Σελίδα 2 από 11 ΠρώτηΠρώτη 1234 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων σε εξέλιξη 11 έως 20 από 107

Θέμα: Ελληνικές Μεσογειακές γραμμές (ΕΛΜΕΣ) [Hellenic Mediterranean Lines]

  1. #11
    Εγγραφή
    Mar 2008
    Περιοχή
    Κεφαλλονιά
    Μηνύματα
    3.180

    Προεπιλογή

    Ευχαριστώ πολύ παιδιά!
    Δεν ξέρω εσείς, αλλά εγώ συγκινούμαι πραγματικά με αυτή την παρουσίαση πολύτιμων κειμηλίων από το ένδοξο ναυτικό μας παρελθόν ;-)

  2. #12
    Εγγραφή
    Dec 2005
    Μηνύματα
    1.374

    Προεπιλογή

    Να και ένα εισιτήριο της ιστορικής εταιρίας εξωτερικά και εσωτερικά. Προσέξτε το ticket number στη δεύτερη φωτό, το 200152818........Αυτό θα πεί "παλιά καραβάνα"

    PS: Στη δεύτερη φωτό, αριστερά, η κόκκινη ταινία είναι το ενσωματωμένο καρμπον που είχαν τα εισιτήρια σε κάθε φύλλο. Παγκόσμια πατέντα.... :lol:Πάντα, μαζί με τα εισιτήρια έπρεπε να έχεις και οινόπνευμα για ευνόητους λόγους. Κάτι αντίστοιχο είχαν και τα εισιτήρια της Ventouris Ferries

    HML tkt_01.jpg

    HML tkt_02.jpg

  3. #13

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από sea_serenade Εμφάνιση μηνυμάτων
    Να και ένα εισιτήριο της ιστορικής εταιρίας εξωτερικά και εσωτερικά. Προσέξτε το ticket number στη δεύτερη φωτό, το 200152818........Αυτό θα πεί "παλιά καραβάνα"

    PS: Στη δεύτερη φωτό, αριστερά, η κόκκινη ταινία είναι το ενσωματωμένο καρμπον που είχαν τα εισιτήρια σε κάθε φύλλο. Παγκόσμια πατέντα.... :lol:Πάντα, μαζί με τα εισιτήρια έπρεπε να έχεις και οινόπνευμα για ευνόητους λόγους. Κάτι αντίστοιχο είχαν και τα εισιτήρια της Ventouris Ferries

    HML tkt_01.jpg

    HML tkt_02.jpg

    Φοβερή δουλειά φίλε sea serenade...

  4. #14
    Εγγραφή
    Dec 2005
    Μηνύματα
    1.374

    Προεπιλογή

    Σωστόοοοος..........
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Ellinis : 16-08-2016 στις 13:57

  5. #15
    Εγγραφή
    Apr 2007
    Μηνύματα
    950

    Προεπιλογή

    Διαφημιστικό φυλλάδιο με το σύνολο του στόλου της ΕΛ.ΜΕΣ κάποιας χρονιάς και φωτό απο την ντάνα της Ελευσίνας, με πλοία της εταιρείας.
    Συνημένες Εικόνες Συνημένες Εικόνες
    • Τύπος Αρχείου: jpg H.M.L.jpg (214,5 KB, 187 εμφανίσεις)

  6. #16
    Εγγραφή
    Mar 2008
    Περιοχή
    Κεφαλλονιά
    Μηνύματα
    3.180

    Προεπιλογή

    Εξώφυλλο της μπροσούρας κρουαζιέρων του 1977.


  7. #17
    Εγγραφή
    Dec 2005
    Μηνύματα
    1.374

    Προεπιλογή

    Καλά, αυτό πάλι που το ξετρύπωσες μου λες???

  8. #18
    Εγγραφή
    Mar 2008
    Περιοχή
    Κεφαλλονιά
    Μηνύματα
    3.180

    Προεπιλογή

    Φίλε Sea Serenade, τι πιστεύεις; Ότι θα σου αποκαλύψουμε τα μυστικά της επιτυχίας μας; :mrgreen:

    Πλάκα κάνω Την μπροσούρα μου την έδωσε ένας παλιός καλός μου φίλος από τον Καναδά. Την είχαν οι γονείς του.

  9. #19
    Εγγραφή
    Dec 2005
    Μηνύματα
    1.374

    Προεπιλογή

    Α, καλά πιάσαμε και Καναδά τώρα? Κατάλαβα.... Μας βλέπω να θυμόμαστε τους μακρινούς συγγενής σε Αμερική και Αυστραλία μπάς και βγάλουμε κανα "λαβράκι".
    Μη το μάθει αυτό ο vinman, θα θυμηθεί καναν παλιό του φίλο στο Γουαλδακιβιρ και θα τον ψάχνουμε...

  10. #20
    Εγγραφή
    Mar 2008
    Περιοχή
    Athens , Tinos
    Μηνύματα
    3.276

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από sea_serenade Εμφάνιση μηνυμάτων
    Α, καλά πιάσαμε και Καναδά τώρα? Κατάλαβα.... Μας βλέπω να θυμόμαστε τους μακρινούς συγγενής σε Αμερική και Αυστραλία μπάς και βγάλουμε κανα "λαβράκι".
    Μη το μάθει αυτό ο vinman, θα θυμηθεί καναν παλιό του φίλο στο Γουαλδακιβιρ και θα τον ψάχνουμε...
    Παντως εγω εβαλα κατι συγγενεις απο την Αμερικη που ειχαν ταξιδεψει τη δεκαετεια του 80 στην Τηνο και ειχαν καμερα να δουνε ολες τις παλιες βιντεοκασεττες μπας και υπαρχει κανα πλανο απο το Επτανησος
    Καλα καλα sorry για το εκτος θεματος...

Σελίδα 2 από 11 ΠρώτηΠρώτη 1234 ... ΤελευταίαΤελευταία

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε απαντήσεις
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τις αναρτήσεις σας
  •  
  • BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας