Σελίδα 3 από 11 ΠρώτηΠρώτη 12345 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων σε εξέλιξη 21 έως 30 από 107

Θέμα: Ελληνικές Μεσογειακές γραμμές (ΕΛΜΕΣ) [Hellenic Mediterranean Lines]

  1. #21
    Εγγραφή
    Dec 2005
    Μηνύματα
    1.374

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από rocinante;
    Παντως εγω εβαλα κατι συγγενεις απο την Αμερικη που ειχαν ταξιδεψει τη δεκαετεια του 80 στην Τηνο και ειχαν καμερα να δουνε ολες τις παλιες βιντεοκασεττες μπας και υπαρχει κανα πλανο απο το Επτανησος
    Μας βλέπω στις ανα τον κόσμο πρεσβείες να ψάχνουμε για την τρίτη ξαδέρφη του παππού μας............

  2. #22

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από sea_serenade Εμφάνιση μηνυμάτων
    .....Μη το μάθει αυτό ο vinman, θα θυμηθεί καναν παλιό του φίλο στο Γουαλδακιβιρ και θα τον ψάχνουμε...
    ...ως γνωστόν τα πλοκάμια μου έχουν απλωθεί παντού....
    ...δυστυχώς το υλικό μου όμως λόγω έλειψης χρόνου τον τελευταίο καιρό κάθεται στη βιβλιοθήκη μου....και περιμένει....
    Υπομονή,και σταδιακά θα έχουμε πολλές εκπλήξεις...

  3. #23
    Εγγραφή
    Mar 2008
    Περιοχή
    Κεφαλλονιά
    Μηνύματα
    3.180

    Προεπιλογή


    Vinman,

    το ξέρουμε και ανυπομονούμε

    Για αυτό άλλωστε, έχουμε ζητήσει και ιδιωτική νοσοκόμα :mrgreen:

  4. #24

    Προεπιλογή

    Here is a nice whole page advertisement of ELMES from the ... Hellenic Who's Who 1962 published in Greek by the Hellenic Who's Who publishing house in Athens

    ELMES.jpg

    Here is a whole-page advertisement of the Egnatia and Appia from the ... Hellenic Who's Who 1962 published in Greek by the Hellenic Who's Who publishing house in Athens

    Egnatia Appia.jpg

  5. #25

    Προεπιλογή From Athens to Brindisi with train and boat

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από Nicholas Peppas Εμφάνιση μηνυμάτων
    Here is a whole-page advertisement of the Egnatia and Appia from the ... Hellenic Who's Who 1962 published in Greek by the Hellenic Who's Who publishing house in Athens
    Of course the connection was with the SPAP trains. Again an advertisement of SPA from the same source

    SPAP.jpg

  6. #26
    Εγγραφή
    Dec 2007
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    10.510

    Προεπιλογή

    Πολύ ωραίο υλικό Νίκο. Το καραβάκι στην τελευταία διαφήμιση ποιό να ήταν άραγε;

  7. #27
    Εγγραφή
    Dec 2005
    Μηνύματα
    1.374

    Προεπιλογή

    Συλλεκτικό το υλικό του Nicholas και πλέον μουσειακό. Bravo Nicholas, invaluable archives!!!

  8. #28

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από sea_serenade Εμφάνιση μηνυμάτων
    Συλλεκτικό το υλικό του Nicholas και πλέον μουσειακό. Bravo Nicholas, invaluable archives!!!
    Nai bebaia... Eimai gia to mouseio o idios m' auta pou me endiaferoun... Auto sumbainei otan feugei kaneis apo thn Ellada to 1971 kai sunexizei na mazeuei auta me ta opoia megalwse... Ginomai asxetos pros thn shmerinh pragmatikothta...

    N

  9. #29
    Εγγραφή
    Nov 2007
    Μηνύματα
    1.263

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από Nicholas Peppas Εμφάνιση μηνυμάτων
    Nai bebaia... Eimai gia to mouseio o idios m' auta pou me endiaferoun... Auto sumbainei otan feugei kaneis apo thn Ellada to 1971 kai sunexizei na mazeuei auta me ta opoia megalwse... Ginomai asxetos pros thn shmerinh pragmatikothta...

    N
    Niko eimaste dyo gia to mouseio kai ego mazi sou.

  10. #30
    Εγγραφή
    Dec 2005
    Μηνύματα
    1.374

    Προεπιλογή

    Προβλέπω (αν όλα πάνε καλά) στο HELLAS LIBERTY να υπάρχει αίθουσα με την ονομασία NICHOLAS PEPPAS!!!!!!!!

    Λύσε μου μια απορία Nicholas: Έχεις νοικιάσει ξεχωριστό διαμέρισμα για το αρχείο σου??? Μη μου πεις οτι όλα αυτά χωράνε σε ένα σπίτι???

Σελίδα 3 από 11 ΠρώτηΠρώτη 12345 ... ΤελευταίαΤελευταία

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε απαντήσεις
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τις αναρτήσεις σας
  •  
  • BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας