Σελίδα 189 από 193 ΠρώτηΠρώτη ... 89139179187188189190191 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων σε εξέλιξη 1.881 έως 1.890 από 1921

Θέμα: Cruise Ausonia [Σουπερφάστ XII - Superfast XII]

  1. #1881

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από gpap2006 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το βαπόρι (BLUE STAR 1) αποχαιρετάει απόψε το Β.Αιγαίο. Από αύριο Δωδεκάνησα στη θεση του κοκκινου που αποχωρεί οριστικά από Ελλάδα.
    Εγώ θα έλεγα να περιμένουμε λίγο ακόμα να δούμε το τι και το πως θα γίνει. Και τον περασμένο Νοέμβρη (πριν έξι μήνες) είχε γραφτεί ότι αποχωρεί οριστικά από τα Δωδεκάνησα,

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από gpap2006 Εμφάνιση μηνυμάτων
    16/11 αποδεσμεύεται οριστικά από Δωδεκάνησα.
    πλην όμως το βαπόρι ακόμα εκεί συνεχίζει να δουλεύει. Εξ άλλου, και όσον αφορά το "αποχωρεί οριστικά από Ελλάδα", ας μην ξεχνάμε ότι η νέα του εταιρεία (Γκριμάλντι) έχει στενές (έως και στενότατες) σχέσεις με την χώρα μας, οπότε καθόλου δεν αποκλείεται στο μέλλον να το ξαναδούμε (ευχής έργον !!!) στα μέρη μας.

  2. #1882
    Εγγραφή
    Jul 2009
    Μηνύματα
    736

    Προεπιλογή

    Καλά, δεν μιλάμε ''για παντα'' αλλα σιγουρα για τη φετινη θερινη σεζον. Εχουν περαστει αλλωστα τα νεα δρομολογια των Δωδεκανησων.

  3. #1883

    Προεπιλογή

    Εμένα φίλε μου με προβληματίζει ο νέος του προγραμματισμένος δεξαμενισμός.

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από karavofanatikos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το πλοίο απ' τις 18 έως τις 23 Μαΐου θα βρεθεί στη μεσαία πλωτή δεξαμενή του Περάματος.
    Το πλοίο δεξαμενίστηκε μόλις πριν πέντε μήνες στην Μάλτα, όταν δηλαδή είχε ήδη αναγγελθεί το "πέρασμα" του στον Γκριμάλντι. Για ποιόν λόγο ξαναδεξαμενίζεται, και μάλιστα στο Πέραμα, ενώ πλέον ανήκει σε μία εταιρεία που ποτέ (αν θυμάμαι καλά) δεν κάνει εργασίες συντήρησης ή δεξαμενισμούς στην χώρα μας ???

  4. #1884

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από Espresso Venezia Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εμένα φίλε μου με προβληματίζει ο νέος του προγραμματισμένος δεξαμενισμός.



    Το πλοίο δεξαμενίστηκε μόλις πριν πέντε μήνες στην Μάλτα, όταν δηλαδή είχε ήδη αναγγελθεί το "πέρασμα" του στον Γκριμάλντι. Για ποιόν λόγο ξαναδεξαμενίζεται, και μάλιστα στο Πέραμα, ενώ πλέον ανήκει σε μία εταιρεία που ποτέ (αν θυμάμαι καλά) δεν κάνει εργασίες συντήρησης ή δεξαμενισμούς στην χώρα μας ???
    o λογος που γινεται ο δεξαμενισμος στο Περαμα ειναι τυπικος και εχει σχεση με την παραδοση/παραλαβη του πλοιου.

  5. #1885

    Προεπιλογή

    Για να το λες φίλε μου, κάτι παραπάνω σίγουρα θα γνωρίζεις από εμένα.

    Προσωπικά πάντως, έναν δεξαμενισμό διάρκειας έξι ημερών (18-23 Μαίου), δεν θα τον χαρακτήριζα ως "τυπικό, παράδοσης/παραλαβής του πλοίου". Πολυ δε περισσότερο, όταν έχει προηγηθεί και άλλος δεξαμενισμός μόλις πριν πέντε μήνες, κατά τον οποίο οι νέοι πλοιοκτήτες θα μπορούσαν να έχουν ήδη δει το πλοίο.

  6. #1886
    Εγγραφή
    Sep 2009
    Περιοχή
    ΣΑΛΑΜΙΝΑ
    Μηνύματα
    21.605

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από karavofanatikos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το πλοίο απ' τις 18 έως τις 23 Μαΐου θα βρεθεί στη μεσαία πλωτή δεξαμενή του Περάματος.
    Το Suprefast XII αυτή την ώρα κατευθύνεται για την μεσαία δεξαμενή του Περάματος, όπως είχε γράψει ο φίλος Νεκτάριος.

  7. #1887

    Προεπιλογή

    Παντελή λέγοντας "μεσαία δεξαμενή" τι εννοείς ??? Μεσαία ως προς το μέγεθος, ή μεσαία ως προς την θέση της ???

  8. #1888
    Εγγραφή
    Oct 2014
    Μηνύματα
    1.290

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από Espresso Venezia Εμφάνιση μηνυμάτων
    Παντελή λέγοντας "μεσαία δεξαμενή" τι εννοείς ??? Μεσαία ως προς το μέγεθος, ή μεσαία ως προς την θέση της ???
    Γιώργο εγω θα πάρω το μέγεθος!

  9. #1889

    Προεπιλογή

    Εγώ φίλε μου Ανδριανέ για να είμαι ειλικρινής, διαβάζοντας "μεσαία" αμέσως σκέφτηκα την θέση, δηλαδή την νέα δεξαμενή ΠΕΙΡΑΙΑΣ ΙΙΙ, αλλά από ότι βλέπω τώρα στο AIS πράγματι έχεις δίκιο, μέγεθος εννοούσε ο Παντελής, στην δεξαμενή ΠΕΙΡΑΙΑΣ Ι (πρώην μεγάλη) ανέβηκε το πλοίο.

  10. #1890
    Εγγραφή
    Sep 2009
    Περιοχή
    ΣΑΛΑΜΙΝΑ
    Μηνύματα
    21.605

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από Espresso Venezia Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εγώ φίλε μου Ανδριανέ για να είμαι ειλικρινής, διαβάζοντας "μεσαία" αμέσως σκέφτηκα την θέση, δηλαδή την νέα δεξαμενή ΠΕΙΡΑΙΑΣ ΙΙΙ, αλλά από ότι βλέπω τώρα στο AIS πράγματι έχεις δίκιο, μέγεθος εννοούσε ο Παντελής, στην δεξαμενή ΠΕΙΡΑΙΑΣ Ι (πρώην μεγάλη) ανέβηκε το πλοίο.
    Όπως βλέπουμε το Superfast XII έχει ανέβει στην δεξαμενή ΠΕΙΡΑΙΑΣ Ι για τον δεξαμενισμό του. Δεν θυμάμαι να έχει ξανά κάνει δεξαμενισμό στο Πέραμα. Καλή συνέχεια.

    SUPERFAST-XII-181-19-05-2018.jpg

Σελίδα 189 από 193 ΠρώτηΠρώτη ... 89139179187188189190191 ... ΤελευταίαΤελευταία

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε απαντήσεις
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τις αναρτήσεις σας
  •  
  • BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας