Σελίδα 28 από 28 ΠρώτηΠρώτη ... 18262728
Εμφάνιση αποτελεσμάτων σε εξέλιξη 271 έως 275 από 275

Θέμα: Γραμμή Πειραιάς - Ηράκλειο (Piraeus - Herakleion route)

  1. #271
    Εγγραφή
    Dec 2017
    Περιοχή
    Πειραιά - Νάξο - Σητεία
    Μηνύματα
    311

    Προεπιλογή

    Κατα προσωπική μου άποψη δεν νομίζω ότι είναι τα φορτηγά ο λόγως της αλλαγής. Δεν έχουν και μεγάλη διαφορά σε χωρητικότητα φορτηγών στο γκαράζ το Μ. Π. με το Φ. Π.. Και έρχεται χειμώνας! Δεν νομίζω να πηγαίνουν πρωτόκολλο κάθε μέρα! Όσο για την κόντρα με την κοινοπραξία, άμα δεν εφαρμόσει η εταιρία άλλη τιμολογιακή πολιτική δεν νομίζω ότι θα κερδίσει κάτι παραπάνω.
    Ανανέωση θα ήταν να έβαζε ο ιταλός τα Cruise Europa & Cruise Olympia στην γραμμή Πειραιά - Χανιά - Ηράκλειο ! Και με λίγο καλύτερες ώρες άφιξης σε Πειραιά και Ηράκλειο (σε σχέση με την περυσινή ταλαιπωρία), θα έπαιρνε όλο το χρήμα στην γραμμή και θα τους γονατιζε όλους!

  2. #272
    Εγγραφή
    Feb 2018
    Περιοχή
    Ηράκλειο
    Μηνύματα
    508

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από meco Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αναρωτιέμαι, πόσα φορτηγά παίρνει παραπάνω το Μύκονος; Το γεγονός ότι έχει λιγότερες καμπίνες μάλλον πως δεν τους προβληματίζει.
    Επιβάτες που ταξιδεύουν χωρίς κρεβάτι διαμαρτύρονται ότι στο Μύκονος δεν υπάρχουν αρκετές θέσεις για αυτούς. Εξαιτίας αυτού, άρχισαν να χρησιμοποιούν την ΑΝΕΚ και δεν είναι δυσαρεστημένοι.

  3. #273
    Εγγραφή
    Oct 2008
    Περιοχή
    Ath, Jmk
    Μηνύματα
    54

    Προεπιλογή

    Ταξίδεψα με το ΜΡ τώρα τον Αυγουστο, για το αν εχει λιγότερες καμπίνες δεν ξέρω, ξέρω όμως οτι δεν έχεις την επιλογή των καθισμάτων VIP που (θεωρητικά) μπορείς να την βγάλεις καλύτερα το βράδυ αν δεν θες ή δεν βρίσκεις κρεββάτι ή καμπίνα. Επίσης, το self service δείχνει μικρότερο των Φαιστός / Κνωσσος - ίσως λόγω της διαρύθμισής του.

    Γενικότερα, επειδή το περπάτησα το πλοίο, έχεις την αίσθηση ενος μικρότερου Φαιστός / Κνωσσος - εννοώ σε υλικά, χρώματα και διακοσμήσεις, layout με τα κεντρικά κλιμακοστάσια κτλ

  4. #274
    Εγγραφή
    Oct 2010
    Περιοχή
    ΠΕΙΡΑΙΑΣ
    Μηνύματα
    10.126

    Προεπιλογή

    [QUOTE=ppgk2005;617516]Ταξίδεψα με το ΜΡ τώρα τον Αυγουστο, για το αν εχει λιγότερες καμπίνες δεν ξέρω, ξέρω όμως οτι δεν έχεις την επιλογή των καθισμάτων VIP που (θεωρητικά) μπορείς να την βγάλεις καλύτερα το βράδυ αν δεν θες ή δεν βρίσκεις κρεββάτι ή καμπίνα. Επίσης, το self service δείχνει μικρότερο των Φαιστός / Κνωσσος - ίσως λόγω της διαρύθμισής του.

    Σχεδόν 1 ολόκληρο ντεκ στο ΜΠ έιναι το πάνω γκαράζ.

  5. #275
    Εγγραφή
    Oct 2010
    Περιοχή
    ΠΕΙΡΑΙΑΣ
    Μηνύματα
    10.126

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από ancd Εμφάνιση μηνυμάτων
    Κατα προσωπική μου άποψη δεν νομίζω ότι είναι τα φορτηγά ο λόγως της αλλαγής. Δεν έχουν και μεγάλη διαφορά σε χωρητικότητα φορτηγών στο γκαράζ το Μ. Π. με το Φ. Π.. Και έρχεται χειμώνας! Δεν νομίζω να πηγαίνουν πρωτόκολλο κάθε μέρα! Όσο για την κόντρα με την κοινοπραξία, άμα δεν εφαρμόσει η εταιρία άλλη τιμολογιακή πολιτική δεν νομίζω ότι θα κερδίσει κάτι παραπάνω.
    Ανανέωση θα ήταν να έβαζε ο ιταλός τα Cruise Europa & Cruise Olympia στην γραμμή Πειραιά - Χανιά - Ηράκλειο ! Και με λίγο καλύτερες ώρες άφιξης σε Πειραιά και Ηράκλειο (σε σχέση με την περυσινή ταλαιπωρία), θα έπαιρνε όλο το χρήμα στην γραμμή και θα τους γονατιζε όλους!
    Αν εφαρμόσει άλλη τιμολογιακή πολιτική που ο Ιταλός έχει δυνατότητα,τότε ΚΡΗΤΗ ΙΙ με τα γνωστά προβλήματα κ BLUE HORIZON που κάποτε. ήταν στα αζήτητα δεν έχουν λόγο ύπαρξης.Κ καλά το BH μπορεί να το βάλουν αλλού,,το ΚΙΙ πρέπει να θεωρείται τελειωμένο.

Σελίδα 28 από 28 ΠρώτηΠρώτη ... 18262728

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε απαντήσεις
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τις αναρτήσεις σας
  •  
  • BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας