Εμφάνιση αποτελεσμάτων σε εξέλιξη 1 έως 10 από 275

Θέμα: Γραμμή Πειραιάς - Ηράκλειο (Piraeus - Herakleion route)

Threaded View

Προηγούμενο μήνυμα Προηγούμενο μήνυμα   Επόμενο Μήνυμα Επόμενο Μήνυμα
  1. #1

    Προεπιλογή Γραμμή Πειραιάς - Ηράκλειο (Piraeus - Herakleion route)

    Επειδή είμαι ζηλιάρης και ζήλεψα από την πολύ ωραία παρουσίαση του Cristal, αποφάσισα να κάνω κάτι παρόμοιο και για τα πλοία που δραστηριοποιούνται στη γραμμή του Ηρακλείου-Πειραιά. Ένα crash test ας πούμε…
    Κατ’ αρχάς μιας και θα πάρει κάποια ώρα μέχρι να ανέβουν όλα τα κείμενα και οι φωτογραφίες, θα ήθελα για λίγο την υπομονή σας (20MB φώτο) και οι όποιες παρατηρήσεις να μπουν στο τέλος…

    Ας αρχίσουμε με μια μικρή περιγραφή της γραμμής. Είναι ένα δρομολόγιο που το έχω φάει με το κουταλάκι από τη πρώτη σχεδόν μέρα της ζωής μου κάνω αυτό το πάνω κάτω…
    Οι εταιρείες που παραδοσιακά δραστηριοποιούνται στη γραμμή είναι δύο… Μινωικές Γραμμές με τα δύο παλάτια τους (Knossos/Festos Palace) που κερδίζουν τη μερίδα του λέοντος και η ΑΝΕΚ με τους Γιαπωνέζους εργάτες (Κρήτη Ι/ΙΙ) και αξιοπρόσεκτα ποσοστά στα φορτηγά. Κατά καιρούς την εμφάνιση τους έχουν κάνει και άλλες εταιρείες που όμως έχουν μέχρι τώρα πολύ μικρή παρουσία (πχ φέτος μπορεί να κάνει κανείς το δρομολόγιο με τα πλοία της ΛΑΝΕ και με το Mega Jet όποτε τουλάχιστον αυτό καταφέρνει να ταξιδέψει).

    Disclaimer: Οι ακόλουθες απόψεις αφορούν και απηχούν μονάχα τις απόψεις του «συγγραφέα» και το αποτέλεσμα των οπτικών συνοδευτικών στοιχείων πρέπει να ειδωθούν με επιείκεια λόγω πενιχρών τεχνικών μέσων (βλ. φωτογραφική μηχανή) και ακόμα πιο πενιχρών τεχνικών και καλλιτεχνικών γνώσεων (βλ. είμαι άσχετος από φωτογραφίες).
    Συνημένες Εικόνες Συνημένες Εικόνες

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε απαντήσεις
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τις αναρτήσεις σας
  •  
  • BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας