Σελίδα 12 από 44 ΠρώτηΠρώτη ... 2101112131422 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων σε εξέλιξη 111 έως 120 από 440

Θέμα: Σουπερφάστ XI [Superfast XI]

  1. #111
    Εγγραφή
    Jun 2008
    Περιοχή
    Souda Port.....
    Μηνύματα
    2.401

    Προεπιλογή

    Ωραία...το superfast XI χωράει στο λιμάνι αλλά σε μία και μόνο θέση και έπειτα από μεγάλη μανούβρα και να μην υπάρχει κάποιο πλοίο τύπου ΜΑΙΣΤΡΟΣ στη θέση που φαίνεται στην εικόνα.........η αποστάσεις που φαινονται στην εικόνα είναι υπολογισμένες με τους καταπέλτες κατεβασμένους......
    Συνημένες Εικόνες Συνημένες Εικόνες
    • Τύπος Αρχείου: jpg σφ.JPG (89,3 KB, 94 εμφανίσεις)

  2. #112
    Εγγραφή
    Aug 2007
    Περιοχή
    Ωρωπός - Ρέθυμνο
    Μηνύματα
    3.081

    Προεπιλογή

    Με δεδομένου ότι από εκεί που μετράς τα 150μ μέχρι τον λιμενοβραχίονα είναι 377 μέτρα χωράει άνετα. Στην θέση που μετράς τα 150μ μπαίνει το καράβι, απλά θα προεξέχει λίγο προς την μπούκα του λιμανιού κανένα πρόβλημα ομως ! Πάλι, ακούγεται λίγο δύσκολο να χρειαστεί "πεσουν" παραπάνω από 3 επιβατηγά μαζί στο Ρέθυμνο ακόμα όμως και να γίνει τα παίρνει δεξιά του SF και περνάνε άνετα μπροστά από το SF καθώς δεν υπάρχει πλοίο πλάτους 130μ. Όσο για την μανούβρα έχουμε ντόκο με SF 300μ απόσταση μέσα στο λιμάνι, άρα και πάλι είσαι καθαρός !

    Εγώ αυτό που φοβάμαι στο Λιμάνι του Ρεθύμνου είναι ότι σε περίπτωση κακοκαιρίας δεν μπορεί να σταθεί τίποτα εκεί μέσα ! Το Πρέβελη πέρυσι τον χειμώνα είχε αντιμετωπίσει πρόβλημα κατά την διάρκεια σφοδρών ανέμων που έπνεαν στο Ρέθυμνο και αναγκάστηκε να μεταβεί στην Σούδα. Σκέφτομαι τώρα το SF, που είναι διπλάσιο σε μήκος, πλάτος και ύψος, τι θα κάνει σε παρόμοια περίπτωση !

    Ας έρθει πρώτα και μετά τα λέμε ! Τώρα και στο λιμάνι να μην μπαίνει έχουμε τις παλιές καλές λάτζες ! :lol::lol:
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Thanasis89 : 29-05-2009 στις 13:41

  3. #113
    Εγγραφή
    Feb 2008
    Περιοχή
    Rodos -Simi
    Μηνύματα
    914

    Προεπιλογή

    Μια αναχωρηση που δυσκολα αποτυπωνει ο φοτογραφικος φακος αποτυπωθηκε στην Πατρα απο τον μωλο της Αγιου Νικολαου.Το Superfast XI στο ξεκινημα το μηχανων του γεμισε τον πατρινο ουρανο με ενα ωραιο μαυρο συννεφακι. Παρακατω ολο το χρονικο αυτης της ''μαυρης'' διαδικασιας.
    DSC06089.JPG

    DSC06090.JPG

    DSC06091.JPG

    DSC06092.JPG

    DSC06093.JPG
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη ελμεψη : 06-06-2009 στις 00:54

  4. #114
    Εγγραφή
    May 2007
    Περιοχή
    Ηράκλειο-Κρήτη
    Μηνύματα
    1.282

    Προεπιλογή

    Ευχαριστούμε!
    Εμ είχε κάτσει για κάμποση ώρα και μπάφιασε το καημένο όπως μπάφιασε και εσας μετα!!
    Α ρε Ρομιλντάρα και που'σαι!!!
    [URL="http://giannisk88.wordpress.com"]The shiplovers blog[/URL]>>Δρομολόγια 2010 προς/απο Ηράκλειο
    [URL="http://giannis.fotopic.net"]Gianni's gallery[/URL]
    [URL="http://giannisk88.wordpress.com/"] [/URL]

  5. #115

    Προεπιλογή

    Πάντως εγώ νομίζω ότι στα Χανιά θα κατέβει και όχι στο Ρέθυμνο.

    Ναι μεν υπάρχει Χανιώτικος τοπικισμός, αλλά εκει:

    1) Το ταξίδι είναι λίγο συντομότερο από το Ηράκλειο
    2) Ο ανταγωνισμός(ακόμα και το Έλυρος) δεν μπορεί να πιάσει τις ταχύτητες, και μόνο το Έλυρος είναι πολυτελές.
    3) Το Ρέθυμνο είναι ακόμα πιο κοντά
    4) Η ταυτόχρονη παρουσία στο Ηράκλειο δίνει επιλογές για μετ' επιστροφής ταξίδια σε τουρίστες και ενισχύει την εικόνα "ήρθαμε για να μείνουμε"
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη vageliss23 : 01-06-2009 στις 09:24

  6. #116
    Εγγραφή
    Feb 2008
    Περιοχή
    Rodos -Simi
    Μηνύματα
    914

    Προεπιλογή

    Μεσημεριανη αναχωρηση του πλοιου για Ανκωνα απο την βορεια της Πατρας.Αρκετα γρηγορη μπορω να πω.
    DSC06499.JPG

    DSC06502.JPG

    DSC06512.JPG

    DSC06520.JPG

    DSC06526.JPG

  7. #117
    Εγγραφή
    Feb 2008
    Περιοχή
    Rodos -Simi
    Μηνύματα
    914

  8. #118
    Εγγραφή
    May 2008
    Περιοχή
    κερκυρα
    Μηνύματα
    425

    Προεπιλογή

    ΣΗΜΕΡΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΔΩ ΤΟΝ ΕΡΩΤΟΚΡΙΤΟ ΠΟΥ ΘΑ ΠΕΡΝΟΥΣΕ ΑΠΟ ΚΕΡΚΥΡΑ .ΛΟΓΟ ΕΓΡΑΦΑ ΧΗΜΕΙΑΤΟ ΕΧΑΣΑ ΓΙΑ 3 ΛΕΠΤΑ ΕΤΣΙ ΠΗΡΑ ΤΟΝ ΠΑΠΠΟΥ ΜΟΥ ΚΑΙ ΚΟΝΤΡΑΡΑΜΕ ΤΟΝ ΕΡΩΤΟΚΡΙΤΟ ΣΤΗΝ ΜΙΣΗ ΚΕΡΚΥΡΑ ΜΕΧΡΙ ΝΑ ΜΑΣ ΤΟΝ ΦΤΑΣΟΥΜΕ.ΕΥΤΥΧΩΣ ΔΕΝ ΤΟ ΦΤΑΣΑΜΕ ΓΙΑΤΙ ΕΙΧΑ ΤΗ ΔΥΝΑΤΟΤΗΤΑ ΝΑ ΔΩ ΑΠΟ ΕΝΑ ΕΚΠΛΗΚΤΙΚΟ ΣΗΜΕΙΟ ΤΟ ΛΕΥΚΑ ΟΡΟΙ ΚΑΙ ΤΟ ΣΟΥΠΕΡΦΑΣΤ ΧΙ ΤΟ ΟΠΟΙΟ ΔΕΝ ΤΟ ΕΧΩ ΞΑΝΑΔΕΙ. ΔΥΣΤΗΧΩΣ ΕΙΧΕ ΟΜΙΧΛΗ.

    s11m1.jpg

    sx1.jpg

    sp11-1.jpg
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη TOM : 23-06-2009 στις 22:21

  9. #119
    Εγγραφή
    Feb 2008
    Περιοχή
    Rodos -Simi
    Μηνύματα
    914

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από TOM Εμφάνιση μηνυμάτων
    ΣΗΜΕΡΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΔΩ ΤΟΝ ΕΡΩΤΟΚΡΙΤΟ ΠΟΥ ΘΑ ΠΕΡΝΟΥΣΕ ΑΠΟ ΚΕΡΚΥΡΑ .ΛΟΓΟ ΕΓΡΑΦΑ ΧΗΜΕΙΑΤΟ ΕΧΑΣΑ ΓΙΑ 3 ΛΕΠΤΑ ΕΤΣΙ ΠΗΡΑ ΤΟΝ ΠΑΠΠΟΥ ΜΟΥ ΚΑΙ ΚΟΝΤΡΑΡΑΜΕ ΤΟΝ ΕΡΩΤΟΚΡΙΤΟ ΣΤΗΝ ΜΙΣΗ ΚΕΡΚΥΡΑ ΜΕΧΡΙ ΝΑ ΜΑΣ ΤΟΝ ΦΤΑΣΟΥΜΕ.ΕΥΤΥΧΩΣ ΔΕΝ ΤΟ ΦΤΑΣΑΜΕ ΓΙΑΤΙ ΕΙΧΑ ΤΗ ΔΥΝΑΤΟΤΗΤΑ ΝΑ ΔΩ ΑΠΟ ΕΝΑ ΕΚΠΛΗΚΤΙΚΟ ΣΗΜΕΙΟ ΤΟ ΛΕΥΚΑ ΟΡΟΙ ΚΑΙ ΤΟ ΣΟΥΠΕΡΦΑΣΤ ΧΙ ΤΟ ΟΠΟΙΟ ΔΕΝ ΤΟ ΕΧΩ ΞΑΝΑΔΕΙ. ΔΥΣΤΗΧΩΣ ΕΙΧΕ ΟΜΙΧΛΗ.
    Φιλε μου το σημειο που εχεις βρει ειναι παρα πολυ καλα.Ελπιζω την επομενη φορα να μην εχει ομιχλη και ειμαι σιγουρος πως οι φωτογραφιες σου θα ειναι μοναδικες!!! Συνεχισε ετσι

  10. #120
    Εγγραφή
    May 2009
    Περιοχή
    Mellisia-N.makrh-(Τinos)
    Μηνύματα
    2.131

    Προεπιλογή

    [quote=ελμεψη;212232]Μια αναχωρηση που δυσκολα αποτυπωνει ο φοτογραφικος φακος αποτυπωθηκε στην Πατρα απο τον μωλο της Αγιου Νικολαου.Το Superfast XI στο ξεκινημα το μηχανων του γεμισε τον πατρινο ουρανο με ενα ωραιο μαυρο συννεφακι. Παρακατω ολο το χρονικο αυτης της ''μαυρης'' διαδικασιας.
    πολυς καπνος μα τι εχουν κανει εχουν συνδεσει τα μαγειρια με την τσιμινιερα?

Σελίδα 12 από 44 ΠρώτηΠρώτη ... 2101112131422 ... ΤελευταίαΤελευταία

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε απαντήσεις
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τις αναρτήσεις σας
  •  
  • BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας