1. #61
    Εγγραφή
    Sep 2009
    Περιοχή
    ΣΑΛΑΜΙΝΑ
    Μηνύματα
    21.605

    Προεπιλογή

    Το General Cargo πλοίο Treasury One με IMO 9424558 κατασκευής 2010 με μήκος 168,54 και πλάτος 25,47 προερχόμενο όπως λέει το AIS του από Σιγκαπούρη, την ώρα που πέρναγε από την δίαυλο Σαλαμίνας φορτωμένο με 2 πλοία επάνω του για Ελευσίνα. Ξέρει κανείς .....κάτι????

    TREASURY-ONE-01-02-03-2019.jpg

  2. #62
    Εγγραφή
    Sep 2009
    Περιοχή
    ΣΑΛΑΜΙΝΑ
    Μηνύματα
    21.605

    Προεπιλογή

    Στην ομάδα Hellenes Maritime Pilots στο fb απ' όπου και η φωτο, μου είπαν ότι το ένα είναι το Kohyli και το άλλο το Asterias της εταιρείας "Aegean's" και είναι Bunker barges. Με το καλό να τα δούμε να δουλεύουν στα πέριξ.

    TREASURY-ONE-03-02-03-2019.jpg

  3. #63
    Εγγραφή
    Oct 2010
    Περιοχή
    ΠΕΙΡΑΙΑΣ
    Μηνύματα
    10.126

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από pantelis2009 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Στην ομάδα Hellenes Maritime Pilots στο fb απ' όπου και η φωτο, μου είπαν ότι το ένα είναι το Kohyli και το άλλο το Asterias της εταιρείας "Aegean's" και είναι Bunker barges. Με το καλό να τα δούμε να δουλεύουν στα πέριξ.

    TREASURY-ONE-03-02-03-2019.jpg
    Λογικά θα δουλέψουν εδώ οπότε θα βάλουν ελληνική σημαία.Η ΑSTERIAS που δεν φαίνεται έχει Σιγκαπούρης.Κατασκευής Κίνα 2018,σίγουρα οι πιό νεότευκτες μπάριζες!
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη ΒΙΚΤΩΡ ΧΙΩΤΗΣ : 04-03-2019 στις 11:16

  4. #64
    Εγγραφή
    Oct 2014
    Μηνύματα
    1.290

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από pantelis2009 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Στην ομάδα Hellenes Maritime Pilots στο fb απ' όπου και η φωτο, μου είπαν ότι το ένα είναι το Kohyli και το άλλο το Asterias της εταιρείας "Aegean's" και είναι Bunker barges. Με το καλό να τα δούμε να δουλεύουν στα πέριξ.

    TREASURY-ONE-03-02-03-2019.jpg
    Το κοχύλι εχθες το ειδα ρυμουλκουμενο, προσπαθούσα να βγαλω φωτο ολο το καραβι,δυο μέρες κυνήγημα!Παντελή 64 χιλ εκανα πηγα Ελευσίνα,μπατσί!!!!
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη andria salamis : 05-03-2019 στις 09:18

  5. #65
    Εγγραφή
    Sep 2015
    Περιοχή
    Ηράκλειο Κρήτης
    Μηνύματα
    1.187

    Προεπιλογή DONGBANG GIANT No. 3

    Ασυνήθιστος επισκέπτης στον κόλπο του Ηρακλείου το Νοτιοκορεατικό πλοίο βαρέων φορτίων DONGBANG GIANT No. 3 (IMO 9586904). Δεν κουβαλάει κάτι και δεν ξέρω γιατί είναι εδώ, θα προσπαθήσω να μάθω. Φωτογραφία του σήμερα 5-5-2020 τραβηγμένη από τα Λινοπεράματα Ηρακλείου.
    DSC_4282.jpg

  6. #66
    Εγγραφή
    Aug 2009
    Περιοχή
    Σύρος
    Μηνύματα
    1.653

    Προεπιλογή

    Heavy Lift Carrier VESTVIND
    Πλοιο της Γερμανικής United Wind Logistics φορτωμένο με φτερά ανεμογεννητριών στη ράδα της Σύρου στις 22/4/2022 για μπονκερ, προερχόμενο από Τουρκία. Φήμες λένε, πως πολίτες του νησιού που το είδαν στα ανοικτά, επικοινώνησαν με το λιμεναρχείο, φοβούμενοι πως το φορτίο προορίζεται για τη Σύρο η και Τήνο... Το πλοίο είχε προορισμό τη Ραούμα της Φιλανδίας.

    DSCN2670.jpg DSCN2666.JPG

  7. #67
    Εγγραφή
    Aug 2008
    Μηνύματα
    930

    Προεπιλογή

    Δε γνωρίζω αν το τοποθετώ στο σωστό θέμα, το DEO VOLENTE σήμερα το πρωί προσεγγίζοντας το λιμάνι. Το ενδιαφέρον είναι το φορτίο βεβαίως, ένα μικρό ρυμουλκό σε πρώτο πλάνο και πίσω - κρίνοντας από τη γέφυρα που διακρίνεται - ίσως κάτι σαν αμφίπλωρο (αν και δε νομίζω) ή κάποιο μεγαλύτερο ρυμουλκό

    P1130006_edited.jpg

Σελίδα 7 από 7 ΠρώτηΠρώτη ... 567

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε απαντήσεις
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τις αναρτήσεις σας
  •  
  • BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας